Lazio Rzym
90'

Sędzia doliczył 4 minuty do regulaminowego czasu.

89'

Pewnie interweniował Gianluigi Donnarumma i to chyba jest już interwencja, która odebrała rzymianom resztkę energii do ataku.

87'

Milan. Schodzi: Carlos Bacca. Wchodzi: Gustavo Gomez.

85'

Jeszcze raz pokazał się Balde Diao Keita, którego uderzenie nie było zagrożeniem dla Gianluigiego Donnarummy. 5 minut zostało Lazio Rzym na uratowanie wyniku.

80'

Balde Diao Keita wymyślił sobie dośrodkowanie, ale nadział się na wysuniętą nogę piłkarza AC Milan i ponownie goście musieli zbierać się do powrotu.

77'

Lazio. Schodzi: Danilo Cataldi. Wchodzi: Luis Alberto.

76'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Stefan de Vrij.

74'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił M'Baye Niang.

Małe przełamanie M'Baye Nianga, którego celne uderzenie z rzutu karnego zwiększyło zaliczkę AC Milan do stanu 2:0!

73'

Żółtą kartkę otrzymał Stefan Radu.

73'

Rzut karny dla AC Milan! Stefan Radu próbował zatrzymać Nianga wślizgiem, tymczasem przy okazji zagarnął piłkę ręką i sędzia wskazał "na wapno".

70'

Manuel Locatelli zapolował na dośrodkowanie z narożnika boiska. Co prawda zdołał oddać strzał, ale wyraźnie obok bramki Lazio Rzym.

68'

Milan. Schodzi: Suso. Wchodzi: Manuel Locatelli.

65'

Jeden z obrońców AC Milan minął się niebezpiecznie z piłką po dośrodkowaniu z prawego skrzydła. Za jego plecami był na szczęście partner i wybił na korner.

62'

Żółtą kartkę otrzymał Davide Calabria.

60'

M'Baye Niang zbiegł ze skrzydła do środka, po czym strzelił nieczysto. Następna akcja piłkarza AC Milan, która zapowiadała się dobrze tylko do czasu.

59'

Żółtą kartkę otrzymał Danilo Cataldi.

56'

M'Baye Niang nie trafił do pustej bramki po podaniu Carlosa Bacci. To była wręcz stuprocentowa sytuacja strzelecka, tymczasem Francuz nie może się wstrzelić!

55'

Ciro Immobile znalazł trochę miejsca przed polem karnym gospodarzy i zdecydował się na strzał po ziemi. Nie przymierzył tak jak sobie wymarzył.

53'

Drużyna Lazio Rzym próbuje odrobić stratę gola, ale jej ataki są zbyt wolne, by podniosły temperaturę kibicom AC Milan.

50'

Lazio Rzym miało szansę na wyrównanie z rzutu wolnego! Uderzenie prosto w mur ku niezadowoleniu całego sztabu szkoleniowego.

49'

Felipe Anderson ruszył ze swoim pierwszym atakiem po wejściu na boisko. W bocznym sektorze boiska został zatrzymany przez M'Baye Nianga.

46'

Lazio. Schodzi: Bastos. Wchodzi: Balde Diao Keita.

komentarz

Carlos Bacca i gospodarze prowadzą po nieco ponad 45 minutach.

46'

Gra wznowiona po przerwie!

45+1'

W czasie doliczonym do pierwszej części meczu było gorąco w polu karnym Lazio Rzym. Piłka znalazła się nawet w bramce gości, ale sędzia gwizdnął faul na golkiperze.

45'

Żółtą kartkę otrzymał Bastos.

Lazio Rzym
43'

Giacomo Bonaventura uderzył potężnie i to było groźnie. Thomas Strakosha musiał być czujny do samego końca, by nie przepuścić piłki do własnej bramki.

40'

Bez interesujących ataków po zmianie wyniku. AC Milan nie pozwala przeciwnikowi na jakąkolwiek ripostę.

38'

M'Baye Niang wymienił podania z Giacomo Bonaventurą. Ten drugi zakończył akcję strzałem z ostrego kąta, który nie sprawił problemu bramkarzowi Lazio Rzym.

37'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Carlos Bacca. Asystował mu Juraj Kucka.

Juraj Kucka popisał się podaniem z własnej połowy do szybkiego Kolumbijczyka. Napastnik AC Milan wybiegł w tempo, zdążył opanować piłkę i pokonał bramkarza strzałem po ziemi.

35'

Senad Lulić nie imponuje precyzją w swoich zagraniach. Tym razem próbował przerzucić piłkę i tym samym przenieść ciężar gry na drugą stronę boiska, ale bezskutecznie.

33'

Gianluigi Donnarumma wyszedł w powietrze i był królem we własnym polu karnym. Bramkarz AC Milan wypiąstkował futbolówkę po dośrodkowaniu.

30'

Giacomo Bonaventura spróbował szczęścia zza pola karnego, ale samo szczęście nic nie pomoże, gdy tak mocno brakuje precyzji.

28'

Sergej Milinković-Savić jest już w pełni sił i po jego podaniu, sprytnym wycofaniu, mógł uderzyć Senad Lulić. Problem w tym, że skrzydłowy Lazio Rzym nie przymierzył dobrze.

26'

Gra wznowiona po tym jak służby medyczne udzielały pomocy Sergejowi Milinkoviciowi-Saviciowi.

22'

Gra w środkowej strefie boiska. Trwa walka o punkty do tabeli Serie A.

20'

Sędzia ponownie użył gwizdka. Tym razem Davide Massa uznał, że Filip Djordjević był poza granicą przepisów piłkarskich.

19'

Davide Calabria oraz Senad Lulić starli się w centrum boiska. Sędzia był blisko, wszystko widział i postanowił gwizdnąć faul dla zespołu z wiecznego miasta.

17'

Była krótka przerwa w grze spowodowana kontuzją. Wszyscy piłkarze są już zdolni i chętni do kontynuowania rywalizacji.

14'

Thomas Strakosha ustawił się dobrze na linii i odbił strzał Nianga po krótkim dryblingu w polu karnym.

12'

Sergej Milinković-Savić oddał dwa strzały. Pierwszy odbił Gianluigi Donnarumma, a drugi utonął w gąszczu zawodników AC Milan. Nie ma gola.

11'

Dla odmiany Juraj Kucka interweniował dobrze w obronie i wyekspediował futbolówkę na aut.

9'

Riccardo Montolivo dośrodkował z rzutu wolnego po faulu na Mattii De Sciglio. Dobrze ustawili się piłkarze z Rzymu i nie pozwolili na strzał po stałym fragmencie.

8'

Gianluigi Donnarumma rozpoczął grę od bramki po bardzo niecelnym strzale piłkarza Lazio Rzym.

6'

Dobra pozycja M'Baye Nianga i niepotrzebnie napastnik AC Milan wywrócił się. Nie było faulu, a po przytomnym podaniu od partnera, Francuz miał przed oczami tylko bramkarza.

5'

Davide Calabria miał miejsce na prawym skrzydle i zdecydował się na podanie w pole karne Lazio Rzym. Włożył w swoje zagranie zbyt dużo energii i futbolówka poleciała za linię boczną.

4'

Tym razem doszło do pojedynku Filip Djordjević kontra Gianluigi Donnarumma. Płaskie uderzenie napastnika Lazio Rzym nie sprawiło problemu przeciwnikowi między słupkami AC Milan.

3'

Spalony! Tak ocenili sytuację sędziowie, gdy Filip Djordjević znalazł się sam przez Gianluigim Donnarummą i już szykował się do pojedynku z młodym bramkarzem AC Milan.

2'

Senad Lulić popędził na połowę gospodarzy. Pierwsza akcja skrzydłowego Lazio Rzym zakończyła się dośrodkowaniem prosto na głowę przeciwnika.

20:18

Ławka rezerwowych Lazio Rzym: Ivan Vargić, Thomas Strakosha - Wallace, Patric, Wesley Hoedt, Jordan Lukaku, Luis Alberto, Felipe Anderson, Alessandro Murgia, Moritz Leitner, Cristiano Lombardi, Balde Diao Keita.

20:18

Ławka rezerwowych AC Milan: Gabriel, Leonel Vangioni - Rodrigo Ely, Gustavo Gomez, Ignazio Abate, Manuel Locatelli, Keisuke Honda, Mario Pasalić, Andrea Poli, Jose Ernesto Sosa, Luiz Adriano, Gianluca Lapadula.

20:18

Obie drużyny wygrały poprzedni mecz w Serie A. AC Milan wygrał 1:0 z klubem Karola Linettego, natomiast Lazio Rzym pokonało aż 3:0 Pescarę.