Nie utrzymał się na nogach Fabio Quagliarella, poślignął i tym razem publiczność jest skonsternowana po uderzeniu napastnika z Genui.

1
1
2
84'

Fabio Quagliarella oddał w ciągu 84 minut dwa uderzenia przewrotką i może do trzech razy sztuka? Druga próba Włocha już bardzo niebezpieczna, nieznacznie nad poprzeczką bramki Gianluigiego Buffona!

3
1
1
1
1
83'

2
83'

3
81'

Juventus Turyn kradnie gospodarzom czas, rozgrywając piłkę powoli w centrum boiska. Jedna z najlepszych drużyn w Europie potrafi to robić z powodzeniem.

2
1
1
1
1
78'

Starcie w powietrzu. Wysoko wyskoczyli Vasco Regini oraz Dani Alves. Były obrońca FC Barcelona był falowany przez Włocha. Tak orzekł sędzia Paolo Tagliavento.

2
1
1
1
1
75'

Niewiele interesującego w ostatnich minutach na stadionie w Genui. Kibice traktują ten okres jak ciszę przed burzą, a konkretnie przed ostatnim atakiem Sampdorii. Wciąż ma szansę, by zapunktować!

2
1
1
1
1
73'

Juventus. Schodzi: Juan Cuadrado. Wchodzi: Mario Lemina.

2
1
1
1
1
70'

20 minut do końca regulaminowego czasu. Juventus Turyn powiedział: "dość" przewadze Sampdorii i przeniósł grę na połowę przeciwnika.

2
1
1
1
66'

Tak blisko Sampdoria jeszcze nie była. Skontrowała szybko i składnie, a przyjezni pogubli się na własnej połowie. W ostatnim momencie zorientował się w sytuacji Kwadwo Asamoah i zablokował Patricka Schicka.

1
1
1
1
1
65'

Juan Cuadrado musi angażował się w działania obronne. Przed momentem autor gola zablokował akcję Sampdorii Genua i gospodarze wznowili grę wrzutem z autu, gdy Juventus Turyn już ustawił się idealnie.

2
1
1
1
1
63'
58'

Gianluigi Buffon ma ręce pełne roboty. Może nie broni arcygroźnych strzałów, ale musi cały czas dyrygować swoimi obrońcami i wyłapywać dośrodkowania.

1
56'

Karol Linetty zaatakował ostro autora gola Juana Cuadrado. Sędzia gwizdnął faul na dynamicznym południowcu.

2
54'
51'

Miejscowi piłkarze naładowani energią nacierają na Juventus Turyn. Już trudniej rozgrywa się piłkę mistrzom Włoch i muszą być agresywniejsi.

2
48'

Bez zmian personalnych, ale może zanosi się na zmianę w obrazie meczu. Pierwsze dośrodkowanie Sampdorii Genua i Gianluigi Buffon kontrolować do końca, gdzie szybuje piłka.

2
1
46'

Gra wznowiona po przerwie.

1
45'

Doliczone 2 minuty do regulaminowego czasu.

2
45'

Najpewniej ostatnia szansa na zmianę wyniku w pierwszej połowie. Gonzalo Higuain kropnął ile sił w stopie, ale nie pokonał bramkarza Sampdorii Genua. Piękna parada Puggioniego!

1
41'

Nie pressuje wysoko Sampdoria Genua mimo niekorzystnego wyniku. W meczach z takimi rywalami jak ćwierćfinalista Ligi Mistrzów trzeba działać ostrożnie.

2
38'

Fabio Quagliarella! Napastnik Sampdorii Genua złożył się do strzału przewrotką i mógł efektownie zaskoczyć Gianluigiego Buffona. Piłka nie poszybowała w światło bramki, ale brawa z trybun jak najbardziej zasłużone.

2
1
1
1
1
34'

Po dośrodkowaniu z narożnika boiska Juventus Turyn zorganizował się szybko do kontrataku i gdy dobiegli do pola karnego Sampdorii Genua, zabrało im pomysłu na zdobycie gola.

1
3
1
1
1
33'

Odważnie Fabio Quagliarella, chyba najlepszy dotychczas zawodnik Sampdorii Genua i Juventus Turyn musiał wybić piłkę nie w wymarzonym kierunku, a na korner.

1
3
1
2
1
30'

Aż trzech zawodników Massilimiano Allegriego wpadło w pułapkę ofsajdową, którą zastawiła Sampdoria Genua. Nie uważali Gonzalo Higuain i spółka.

2
1
1
1
1
28'

Juventus. Schodzi: Paulo Dybala. Wchodzi: Marko Pjaca.

2
2
2
3
8
27'

Urazu doznał Paulo Dybala i trener Massimiliano Allegri już przygotował wymuszoną zmianę za swojego błyskotliwego napastnika.

3
3
2
7
3
25'

Sampdoria Genua, a konkretnie Fabio Quagliarella wywalczył rzut wolny na połowie mistrza Włoch. Była szansa na wyrównanie, ale Juventus Turyn sprawnie poradził sobie z dośrodkowaniem.

4
1
1
1
1
23'

Nic wynikło z rzutu rożnego Juventusu Turyn, ale wyekspediowana przez gospodarzy piłka trafiła ponownie w posiadanie Starej Damy.

20'

Kolejna akcja Juventusu Turyn, który rozdaje karty w Genui. Dopiero bramkarz Sampdorii uratował sytuację po uderzeniu Gonzalo Higuaina z obrębu pola karnego.

2
1
1
1
1
16'

Gorąco po mocnym wstrzeleniu piłki przez Juana Cuadrado. Na początek Sampdoria Genua nieomal wbiła sobie gola samobójczego, a następnie cios mógł jej zadać Gonzalo Higuain.

2
2
2
2
2
15'

Piłka w centrum boiska i w posiadaniu lidera Serie A. Po zdobyciu gola Juventus Turyn nie pozwolił na żadną, konkretną akcję zespołowi Karola Linettego.

3
4
3
3
3
12'

Mario Mandzukić dośrodkował wzdłuż linii bramkowej i to było niebezpieczne zagranie. Polował na futbolówkę Gonzalo Higuain, który gra na desancie w Juventusie Turyn.

1
1
2
1
4
10'

Wymienia podania na własnej połowie drużyna z Turynu i trzyma swojego przeciwnika na dystans. Po zdobyciu gola ważne jest, by nie pozwolić na szybkie wyrównanie.

3
1
1
1
2
9'

Sami Khedira zderzył się z Edgarem Barreto w centrum boiska i ucierpiał, ale zgłosił już swojemu sztabowi, że będzie w stanie kontynuować grę.

3
2
2
3
5
7'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Juan Cuadrado.

Ekspresowa riposta Juventusu Turyn i od razu mistrz Włoch wyszedł na prowadzenie. Celne uderzenie głową Juana Cuadrado po dośrodkowaniu z lewego skrzydła!

Juventus FC
32
21
13
8
17
5'

Miała swoją szansę na gola Sampdoria Genua. Podanie za plecu obrońców Juventusu dostał Fabio Quagliarella, ale nie przymierzył w światło bramki faworyta.

6
1
1
1
1
14:24

W podstawowym składzie Sampdorii Genua jest pomocnik Karol Linetty, natomiast Bartosz Bereszyński znalazł się na ławce rezerwowych gospodarzy.

10
5
1
7
2
14:13

Mistrzowie Włoch mogą mieć w Genui trudną przeprawę.

14:13

Juventus Turyn awansował w środku tygodnia do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. O awans do najlepszej czwórki powalczy z FC Barcelona, ale zanim to nastąpi, spotka się z Sampdorią Genua, która na początku roku jest dobrze dysponowana.