(2:1)
Zakończony
Chorwacja
komentarz

W pierwszym meczu barażowym, którego stawką są finały mistrzostw świata, reprezentacja Polski w futsalu przegrała w Koszalinie z Chorwatami 2:3. Rewanż we wtorek w Zagrzebiu.

1
2
3
40'

Już tylko 24 sekundy do końca. Małe szanse na remis.

40'

Kaniewski ma rozcięty policzek, poważny uraz Polaka.

1
40'

1
40'

Polak jest opatrywany po uderzeniu rywala łokciem.

40'

Piłka w naszej bramce, w twarz został trafiony Kaniewski.

39'

Akcja Kubika, chaotyczna próba została zablokowana przez rywala.

39'

Decydujące fragmenty meczu. Chorwaci nie pozwalają nam na wiele.

1
38'

I kolejny raz Nawrat. Bramkarz odbił próbę Cekola.

37'

Strzał Jelovcicia zdołał odbić Nawrat. Mamy duże problemy w tyłach.

37'

Polacy jeszcze starają się coś zdziałać. Chorwaci dobrze się bronią i sami szukają szans na kolejne gole.

1
36'

Do uderzenia składał się Kubik, w ostatnim momencie uprzedził go rywal.

35'

Futsalowa tragedia Polaków, ale jeszcze sporo grania przed nami. Polacy muszą się pozbierać.

1
35'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił David Mataja. Asystował mu Zoran Primić. Coraz gorzej. Zagranie bramkarza dla Mataji, a ten strzałem pod poprzeczkę pokonał Nawrata. 2:3.

David Mataja #15
Chorwacja
Asysta:
Zoran Primić #1
2
34'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Luka Perić. Asystował mu Franko Jelovcić. Niestety remis. Z dystansu uderzył Perić. Niemal w samo okienko. 2:2.

Chorwacja
Asysta:
Franko Jelovcić #7
1
34'

Wycofanie do Kriezela, ten jednak uderzył ponad bramką. Szkoda.

34'

Pogubili się Chorwaci. Będzie rzut wolny dla Polaków z linii pola karnego!

34'

Próba z dystansu Raszkowskiego, bardzo wysoko ponad bramką gości.

34'

Vukmir uderzył obok bramkarz, ale również obok bramki!

33'

Czas dla Polaków. Jest moment na złapanie oddechu.

33'

Primić uderzał, polski bramkarz Nawrat sparował strzał.

33'

Kolejna próba Pericia, kolejny raz niecelnie.

32'

Na parkiecie pojawił się Waldemar Sobota. To debiut tego zawodnika w reprezentacji futsalu.

31'

Sekulić urwał się Mrowcowi, strzał na poprzeczkę strącił Nawrat!

30'

Niepewnie Chorwaci w obronie. Nie udało nam się wykorzystać szansy i celnie uderzyć.

29'

Z prawej strony płasko uderzył Szadurski, bramkarz nogą odbił dość łatwy strzał.

28'

Techniczna próba Kriezela, piłka o centymetry minęła bramkę Chorwatów!

27'

Kontra Chorwatów zakończona niecelnym strzałem Jelovcicia.

27'

Korner dla Polaków, zagranie do Kriezela, który nie uderzał. Po chwili Polak dograł w pole karne, ale nie miał kto dołożyć nogi.

26'

Piłka spadła pod nogi Raszkowskiego, ten jednak nie zdołał jej przyjąć i uderzyć.

26'

Strzał Jelovcicia poszybował obok bramki!

25'

Kriezel i Nawrat dobrze w defensywie. Chorwaci mogli wyrównać. Otwarta 2. połowa meczu.

25'

Kolejny raz Marinović interweniował przed polem karnym. Szczęśliwie i skutecznie.

24'

Mieliśmy sporo szczęścia, uderzenie Kurai przeleciało tuż obok bramki!

24'

Kolejny raz Szadurski, szybszy bramkarz Chorwatów!

23'

Strzał Szadurskiego, piłka toczyła się do bramki, ale tuż na linii zatrzymał ją obrońca!

22'

Ponownie świetnie Nawrat. Bramkarz wyciągnął nogę i odbił piłkę po strzale Pericia.

21'

Dobrze na przedpolu Nawrat, który odbił strzał z ostrego kąta.

21'

Chorwaci po przerwie w ataku. Przed momentem mieliśmy sporo szczęścia.

czas Druga połowa
komentarz

1/4 rywalizacji w dwumeczu za nami. Prowadzimy 2:1, ale do końca rywalizacji jeszcze daleko.

1
20'

Sporo chaosu, wyszedł z niego kontratak Polaków. Strzał Szadurskiego obronił bramkarz.

19'

Źle Kubik, po chwili próba z ostrego kąta została odbita przez bramkarza.

19'

Wyjście Polaków 2 na 1. Zabrakło dokładności w końcowej fazie akcji.

18'

Chorwaci w ataku, Polacy starają się kontrować.

17'

Vukimir ograł bramkarza, strzał z ostrego kąta otarł się o słupek, ale piłka do bramki nie wpadła.

1
17'

Świetna akcja Raszkowskiego, ale strzał był minimalnie niecelny.

16'

Strzał Szadurskiego, piłka minęła dalszy słupek!

16'

Strzał Kustury poszybował tam, gdzie stał Nawrat.

16'

Czas dla Chorwatów. Stracony gol obudził Polaków, oby tak do końca.

1
15'
GOL SAMOBÓJCZY!!!

Gol samobójczy! Marko Kuraja. Ponownie prowadzimy! Z rzutu rożnego uderzył Kubik. Piłka odbiła się od Kuraja i wpadła do bramki! 2:1!

Marko Kuraja #16
Chorwacja
2
2
15'

Najpierw strzał Nawrata został zablokowany, po chwili próbę Mrowca odbił bramkarz!

15'

Na coraz więcej pozwalają sobie Chorwaci. W faulach już niestety 4:2.

14'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Luka Perić. Niestety. Perić wygrał pojedynek z Kriezelem i uderzył pod poprzeczkę. 1:1.

Chorwacja
4
1
1
1
2
13'

Bronimy się, Chorwaci szukają remisu.

1
1
1
1
12'

Próba Szadurskiego, piłka szybowała w okienko, bramkarz odbił strzał.

12'

Chorwaci starają się grać szybciej. Polacy zbyt chaotyczni i bez zagrożenia pod bramką przeciwnika.

11'

Marinović niecelnym uderzeniem wykończył składną akcję gości. Pierwsze zagrożenie pod naszą bramką.

1
1
1
1
1
10'

Polacy szans szukają w kontrach, Chorwaci starają się atakować.

9'

Czas dla Polaków. Był moment na poukładanie wszystkiego.

1
9'

Ajjj, zagranie do Mrowca, ale ten przed bramką źle przejął piłkę. W odpowiedzi dogrania Pericia nikt nie wykorzystał.

1
8'

Dalekie zagranie Nawrata, główka Skiepki wyraźnie niecelna.

1
1
7'

Polacy wysoko atakują Chorwatów. Goście wciąż bez zagrożenia pod naszą bramką. W przewinieniach już jednak 3:1.

6'

Powoli budzą się, dość niemrawi wcześniej, Chorwaci. Musimy być czujni w tyłach/

1
1
1
1
1
6'

Już drugi faul Polaków. Na razie bez konsekwencji, ale trzeba uważać.

5'

Próba z dystansu Nawrata. Bramkarz postraszył pająki pod dachem hali.

5'

Nerwowy początek w wykonaniu gości. Polacy nie oddają pola rywalom.

4'

Po stracie gola Chorwaci starają się przejąć inicjatywę, ale mają z tym duże problemy.

3'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Sebastian Szadurski. Trafiliśmy jednak z bliska. Zagranie Nawrata, obrońca źle zagrał głową i wyłożył piłkę Szadurskiemu, który uderzył do siatki! 1:0!

2
2'

Szukamy swoich szans po próbach z dystansu.

2'

A teraz z dystansu niecelnie uderzył Kriezel. Polacy starają się dominować od początku gry.

2'

Pierwszy celny strzał Polaków. Z dystansu przymierzył Kubik, bramkarz odbił piłkę!

1
1'

Przypomnijmy, że gramy 2x20 minut z zatrzymywanym czasem.