Lotto Ekstraklasa: 30. kolejka
22 kwi 2017 18:00
90+2'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Bartosz Śpiączka. Zagapił się Uryga i nie wybił piłki, zza jego pleców wyskoczył Śpiączka i z zimną krwią pokonał Załuskę!

Górnik Łęczna
26
21
2
4
6
90+1'

Brożek odegrał do Brleka, który próbował opanować piłkę w polu karnym i odebrali mu ją obrońcy Górnika.

4
3
1
3
9
90'

Dobra postawa Pawła Sasina w obronie. Defensywny pomocnik Górnika ambitnie wrócił, wyprzedził dwóch rywali i wybił piłkę za linię boczną.

10
7
2
5
90'

Mecz przedłużony o dwie minuty.

2
1
6
90'

Płasko przy słupku z linii pola karnego strzelił Valencia i na posterunku był Wojciech Małecki.

4
1
1
87'

Gabriel Matei przewrócił się i potrzebował pomocy masażystów. Sędzia Tomasz Kwiatkowski wymownie pokazał mu, że weźmie tę przerwę pod uwagę i przedłuży mecz.

1
1
85'

Tomasz Cywka z dystansu strzelił Panu Bogu w okno. Spieszy się Wiśle, ale brakuje jej precyzji.

9
5
1
2
8
84'

Dźwigała sprytnie nabił Broźka w polu karnym i od bramki grę wznowił W. Małecki.

3
2
2
1
83'

Uryga próbował wymusić rzut karny i przewrócił się w starciu z obrońcą Górnika, ale sędzia nie dał się nabrać.

8
9
1
2
8
80'

Głęboka wrzutka P. Małeckiego z lewej strony boiska prosto w ręce bramkarza Górnika.

1
1
1
2
79'

Profesor Grzegorz Bonin! Na niego Górnik zawsze może liczyć! Kapitan gospodarzy utrzymał się przy piłce na 20. metrze, przełożył ją sobie na lewą nogę i fenomenalnym strzałem podwyższył na 2:1!

13
9
2
5
13
79'

18
77'

W. Małecki wybiegł na 16. metr i uprzedził atakującego Brożka.

1
1
75'
73'

Śpiączka fatalnie przestrzelił z 10 metrów po podaniu Grzelczaka.

6
3
2
5
72'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Arkadiusz Głowacki. Z narożnika boiska dośrodkował Videmont, a obrońcy Górnika zwlekali z wybiciem piłki i zza ich pleców wyskoczył Głowacki, który doprowadził do wyrównania!

44
21
6
11
15
71'

Zaskakująco z ostrego kąta przymierzył Patryk Małecki i W. Małecki przeniósł piłkę nad poprzeczką.

1
1
2
2
4
70'

Ever Valencia nie skorzystał z prezentu po kiksie obrońców Górnika i nawet nie zdołał oddać strzału.

2
2
1
4
4
69'

Kolejny świetny przechwyt Atoche i szybkie podanie do Śpiączki, który odegrał do Grzelczaka. Ten zdecydował się na strzał z 16. metra i minimalnie chybił celu.

2
2
1
2
3
67'

Z rzutu wolnego dośrodkował Drewniak i prosto w Załuskę główkował Bartosz Śpiączka.

2
2
2
3
3
66'

Po wrzutce P. Małeckiego Paweł Brożek sfaulował Dźwigałę w walce o górną piłkę i od rzutu wolnego grę wznowił W. Małecki.

1
1
2
1
3
63'

Sporo miejsca przed polem karnym Górnika miał Hugo Videmont, ale nie wskórał zbyt wiele, bo na 16. metrze zatrzymał go Dźwigała.

2
3
3
2
2
60'
60'
59'

Bonin z linii końcowej zagrał za plecy Śpiączki i piłkę przejął Cywka.

1
57'

Bonin minął dwóch rywali i mocno zagrał w kierunku Śpiączki, którego uprzedził Łukasz Załuska.

1
55'

Grzegorz Bonin w polu karnym Wisły przekładał sobie piłkę z nogi na nogę i wracający Stilić wybił ją za linię boczną.

2
54'

Mogło być groźnie - P. Małecki dośrodkował z pierwszej piłki, a Semir Stilić zwlekał z oddaniem strzału i obrońcy Górnika zażegnali niebezpieczeństwo.

2
1
51'

Wisła próbowała nieco inaczej rozegrać rzut rożny - goście wymienili trzy podania przed dośrodkowaniem i Matija Spicić zbyt głęboko wrzucił futbolówkę.

1
2
1
50'

Bardzo agresywnie gra Petar Brlek - tym razem sfaulował Leandro. Niewykluczone, że nie dotrwa na boisku do ostatniego gwizdka arbitra.

1
1
1
1
49'

Z prawej strony boiska piłkę wrzucił Matei i Bonin z kilkunastu metrów huknął na wiwat.

1
1
1
1
48'

Pewna interwencja Arkadiusza Głowackiego w polu karnym po wrzutce Leandro.

3
1
1
47'

Brlek wypchnął poza boisko atakującego przy linii bocznej Sasina, ale sędzia w tej sytuacji nie dopatrzył się faulu.

3
1
2
46'

Po zmianie stron grę wznowiła Wisła Kraków.

2
2
1
45'

Kolejny kiks Wisły i powinno być 2:0! Z kontrą ruszył Bonin i po jego zagraniu zamykający akcję Szymon Drewniak zmarnował świetną sytuację, strzelając obok słupka!

2
2
1
2
3
42'

P. Małecki zdecydował się na strzał z 16. metra i posłał futbolówkę nad poprzeczką bramki Górnika.

4
2
2
3
40'

Ogromne zamieszanie w polu karnym Wisły! Po wrzutce Drewniaka z rzutu wolnego Załuska odbił piłkę, próbował strzelać Adam Dźwigała i po rykoszecie futbolówka opuściła boisko.

1
3
1
4
39'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Petar Brlek za faul na Grzelczaku.

Wisła Kraków
3
3
4
3
3
36'

Zbyt mocne podanie z głębi pola do Ondraska - W. Małecki wybiegł na 16. metr i uprzedził napastnika Wisły.

4
1
2
2
2
34'

Prawą stroną boiska szarżował Tomasz Cywka i dośrodkował prosto pod nogi Pitrego.

4
2
3
1
2
31'

Po wrzutce Gabriela Matei Uryga w ostatniej chwili strącił piłkę przed Śpiączką, który przymierzał się do oddania strzału.

1
29'

Llonch odważnie ruszył do przodu i świetnym wślizgiem zatrzymał go Atoche.

1
2
27'

Ni to strzał, ni to dośrodkowanie Stilicia z rzutu wolnego i spokojnie piłkę złapał W. Małecki.

2
3
1
2
26'

Wzdłuż bramki Wisły zagrał Bonin, Grzelczak przepuścił futbolówkę i przechwycił ją jeden z obrońców Białej Gwiazdy.

3
24'

Zza pola karnego Sasin posłał futbolówkę tuż obok słupka.

2
22'

Wisła ukarana za asekuracyjną grę! Goście długo wymieniali podania i we wszystko wmieszał się Śpiączka, który ekspresowo odegrał do Grzelczaka. Ten wrzucił piłkę z lewej strony boiska, a Śpiączka ekwilibrystycznym strzałem dał Górnikowi prowadzenie!

5
6
2
5
22'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Bartosz Śpiączka. Asystował mu Piotr Grzelczak.

29
19
6
7
17
20'

Tym razem z 20. metra przymierzył Bonin i po rykoszecie futbolówkę złapał Załuska.

2
20'

W pole karne gości wpadł Grzelczak, ale strzelił anemicznie i Alan Uryga zażegnał niebezpieczeństwo.

1
1
19'

Groźnie zza pola karnego uderzył Patryk Małecki, ale pewnie piłkę złapał W. Małecki.

1
17'

Prawą stroną boiska ruszył Josimar Atoche i na wysokości pola karnego Wisły sfaulował Spicicia.

1
1
1
2
2
15'

Ondrasek nie opanował piłki po podaniu Stilicia, ale sędzia przerwał grę - dopatrzył się faulu na pomocniku Wisły.

1
1
2
1
1
13'

Z narożnika boiska głęboko dośrodkował Szymon Drewniak, piłka minęła wszystkich zawodników w polu karnym i od bramki grę wznowił Załuska.

12'

Pewna interwencja Urygi po wrzutce Grzelczaka i będzie rzut rożny dla gospodarzy.

11'

Pierwsza groźna akcja Wisły. Małecki kapitalnie ograł Leandro i podał na wolne pole do Ondraska, a ten próbował jeszcze odgrywać i kompletnie się pogubił.

1
2
10'

Po dośrodkowaniu Grzelczaka Arkadiusz Głowacki wybił piłkę wprost pod nogi Atoche, który uderzył fatalnie i Łukasz Załuska nie miał kłopotów z interwencją.

8'

Szymon Drewniak przejął futbolówkę tuż przed polem karnym gości, ale nie zdecydował się od razu na strzał i został wypchnięty przez rywali daleko poza szesnastkę.

3
3
6'

Od dłuższego czasu Wisła na własnej połowie konstruowała akcję i tuż po przekroczeniu przez gości linii środkowej piłkę przechwycił Sasin.

2
2
2
4
4'

Po wrzutce Drewniaka z rzutu wolnego, Śpiączka nie trafił czysto w piłkę, a zamykający akcję Przemysław Pitry fatalnie dośrodkował.

3
2
2
2
2
2'

Duet środkowych obrońców Wisły świetnie zatrzymał Śpiączkę, który mógł znaleźć się w sytuacji sam na sam z Załuską.

3
2
2
1
1
2'

Zbyt mocne podanie z głębi pola w kierunku Hugo Videmonta, który nie sięgnął piłki i od bramki grę wznowił W. Małecki.