Puchar Polski: 1/8 finału
20 wrz 2016 14:45
komentarz

Dominik Kulawiak trafił na 7:6 i dał awans jastrzębianom do ćwierćfinału Pucharu Polski!

komentarz

Dariusz Jarecki huknął w słupek i GKS 1962 Jastrzębie ma nie pierwszą dziś piłkę meczową!

1
komentarz

Daniel Szczepan doprowadził do wyniku 6:6. Zostało dwóch strzelców w obu obozach.

komentarz

Siódma seria zaczęła się od celnego strzału Piotra Grzelczaka.

komentarz

Oskar Mazurkiewicz zrobił to dość nerwowo, ale skutecznie. 5:5.

1
komentarz

Paweł Sasin uderzył miękko do bramki. Siła doświadczenia i 4:5.

komentarz

Farid Ali strzelił na 4:4, więc konieczna jest szósta seria jedenastek.

1
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Bartosz Śpiączka.

Górnik Łęczna
komentarz

Bartosz Śpiączka władował piłkę pod poprzeczkę i Górnik Łęczna blisko zwycięstwa.

komentarz

Damian Tront zrehabilitował się za pudło z dogrywki i wyrównał do stanu 3:3.

komentarz

Krzysztof Danielewicz od słupka do bramki i łęcznianie prowadzą 3:2.

komentarz

Kamil Szymura nie wyprowadził GKS 1962 Jastrzębie na prowadzenie. Wojciech Małecki obronił i wciąż 2:2.

komentarz

Trzecim strzelcem w Górniku Łęczna Grzegorz Piesio i nie ma gola! Grzegorz Drazik sparował uderzenie w lewy narożnik.

komentarz

Dominik Szczęch huknął bardzo mocno i skutecznie na 2:2.

komentarz

Radosław Pruchnik wrócił na boisko i po raz drugi dziś wykorzystał rzut karny.

2
komentarz

Kamil Jadach przymierzył w środek bramki i 1:1.

komentarz

Rozpoczyna Górnik Łęczna. Adam Dźwigała strzelił pewnie na 0:1.

1
120+1'

Niesamowite! Po błędzie Bartosza Śpiączki Damian Tront dostał futbolówkę na 11. metrze przed bramką Górnika Łęczna. To była piłka meczowa, którą pomocnik GKS 1962 Jastrzębie zmarnował!

120'

Doliczona minuta.

118'

Kamil Szymura huknął zza pola karnego. Piłka kozłowała groźnie dla Wojciecha Małeckiego, ale ostatecznie ominęła jego bramkę.

117'

Górnik Łeczna wybija piłkę na oślep. Każdy przechwyt jest na wagę złota, ponieważ wybija przeciwnika z rytmu.

115'

Można odnieść wrażenie, że obie drużyny nie mają już energii, ani koncepcji na atak i postawią na rozstrzygnięcie w konkursie rzutów karnych.

114'

Krzysztof Danielewicz ma dużo energii, więc wybrał się na połowę GKS 1962 Jastrzębie. Były gracz Śląska Wrocław wywalczył stały fragment, z którego nic wynikło.

111'

Daniel Szczepan uderza z każdej pozycji, ale przesadza. Powinien rozejrzeć się w poszukiwaniu partnera, ponieważ szyki obronne Górnika Łęczna są rozluźnione.

110'

Huraganowy atak GKS 1962 Jastrzębie, który gra z przewagą dwóch zawodników w polu. Nieobecni już na placu Aleksander Komor oraz Przemysław Pitry oglądają mecz z boku.

108'

Żółtą kartkę otrzymał Piotr Grzelczak.

107'

Poprzeczka uratowała Górnika Łęczna. Daniel Szczepan przeskoczył Piotra Grzelczaka i oddał strzał głową w ekwilibrystycznej pozycji. Fura szczęścia gości!

106'

Druga połowa dogrywki!

105+2'

Żółtą kartkę otrzymał Sergiusz Prusak.

105+1'
DRUGA ŻÓŁTA KARTKA

Druga żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Przemysław Pitry.

Kapitan Górnika Łęczna jest w drodze do szatni, choć trudno powiedzieć, że popełnił faul. Drużyna z Lotto Ekstraklasy już na pewno w dziewięciu.

105'

Doliczone 2 minuty.

104'

Mało odpowiedzialna decyzja o powrocie Radosława Pruchnika na boisko. Górnik Łęczna gra ponownie w 10-osobowym składzie.

103'

Radosław Pruchnik jest w ambulansie, więc prawdopodobnie Górnik Łęczna dokończy dogrywkę w dziewięciu, ponieważ trener Andrzej Rybarski nie ma zmian.

102'

Żółtą kartkę otrzymał Radosław Pruchnik.

101'

Radosław Pruchnik stracił przytomność i nie jest w stanie utrzymać się na nogach. W obawie o zdrowie stopera Górnika Łęczna sztab medyczny powinien zabronić dalszej gry.

99'

Kacper Kawula staranował Grzegorza Piesia, więc sędzia podyktował rzut wolny. Po dośrodkowaniu Dariusza Jareckiego doszło do niebezpiecznego zderzenia Radosława Pruchnika z Grzegorzem Drazikiem.

97'

Jeszcze raz Dominik Kulawiak zagrał na wyprzedzenie i zaskoczył Piotra Grzelczaka, który myślał o niebieskich migdałach w środku pola.

95'

Po 5 minutach odpowiedział GKS 1962 Jastrzębie. Daniel Szczepan zatańczył z obrońcami Górnika Łęczna i oddał strzał po nodze defensora w Wojciecha Małeckiego.

93'

Dominik Kulawiak wybił dośrodkowanie Przemysława Pitrego. Górnik Łęczna ma inicjatywę na początku dodatkowego kwadransa.

91'

Rozpoczęła się pierwsza część dogrywki.

91'

90+4'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Radosław Pruchnik.

Wyrównanie w doliczonym czasie. Radosław Pruchnik zmylił Grzegorza Drazika i strzelił płasko z rzutu karnego w środek bramki. Dramat kopciuszka, gdy nic nie wskazywało na gola!

90+2'

Rzut karny dla Górnika Łęczna w doliczonym czasie. Dariusz Jarecki został kopnięty przez Oskara Mazurkiewicza w szesnastce!

90+1'

Górnik Łęczna wykopuje piłkę na aferę, ale więcej pożytku mieli gospodarze z kontrataku Daniela Szczepana.

90'

Doliczone 3 minuty do regulaminowego czasu.

89'

Paweł Sasin zdecydował się na strzał zza 16. metra. Odbita rykoszetem piłka przeleciała metr obok bramki GKS 1962 Jastrzębie!

88'

Żółtą kartkę otrzymał Daniel Szczepan.

Daniel Szczepan #15
GKS Jastrzębie
87'

Ni to strzał, ni to dośrodkowanie daleko za bramkę Grzegorza Drazika. Autorem beznadziejnego zagrania z rzutu wolnego Krzysztof Danielewicz.

86'

Dariusz Jarecki sprowokował przeciwnika do faulu i będzie szansa dla Górnika Łęczna na zdobycie gola z rzutu wolnego.

85'

Ambitni, zaangażowani gospodarze walczą o każdy centymetr boiska i zbliżają się wielkimi krokami do zwycięstwa.

82'

Kapitalne uderzenie Farida Aliego z 17. metra i jeszcze lepsza obrona Wojciecha Małeckiego. Bramkarz uratował Górnika Łęczna przed otrzymaniem decydującego ciosu. Rzut rożny dla zespołu ze Śląska!

81'

Druga żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Aleksander Komor.

Młody obrońca Górnika Łęczna sfaulował taktycznie Farida Aliego. Czerwona kartka należała się Komorowi już przed przerwą.

79'

Lepsza akcja Górnika Łęczna zakończona niecelnym strzałem Bartosza Śpiączki po dośrodkowaniu z lewej flanki.

77'

Daniel Szczepan wybiegał sam na sam z Wojciechem Małeckim, ale nie mógł zmierzyć się z byłym bramkarzem Kotwicy Kołobrzeg. Spalony! Przynajmniej zdaniem sędziego asystenta...

76'

Podania bez tempa i sensu między stoperami Górnika Łęczna, a po chwili strata. W taki sposób faworyt nie dogoni swojego przeciwnika.

74'

Tymczasem trudno nazwać atak łęcznian huraganowym. Przed momentem Oskar Mazurkiewicz przeciął bez problemu podanie w kierunku Bartosza Śpiączki.

72'

Około 20 minut pozostało przedstawicielowi Lotto Ekstraklasy, by wyrównać. W przeciwnym razie kopciuszek zamelduje się w ćwierćfinale.

70'

GKS 1962 Jastrzębie. Schodzi: Wojciech Caniboł. Wchodzi: Daniel Szczepan.

wchodzi Wchodzi
schodzi Schodzi
Wojciech Caniboł #6
69'

Słupek po strzale Grzegorza Piesia. Po chwili poprawka i gospodarze uratowali się rozpaczliwą interwencją.

66'

Druga bramka dla GKS 1962 Jastrzębie wisiała w powietrzu. Wojciech Małecki zachował się nerwowo po podaniu Dariusza Jareckiego i kopnął prosto w nadbiegającego Wojeciecha Caniboła. Piłka poszybowała kilka centymetrów nad poprzeczką!

65'

GKS 1962 Jastrzębie. Schodzi: Tomasz Musioł. Wchodzi: Kacper Kawula.

Kacper Kawula #3
Tomasz Musioł #13
64'

Górnik Łęczna nie ma już czasu na kunktatorstwo, a musi zaatakować. Pierwsze uderzenie po zmianie wyniku zatrzymał Grzegorz Drazik.

62'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Kamil Szymura. Asystował mu Piotr Pacholski.

Szał radości w Jastrzębiu, ponieważ III-ligowiec wyszedł na prowadzenie! Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Piotr Pacholski zgrał piłkę do drugiego ze stoperów - Kamila Szymury, po którego celnym strzale piłka wylądowała w narożniku bramki Wojciecha Małeckiego. Robi się szalenie interesująco!

Asysta:
Piotr Pacholski #4
58'

Slaven Jurisa miał dużo czasu na przygotowanie dośrodkowania z prawego skrzydła. Kopnął jednak piłkę prosto w głowę defensora.

57'

Zarysowała się przewaga Górnika Łęczna. Faworyt spycha coraz głębiej niżej notowanego przeciwnika, czego nie było widać w pierwszej połowie.

55'

GKS 1962 Jastrzębie. Schodzi: Damian Zajączkowski. Wchodzi: Dominik Szczęch.

Dominik Szczęch #11
Damian Zajączkowski #18
55'

Górnik Łęczna. Schodzi: Aleks Aftyka. Wchodzi: Grzegorz Piesio.

Aleks Aftyka #20
53'

Żółtą kartkę otrzymał Tomasz Musioł.

51'

Kamil Jadach szarżował środkiem boiska. Powinien szybciej oddać piłkę Wojciechowi Canibołowi, a tak Górnik Łęczna zdążył z powrotem.

49'

Rzut wolny dla Górnika Łęczna. Dariusz Jarecki mierzył długo, ale nie wymyślił nic specjalnego, by zaskoczyć dobrze ustawionego Grzegorza Drazika.

48'

Żółtą kartkę otrzymał Piotr Pacholski.

47'

Brawurowa próba Przemysława Pitrego. Doświadczony napastnik Górnika Łęczna huknął z ponad 30 metrów w defensora.

46'

Gra wznowiona po przerwie!

45'

42'

W ostatnich minutach przed przerwą GKS 1962 Jastrzębie oddał inicjatywę faworytowi, ale jego akcje nie stanowią dużego zagrożenia i zanosi się na bezbramkowy wynik po pierwszej połowie.

39'

Damian Tront zagrał za ostro w pojedynku z Adamem Dźwigałą. Cała akcja Górnika Łęczna zakończyła się uderzeniem Dariusza Jareckiego w dobrze ustawionego bramkarza.

37'

Za wolno rozgrywa Górnik Łęczna i ma problem z przedarciem się przed konsekwentnie broniących gospodarzy.

35'

Farid Ali prowadzi ostrzał faworyta, ale ma rozregulowany celownik. Piłka szybuje wszędzie, ale nie w światło bramki Wojciecha Małeckiego.

34'

Radosław Pruchnik zagrał na wyprzedzenie i sprzątnął futbolówkę sprzed nosa Wojciecha Caniboła. GKS 1962 Jastrzębie zostaje mimo to na połowie przeciwnika.

32'

Żółtą kartkę otrzymał Przemysław Pitry.

29'

Dobra, szybka wymiana podań na połowie Górnika Łęczna. Farid Ali odchylił się za mocno i nie przymierzył w okienko bramki z 18. metra.

26'

Miękkie podanie w kierunku Aleksa Aftyki. W porę wybiegł na przedpole Grzegorz Drazik i nie pozwolił młodemu graczowi Górnika Łęczna na przejęcie piłki.

24'

Krąży piłka między łęcznianami. W końcu przyspieszenie w kierunku Przemysława Pitrego, a cała akcja zakończyła się anemicznym strzałem Aleksa Aftyki.

21'

Wyrównany początek. Bliżej gola był Górnik Łęczna, ale również niżej notowana drużyna ma coś do powiedzenia na boisku. Nie ma mowy o żadnej dominacji.

18'

Dużo stałych fragmentów ma GKS 1962 Jastrzębie. Ich etatowym wykonawcą jest Farid Ali, ale ma problem z idealnym dostarczeniem piłki partnerom.

17'

Sędzia asystent uratował gospodarzy, ponieważ zasygnalizował spalonego zanim doszło do pojedynku sam na sam z Grzegorzem Drazikiem.

14'

Wojciech Caniboł zapolował na wrzutkę z rzutu wolnego. Nie strzelił jednak soczyście głową, a dość przypadkowo barkiem i Wojciech Małecki nie musiał interweniować.

13'

Żółtą kartkę otrzymał Aleksander Komor.

12'

Damian Zajączkowski ruszył prawą stroną boiska i dośrodkował. Czekał Wojciech Caniboł na możliwość oddania strzału i w ostatnim momencie uprzedził go Aleksander Komor.

9'

Poprzeczka! Adam Dźwigała mierzył z ponad 20 metrów i centymetry dzieliły Górnika Łęczna od prowadzenia po bombie młodego pomocnika.

6'

Riposta Górnika Łęczna, który dotychczas chował się na własnej połowie. Aleks Aftyka dostał podanie od Piotra Grzelczaka, miał dużo miejsca, ale uderzył zbyt lekko i niecelnie.

4'

Jeszcze jedna próba gospodarzy i są coraz bliżej zmiany wyniku. Wojciech Małecki nie ryzykował i wybił na korner piłkę uderzoną zza pola karnego.

3'

Kamil Szymura miał szansę na zdobycie gola z rzutu wolnego. Niezła pozycja, ale gorsze uderzenie. Tylko korner dla GKS 1962 Jastrzębie.

14:37

Ławka rezerwowych GKS 1962 Jastrzębie: Jakub Świeczek - Kacper Kawula, Paweł Gwóźdź, Tomasz Dzida, Dominik Szczęch, Adrian Kopacz, Daniel Szczepan.

14:09

Ławka rezerwowych Górnika Łęczna: Sergiusz Prusak - Leandro, Grzegorz Piesio, Grzegorz Bonin, Bartosz Śpiączka, Maciej Szmatiuk, Krzysztof Danielewicz.

14:09

III-ligowiec z Jastrzębia powalczy o awans do ćwierćfinału Pucharu Polski z przedstawicielem Lotto Ekstraklasy - Górnikiem Łęczna.