Primera Division: 37. kolejka
14 maj 2017 20:00
90+1'

Gola szukał jeszcze Lionel Messi, ale wyrzucił się z piłką tuż pod linię końcową i nic z tego nie wyszło.

11
5
2
3
3
90'

Sędzia doliczył 2 minuty.

6
4
2
1
2
87'

Ponownie FC Barcelona. Z ostrego kąta nad bramką kropnął Paco Alcacer. Można było zagrać to lepiej!

1
2
1
4
2
86'

"Kocioł" tuż przed bramką Las Palmas. Bliski wepchnięcia piłki do bramki był Denis Suarez, ale ostatecznie górą kanaryjska defensywa.

1
2
2
6
6
85'

UD Las Palmas. Schodzi: Jonathan Viera. Wchodzi: Javi Castellano.

1
81'

Messi w pojedynkę chciał sforsować obronę Las Palmas, ale sam przeciwko pięciu rywalom skazany był na stratę.

3
3
7
8
5
79'

Barcelona. Schodzi: Ivan Rakitić. Wchodzi: Denis Suarez.

14
7
4
8
7
79'

Barcelona. Schodzi: Luis Suarez. Wchodzi: Paco Alcacer.

14
6
7
13
12
78'

UD Las Palmas. Schodzi: Angel Montoro. Wchodzi: Hernan.

4
76'

Trio Neymar - Suarez - Messi rozklepało miejscową obronę. Swojego gola mógł zdobyć Lionel Messi, ale uderzył obok bramki.

5
3
3
9
1
72'

UD Las Palmas. Schodzi: Figueroa Cabrera Momo. Wchodzi: Alen Halilović.

Figueroa Cabrera Momo #11
7
3
2
2
3
71'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Neymar. Asystował mu Jordi Alba.

13. gol Brazylijczyka w tym sezonie. Podanie Alby, po którym Neymar tylko lekko trącił piłkę czubkiem buta, a ta wturlała się do siatki.

FC Barcelona
132
73
16
16
28
70'

Gol na 1:2 wyraźnie ożywił gospodarzy, ale teraz wracamy już do stanu z pierwszej połowy. FC Barcelona gra swoje, wymieniając niezliczone ilości podań na całej szerokości boiska.

14
15
4
4
4
67'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Neymar. Asystował mu Ivan Rakitić.

"Barca" odpowiada po 4 minutach. Dośrodkowanie Rakiticia z prawego skrzydła i celna "główka" w długi róg.

139
91
17
14
27
63'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Pedro Bigas. Asystował mu Kevin-Prince Boateng.

Bedą jeszcze emocje. Bigas odebrał piłkę 16 metrów przed własną bramką i ruszył za akcją. Podanie z prawej strony boiska i celne uderzenie na wślizgu.

129
60'

Świetna okazja gospodarzy na złapanie kontaktu! Jese Rodriguez z piłką w polu karnym Barcelony. Były gracz Realu Madryt miał na plecach Gomesa, ale zdołał mocno uderzyć. Marc-Andre ter Stegen obronił nogami.

25
19
16
2
3
58'

Barcelona. Schodzi: Lucas Digne. Wchodzi: Andre Gomes.

27
21
13
9
11
55'

Nagłe przyspieszenie Katalończyków i idealna okazja przed Messim. Strzał z 12 metrów i Las Palmas ratuje kolano Lemosa.

7
9
7
7
5
53'

Zagotowało się w polu karnym Barcelony. Do bezpańskiej piłki na 11. metrze dopadł Viera, ale gre przerywa gwizdek. Jese Rodriguez ściągał za koszulkę Umtitiego.

5
4
5
4
4
51'

Jonathan Viera faulowany w odległości 30 metrów od bramki gości. Bezpośrednio na bramkę uderzał Momo, ale chybił celu.

3
3
2
2
2
49'

Viera na prawej stronie ograł Iniestę. Bardzo mocna centra do Boatenga, ale były piłkarz AC Milan mógł tylko dostawić głowę...futbolówka poszybowała nad poprzeczką

4
4
2
2
2
46'

Początek II połowy.

10
8
3
4
5
45'

Sędzia doliczył 60 sekund.

10
10
10
10
8
43'

Boateng w ciemno zagrywa na 9. metr pola karnego Barcelony, ale nadbiegający Jonathan Viera był minimalnie spóźniony i akcję miejscowych przerwał Digne.

10
7
6
5
6
40'

Zabawy Neymara w polu karnym gospodarzy. Prosiło się o natychmiastowe uderzenie wolejem, ale Brazylijczyk postanowił jeszcze ośmieszyć rywala i stracił piłkę.

10
11
10
10
10
36'

Zamieszanie na linii pola karnego gości. Niepewnie piłkę wybijał Rakitić i mógł z tego skorzystać Kevin-Prince Boateng. Płasko, anemicznie i do tego niecelnie.

8
10
8
7
8
33'

Atakują gospodarze. Wysokie, długie podanie w kierunku Momo. Ten dopadł do futbolówki przed golkiperem Barcy, ale nie trafił w piłkę.

15
14
7
8
8
31'

Ładna próba piłkarza z wąsikiem. Roque Mesa kropnął z 20 metrów, ale Marc-Andre ter Stegen z lekkimi problemami złapał piłkę.

15
13
6
6
6
30'

Stały fragment po faulu na Messim. Centra Neymara trafiła na głowę Suareza, ale tym razem bez gola. Strzał nad poprzeczką, a do tego spalony.

9
10
10
15
9
27'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Luis Suarez. Asystował mu Neymar.

Szybko odwdzięczył się Brazylijczyk. Świetna piłka do Suareza, a ten wyprzedził Lemosa i posłał piłkę nad wybiegającym bramkarzem.

137
87
26
22
40
25'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Neymar. Asystował mu Luis Suarez.

Podanie z głębi pola od Iniesty do Suareza, ale wcześniej znakomicie piętą zagrał Sergio Busquets. Urugwajczyk w sytuacji sam na sam z bramkarzem nie strzelał, a zagrał do Neymara. Strzał do pustej bramki był formalnością.

138
87
23
25
46
24'

Neymar wpadł w pole karne gospodarzy z lewej strony, ale kąt był na tyle ostry, że nie zdecydował się na strzał. Bardzo niedokładne podanie na 16. metr.

14
10
8
7
7
22'

Piłkarz UD Las Palmas krwawił, więc sporo to wszystko trwało, ale już gra wznowiona.

11
9
8
10
6
19'

Przerwa w grze. W powietrznym pojedynku zderzyli się Digne i Viera. Potrzebna pomoc medyczna.

7
6
15
13
8
17'

Długie prostopadłe podanie do Suareza, ale ten na metrowym spalonym.

9
9
6
9
11
15'

Przyjezdni powoli dochodzą do głosu.

8
4
4
3
8
13'

Groźna akcja FC Barcelony. Płaskie dogranie w pole karne do Messiego. Mocne uderzenie trafiło jednak w jednego z rywali. Po chwili kolejna centra, ale Inieście zabrakło dokładności.

8
6
6
5
5
10'

Odważna gra gospodarzy, którzy przecież ostatnio prezentowali się bardzo słabo (3 ligowe porażki z rzędu).

5
4
5
4
4
7'

Celnie nad murem uderzył Mauricio Lemos, ale Marc-Andre ter Stegen pewnie obronił.

19
9
8
8
9
6'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Lucas Digne. Wyjątkowo łagodna kara.

8
6
9
15
14
6'

"Setka" Jese. Były gracz Realu Madryt wybiegł sam na sam z bramkarzem i na granicy pola karnego został wycięty przez Digne. Nie ma czerwonej kartki, co w tej sytuacji wydawało się oczywiste!

6
3
5
5
7
5'

Chytre zagranie Messiego. Kiedy wszyscu spodziewali się strzału, Argentyńczyk płasko zagrał wzdłuż bramki i tylko centymetrów zabrakło Suarezowi, by skutecznie zamknąć akcję.

6
5
5
5
4
2'

Pierwsza akcja gospodarzy przeprowadzona lewym skrzydłem zakończona wywalczeniem rzutu rożnego. Centra jednak dokładnie do rąk ter Stegena.