Arbiter przedłużył mecz o minimum trzy minuty.

Lechia Gdańsk
3
8
87'

Tym razem przed szansą stanął Jakub Arak, który ograł Joao Nunesa i strzelił tuż obok słupka.

3
86'

Atakowała Lechia. Najlepszą szansę miał Krasić, ale nie trafił czysto w piłkę.

4
3
85'

Żółtą kartkę otrzymał Jakub Arak.

Ruch Chorzów
1
8
84'

Ruch. Schodzi: Jarosław Niezgoda. Wchodzi: Jakub Arak.

82'

Po rzucie rożnym wykonywanym przez Milę było gęsto w polu karnym Ruchu i sytuację wyjaśnili obrońcy gospodarzy.

5
1
82'

Po wrzutce van Kessela, piłkę wybił Grodzicki.

5
2
81'

Ruch. Schodzi: Michał Koj. Wchodzi: Paweł Oleksy.

79'

Krasić na spalonym.

4
2
78'
77'

Kolejny rożny Lechii, znów sprytniejsi obrońcy z Chorzowa.

3
3
76'

Milos Krasić wykonywał karnego. Sytuację wyjaśnili obrońcy Ruchu.

4
9
76'

Na stadionie znajduje się 7 002 widzów.

5
4
75'

Szansa Ruchu! Strzał Przybeckiego obronił Kuciak.

4
3
72'

Koj ostro zaatakował Paixao w polu karnym. Arbiter nie zdecydował się na podyktowanie karnego.

10
8
71'

Po rzucie wolnym wykonywanym przez Wolskiego, Lechia starała się przeprowadzić zespołową akcję. Sytuację wyjaśnili gospodarze.

2
3
67'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Jarosław Niezgoda. Asystował mu Łukasz Moneta! Wszystko zaczęło się od straty Milosa Krasicia. Po podaniu Monety, w polu karnym znalazł się Niezgoda i pewnym strzałem pokonał Kuciaka.

66'

Po dynamicznej akcji Lechii, Marco Paixao nie potrafił znaleźć się w polu karnym.

2
1
64'

Po kontrataku prosto w Hrdlickę trafił Lukas Haraslin.

1
1
64'

Po rzucie rożnym bitym przez Patryka Lipskiego, świetnie obronił Kuciak.

61'
GOOOOOOL!!!

To było wejście smoka! W pierwszym kontakcie z piłką asystował Lukas Haraslin, a gola dla Lechii Gdańsk Strzelił Marco Paixao, który również minutę wcześniej wszedł na boisko!

22
13
60'

Lechia. Schodzi: Ariel Borysiuk. Wchodzi: Lukas Haraslin.

60'

Lechia. Schodzi: Flavio Paixao. Wchodzi: Marco Paixao.

60'

Na indywidualną akcję zdecydował się Gino van Kessel, który ostatecznie trafił w poprzeczkę.

2
1
56'

Ruch rozochocił się po strzeleniu gola. Lechia wyraźnie nie ma pomysłu na odwrócenie losów meczu.

2
51'

Akcja Lechii, na spalonym Milos Krasić.

7
5
51'
GOL SAMOBÓJCZY!!!

Gol samobójczy! Po wrzutce Patryka Lipskiego, piłkę głową do własnej bramki umieścił Paweł Stolarski.

27
16
49'

Stara się atakować Lechia, jednak brakuje jej dokładności pod polem karnym rywala.

1
2
czas Druga połowa
44'

Tym razem strzelał Gino van Kessel. Reprezentant Curacao strzlił obok słupka.

2
1
43'

Po rzucie rożnym Ruchu, sytuację wyjaśnili obrońcy Lechii.

8
1
43'

Ale akcja Ruchu! Jarosław Niezgoda powinien strzelić gola, jednak znakomicie wyprężył się Dusan Kuciak i obronił piłkę.

18
6
42'

Po dośrodkowaniu van Kessela piłkę musnął Flavio Paixao. Helik nie miał jednak problemów z obroną.

1
39'

Tym razem na spalonym Jarosław Niezgoda.

3
36'

Świetna akcja Lechii Gdańsk! Po podaniu Stolarskiego, Milos Krasić próbował zaskoczyć Hrdlickę. Strzał Serba obronił bramkarz Ruchu. I tak Krasić był jednak na spalonym.

3
35'

Hrdlicka ubiegł atakującego F.Paixao.

5
2
33'

Piłkarze Ruchu w końcu doszli pod pole karne Lechii. Patryk Lipski zatańczył w szesnastce rywala, po czym stracił piłkę.

4
1
32'

Po rzucie rożnym Lechii, do piłki szybko dopadli piłkarze Ruchu Chorzów.

4
3
30'

Po bardzo dobrym kwadransie gry Ruchu, tym razem zdecydowanie przeważała Lechia Gdańsk. Piłkarze znad morza niemal nie wychodzili z połowy Ruchu Chorzów.

1
4
28'

Kolejny rzut rożny dla Lechii Gdańsk. Tym razem wszyscy piłkarze minęli się z piłką.

4
1
27'

Po rzucie rożnym Wolskiego, piłkę piąstkował Hrdlicka.

2
4
26'

Mario Maloca bohaterem Lechii Gdańsk! Chorwat czystym wślizgiem zatrzymał akcję Jarosława Niezgody, który wychodził sam na sam z Kuciakiem.

11
4
25'

Po akcji Wolskiego, w piłkę nie trafił czysto Flavio Paixao.

4
3
24'

Hrdlicka tym razem złapał piłkę, którą dośrodkował van Kessel.

2
4
23'

Długą akcję Lechii Gdańsk zakończył Simeon Sławczew. Strzał Bułgara pewnie obronił Libor Hrdlicka.

2
4
21'

Kolejna akcja Lechii Gdańsk. Milos Krasić starał się zagrać zespołowo, ale lepiej spisali się w polu karnym piłkarze z Chorzowa.

2
5
20'

Po wrzutce Stolarskiego, z piłką minął się Gino van Kessel.

2
5
17'

Szansa Lechii Gdańsk! Świetny atak przeprowadził Rafał Wolski. Pomocnik strzelił jednak tuż obok prawego słupka bramki Hrdlicki.

14
6
15'

Po kwadransie gry to walczący o utrzymanie Ruch wygląda lepiej, niż dotychczasowy lider Lotto Ekstraklasy.

7
2
14'

Ponownie atakował Ruch! Po akcji Lipskiego, w polu karnym nie potrafił się odnaleźć Urbańczyk.

3
3
13'

Po rzucie rożnym Ruchu Chorzów strzelał Rafał Grodzicki, który przerzucił piłkę nad poprzeczką.

5
1
12'

Obrońcy Ruchu zatrzymali akcję Rafała Wolskiego. Chorzowianie starali się kontratakować, ale Łukasz Moneta źle przyjął piłkę na wysokości pola karnego Lechii.

2
3
10'

Milos Krasić zbyt głęboko wrzucił piłkę. Pewna interwencja bramkarza Ruchu.

4
1
8'

To mógł być gol! Niezgoda i Urbańczyk nie potrafili jednak oddać strzału będąc na piątym metrze. Sytuację wyjaśnił Kuciak.

1
2
7'

Dobrze zapowiadającą się akcję Lechii powstrzymał doskonałym wślizgiem Mario Maloca.

3
1
6'

Dusan Kuciak ubiegł Jarosława Niezgodę, który wyszedł z kontratakiem.

3
5'

Ofensywną akcję przeprowadziłą Lechia, ale Milos Krasić stracił piłkę.

1
3'

Od początku ambitnie zaczęli piłkarze Ruchu.

6
3
czas Start meczu
17:29

W pierwszym spotkaniu tych zespołów, które odbyło się 24 września w Gdańsku, Lechia wygrała 2:1. Dla gdańszczan gole strzelali Sławomir Peszko i Flavio Paixao. Bramkę dla Ruchu zdobył wówczas Rafał Grodzicki.