Puchar Francji: Finał
25 maj 2024 21:00
komentarz

KONIEC! Kylian Mbappe dokłada do swojego dorobku Puchar Francji i żegna się z Paris Saint-Germain. Mistrzowie Francji pokonują Olympique Lyon 2:1. Z perspektywy całego spotkania, zdecydowanie zasłużenie.

1
1
90+4'

Przepadła ostatnia szansa dla Olympique Lyon, by powalczyć o wyrównanie. Sędzia odgwizdał przewinienie Caquereta i zatrzymał kontratak Lyonu. PSG spokojnie wymienia już podania między sobą.

90+2'
90'

Piłkarze obu drużyn pograją jeszcze około cztery minuty dłużej.

88'
ŻÓŁTA KARTKA
Paris Saint-Germain
88'
86'
wchodzi Wchodzi
#0
schodzi Schodzi
86'

W ostatniej chwili uprzedzony przez rywala Warren Zaire-Emery. Bardzo dobre zgranie piłki przez Marquinhosa w kierunku 17-letniego pomocnika PSG.

85'

Więcej miejsca ma teraz PSG. Piłka kolejny raz trafia do Kyliana Mbappe, ale strzał napastnika o mały włos mija bramkę Lyonu.

76'

Zrobił, co mógł w tej sytuacji Alexandre Lacazette. Wydawało się, że to dośrodkowanie jest już zepsute, ale napastnik Lyonu kapitalnie przyjął piłkę, a następnie uderzył lewą nogą w kierunku bramki. Rykoszet pomógł defensywie PSG.

74'
#0
1
73'
#0
68'

Niezła próba z dystansu. Said Benrahma zdecydował się na uderzenie z okolic 25 metra od bramki, ale piłka minęła o kilka centymetrów okienko bramki.

67'

Lucas Perri ratuje Olympique Lyon! Znów sporo zamieszania na lewej stronie zrobił Bradley Barcola, który wyłożył piłkę do Ousmane Dembele, a ten trafił prosto w bramkarza.

67'
64'

Co za parada Donnarummy! Ponownie zagrozili z rzutu rożnego gracze Lyonu, tym razem Nicolas Tagliafico i piłka zmierzała idealnie pod poprzeczkę, ale refleks włoskiego golkipera sprawił, że palcami udało się przenieść piłkę nad poprzeczkę.

61'

Wzorowy kontratak Lyonu. Achraf Hakimi czubkiem buta zdjął piłkę z głowy Alexandre Lacazette'a. Francuz był o krok od zdobycia bramki wyrównującej.

57'

Wrzawa na trybunach. Kibice Olympique Lyon rozpoczęli zabawy z pirotechniką i głośno dopingują teraz swoich zawodników, którzy są o krok od wyrównania stanu rywalizacji.

55'
GOOOOOOL!!!

Nic nie zapowiadało takiego obrotu spraw, a jednak! Olympique Lyon łapie kontakt z PSG po bramce niezawodnego Jake O'Briena. Irlandczyk wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego.

Jake O'Brien #12
Olympique Lyon
2
1
51'

Bardzo dobrze ustawiony Lucas Perri zatrzymuje Kyliana Mbappe w sytuacji sam na sam!

1
49'

Świetny i błyskawiczny kontratak ze strony PSG. Kylian Mbappe finalizował akcję swojego zespołu, ale czekał zbyt długo, a następnie trafił w rywala. Piłka minęła po rykoszecie bramkę.

46'

Powrót po przerwie i zmieszana mina trenera Pierre'a Sage, który z pewnością liczył na to, że jego drużyna zdoła pozostać na równi z Paris Saint-Germain po pierwszej połowie. Spotkanie z trybun ogląda m.in. Didier Deschamps.