I liga: 31. kolejka
15 maj 2016 12:45
90+1'

Cofnęli się głogowianie, a Wisła Płock rozgrywa piłkę po obwodzie pola karnego. Nie może znaleźć miejsca w zasiekach obronnych przeciwnika.

90'

Sędzia postanowił przedłużyć mecz o 3 minuty.

86'

Potworny kocioł w polu bramkowym Wisły Płock. Jeden z obrońców zaasekurował Seweryna Kiełpina i zatrzymał na linii uderzenie Dominika Kościelniaka.

83'

Marne uderzenie z dystansu na bramkę Seweryna Kiełpina. Generalnie końcówka spotkania nie jest przesadnie fascynująca. Trudno spodziewać się, że Wisła Płock odrobi straty.

80'

Maciej Górski wystartował do podania z głębi pola. Było nieco za mocne i Seweryn Kiełpin był szybszy we własnym polu karnym.

75'

Chwilę przed zmianą szansę miał Arkadiusz Reca. Były pomocnik Floty Świnoujście wyskoczył w tempo do podania z głębi pola, wyciągnął na przedpole Sławomira Janickiego, ale nie potrafił go ominąć.

73'

Dimitar Iliew zdecydował się na solową akcję na połowie przeciwnika. Powinien raczej poszukać partnerów.

67'

Maksymilian Rogalski huknął z dystansu i futbolówka przeleciała metr obok bramki Chrobrego Głogów.

65'

Katastrofalna sytuacja płocczan. Trudno im w dziesięciu stworzyć duże zagrożenie pod bramką Sławomira Janickiego.

61'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Kevin Lafrance.

Maciej Górski zmarnował rzut karny, ale był w pogotowiu Kevin Lafrance i dobił do siatki piłkę po interwencji Seweryna Kiełpina. Zrobiło się 2:0!

Chrobry Głogów
60'

Damian Sędziak został sfaulowany w polu karnym i sędzia podyktował jedenastkę dla Chrobrego Głogów!

58'

Wiatr zerwał się w Głogowie. Nie zanosi się, by był to wiatr zmian. Szykuje się raczej nawałnica.

55'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Maksymilian Rogalski.

54'

Stać Wisłę Płock na dobrą akcję zakończoną strzałem Dimitara Iliewa. Wyprowadziła ją lewym skrzydłem z wykorzystaniem Arkadiusza Recy.

51'

Sędzia asystent zasygnalizował spalonego. Nie mogą się z tym pogodzić członkowie sztabu szkoleniowego Chrobrego Głogów. Duże napięcie jest również na ławce gości.

49'

Żółtą kartkę otrzymał Robert Pisarczuk.

46'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Maciej Górski. Asystował mu Łukasz Szczepaniak.

15. gol w sezonie goleadora z Głogowa. Świetnie to zrobił Maciej Górski, który obrócił się z Przemysławem Szymińskim na plecach i strzelił z ostrego kąta do bramki!

46'

Gra wznowiona po przerwie!

45+2'

Nie rezygnuje Chrobry Głogów. Seweryn Kiełpin odbił z trudem uderzenie zza linii pola karnego.

45'

Doliczone 2 minuty.

42'

Wisła Płock gra z fałszywym napastnikiem Dimitarem Iliewem. Do przerwy chce po prostu przetrwać bez straty gola, a Chrobry Głogów naciera. Groźnie strzelił z rzutu wolnego Mateusz Machaj.

37'
DRUGA ŻÓŁTA KARTKA

Druga żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Damian Piotrowski.

Aż za bardzo zmotywowany był Piotrowski. Dwa bezmyślne faule w środku pola i równie bezmyślne dyskusje po pierwszym. Wisła Płock będzie grać przez godzinę w dziesiątkę.

35'

Żółtą kartkę otrzymał Szymon Drewniak.

35'

Damian Piotrowski jest mocno zmotywowany, żeby zaprezentować się świetnie w Głogowie. Skrzydłowy zastawił się w szesnastce i uderzył obok spojenia słupka z poprzeczką.

32'

Arkadiusz Reca stracił piłkę na własnej połowie. Po chwili mógł odetchnąć z ulgą, ponieważ Łukasz Szczepaniak nie pokarał go strzałem.

31'

Żółtą kartkę otrzymał Damian Piotrowski.

27'

Riposta Wisły Płock. Płaskie dośrodkowanie trącił Mikołaj Lebedyński i musiał być czujny Sławomir Janicki. Pewny chwyt bramkarza Chrobrego Głogów i wciąż bezbramkowo.

26'

Lepsza próba Mateusza Machaja. Pomocnik przeprowadził rajd w pole karne i strzelił z ostrego kąta. Pretendenta do awansu uratował interwencją Seweryn Kiełpin.

25'

Huknął Mateusz Machaj, ale źle, prosto w głowę przeciwnika i konieczna jest przerwa w grze.

1
24'

Maksymilian Rogalski blokował uderzenie ręką. Szansa dla Chrobrego Głogów na gola z rzutu wolnego, a są tam specjaliści od wykonywania stałych fragmentów.

1
22'

Damian Piotrowski zmienił stronę boiska. To była gwiazda Chrobrego Głogów, która właśnie z tego klubu trafiła do Płocka. Jego ostatnie dośrodkowanie zostało zablokowane.

1
20'

Głębokie dośrodkowanie z rzutu wolnego. Interwencja Sławomira Janickiego nie była majstersztykiem, ale ostatecznie futbolówka opuściła jego pole karne.

17'

Obie drużyny słyną z żelaznej defensywy. Dziś ich zasieki mogą być nieco mniej szczelne z powodu absencji Michała Ilkowa-Gołąba i Cezarego Stefańczyka. Na razie tego nie widać.

15'

Patryk Stępiński podał prostopadle w kierunku Arkadiusza Recy. Za mocno kopnięta piłka wyleciała za linię bramkową, więc grę wznowił Sławomir Janicki.

14'

Gra przeniosła się do środka pola. Wisła Płock nie pozwala już na dużo swojemu przeciwnikowi, co nie oznacza, że sama kwapi się do ataku.

10'

Strzał Damiana Piotrowskiego przeturlał się dość przypadkowo do Dimitara Iliewa. Byłoby bardzo groźnie, gdyby Bułgar nie wpadł w pułapkę offsidową.

7'

Wisła Płock przetrwała agresywny atak Chrobrego Głogów, ale jeszcze nie zbliżyła się pod pole karne zespołu Ireneusza Mamrota.

5'

Bardzo przytomne podanie Łukasza Szczepaniaka do Macieja Górskiego. W ostatnim momencie snajper Chrobrego Głogów został zablokowany i tylko drugi korner dla głogowian.

3'

Faul Dimitara Iliewa w bocznym sektorze boiska i sędzia przyznał rzut wolny Chrobremu Głogów, który gra w pomarańczowo-czarnych strojach.

2'

Błyskawicznie gospodarze założyli pressing na wicelidera i wywalczyli rzut rożny. Polował na gola Maciej Górski, ale skończyło się chwytem Seweryna Kiełpina.

12:18

Droga Wisły Płock do Ekstraklasy prowadzi przez Głogów. Drużyna Marcina Kaczmarka będzie świętować awans już w niedzielę, jeżeli zwycięży z Chrobrym. W jedenastce gospodarzy jest wicelider klasyfikacji strzelców Maciej Górski, a u gości była gwiazda Chrobrego Damian Piotrowski.