Liga Konferencji Europy: 1/16 finału, pierwsze mecze
(3:0)
Zakończony
Legia Warszawa
komentarz

Legia Warszawa w pierwszym meczu 1/16 finału Ligi Konferencji Europy przegrywała do przerwy w potyczce wyjazdowej z Molde FK 0:3, ale po zmianie stron zdobyła dwa gole i dała sobie nadzieje na awans. Rewanż za tydzień przy Łazienkowskiej.

40
25
10
12
7
90+4'

Legia szuka remisu. Josue w pole karne, zabrakło uderzenia. Ciasno jest w polu karnym.

38
21
9
7
12
90+3'
ŻÓŁTA KARTKA
19
8
4
11
19
90+2'

Ostre wejście rywala, Wszołek ucierpiał.

8
9
5
8
27
90+2'
7
90'

Jeszcze 5 minut gry przed nami.

18
6
5
3
3
90'

Kapustka uderzył z linii pola karnego, piłkę na korner wybił bramkarz.

11
4
4
2
8
90'
16
6
4
1
4
89'

Akcja Legii prawą stroną przerwana. Wszołek na spalonym.

7
6
6
6
13
88'

Rzut wolny dla Molde. Dogranie w pole karne, ale zbyt wysoko i piłka na aucie bramkowym.

9
2
1
2
4
86'
wchodzi Wchodzi
schodzi Schodzi
1
1
4
85'

Rwana końcówka meczu. Legia nie potrafi stworzyć sobie okazji do zdobycia gola.

1
4
3
7
7
85'
10
5
2
2
10
84'

A teraz problemy ma Elitim, to rywal ostro zaatakował gracza Legii.

5
4
2
3
9
83'
Eric Kitolano #10
Mats Moller Daehli #17
4
82'
Eirik Hestad #5
Molde FK
10
1
1
3
Czy Legia Warszawa zdobędzie trzeciego gola?
Jak zdobyła dwa, to strzeli i trzeciego
Tak, ale przy Łazienkowskiej
To rywal trafi
3
2
80'

Przerwa w grze, jeden z graczy gospodarzy leży na murawie.

5
5
4
4
7
77'

Gospodarze wyraźnie opadli z sił. Legia napędzona szuka remisu.

28
12
7
7
5
74'

Nie można było tak od początku? Legia szuka gola na 3:3. Po rzucie rożnym z woleja tuż ponad bramką uderzył Kapustka!

40
17
8
8
9
72'

Jeszcze VAR sprawdza czy nie było spalonego, ale wszystko było zgodne z przepisami!

51
16
7
6
9
72'
Markus Kaasa #15
2
2
4
72'
Magnus Eikrem #7
2
2
2
1
2
71'
GOOOOOOL!!!

Legia złapała kontakt. Elitim dośrodkował na czwarty metr, a Augustyniak głową wpakował piłkę przy słupku do bramki! 3:2!

133
31
12
13
21
71'

Rzut rożny dla Legii, ale goście przekombinowali rozegranie akcji.

1
2
2
1
70'
2
69'

Po stracie gola gospodarze ożywili się i wyszli z założenia, że najlepszą obroną jest atak.

3
2
3
7
4
66'

Tobiasz ryzykownie w okolicach linii pola karnego, ale bez konsekwencji w postaci faulu.

4
5
3
6
6
66'
10
6
3
4
5
65'

Legia ruszyła po kontaktowego gola. Za moment goście w końcu zagrają w jedenastu.

10
7
1
3
2
63'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Josue. Legia trafiła po raz pierwszy! Wszołek dogrywał z prawej strony, obrońca zagrał za siebie, a Josue, uderzył z woleja nie do obrony! 3:1!

61
32
14
9
26
60'

Kontra gospodarzy i znowu trzeba było bić na alarm! Tobiasz nie musiał interweniować.

4
5
4
5
7
58'

Eriksen nie zagra w rewanżu. To może być dobra wiadomość.

3
58'

Tymczasem Morishita we własnym polu karnym pogubił się. Na szczęście Tobiasz już skoncentrowany i piłkę złapał.

3
8
2
6
7
57'

Czas zaczyna płynąć coraz szybciej. Tutaj trzeba odrobić część strat i przy Łazienkowskiej, w normalnym składzie, dopełnić dzieła.

7
4
1
1
1
komentarz

Wciąż nie rozumiemy, dlaczego taki dziwny skład wymyślił Kosta Runjaić.

Dlaczego Legia zagrała w takim składzie?
3
54'

Kapustka uderzył mocno prawą nogą z ok. 20 metrów, piłka trafiła w słupek!

22
16
8
10
9
53'

Ucierpiał Jędrzejczyk. Obrońca Legii otrzymał uderzenie w brzuch i musi dojść do siebie.

5
10
6
7
11
52'

Po rzucie rożnym Jędrzejczyk zgrał piłkę, Burch uderzał z sześciu metrów, ale trafił w obrońcę!

5
9
6
8
9
49'

Morishita do Rosołka, a ten kopnął we wszystkich i wszystko, tylko nie w piłkę. W sumie w nią też kopnął, ale po chwili... zablokował swój własny strzał.

11
38
5
1
1
48'

Legia stara się atakować, jak na razie niewiele z tego wychodzi. Łatwo nie będzie, to już wiemy w sumie.

9
13
1
1
2
46'

Cztery zmiany, co potwierdza wcześniejsze tragiczne wybory Runjaicia. Rosołek, co dziwne, wciąż gra.

9
18
2
4
5
czas Druga połowa
46'
46'
4
2
3
3
3
46'
46'
4
3
2
2
4
komentarz

Boimy się, że przerwa za moment się skończy i Norwegowie dalej będą w nas tłuc, jak w worek ziemniaków.

komentarz

Cóż, za nami trzy kwadranse kompromitacji. W sumie Legioniści z szatni nie muszą wychodzić. Wówczas i tak zakończy się na 3:0, i może będzie jakaś szansa na odbicie się przy Łazienkowskiej.

83
102
4
8
10
45'

Jeszcze minuta tej strasznej połowy.

14
23
2
3
3
45'

W końcu zamieszanie pod bramką Molde. Dwa uderzenia przyblokowane, trzecie Elitima, głową, było niecelne.

4
1
1
2
4
43'

Więc jednak on gra. Josue zagrywał i został zablokowany. Budzi nam się powoli śpiąca królewna z Warszawy. Bardzo powoli się budzi, jak my w nowy rok.

8
29
3
3
5
42'

- Ej, ej, ej! Leży! Ej, leży! - krzyczymy do sędziego domagając się karnego. Arbiter nas wyśmiał.

8
50
3
2
3
41'

Prezes Legii spokojny. Pod nogami ma reklamówkę z milionami. To najważniejsze, a Maciej w ataku da radę! Spokojnie. Na boisku bez zmian. Molde pewne swego.

11
29
2
2
3
39'

Jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeest! Już tylko pięć minut do przerwy.

12
36
5
5
5
komentarz

Jedna z dwóch kapitalnych interwencji Tobiasza, zwanego Kacprem.

6
19
5
3
2
38'

Już wiemy! 3:0 to taka, modna ostatnio, przenośnia. Po przerwie Legia pokaże, gdzie łososie zimują! Zobaczycie!

8
34
3
3
1
37'

Pytacie przez GG, kto atakuje. Legia? Ależ skąd, ci źli Norwegowie.

21
22
4
3
2
36'

Jeden z Norwegów wygląda jak młody Ronald Koeman. Wszystko jasne, dlaczego jest już 3:0.

14
25
5
4
2
35'

Eikrem uderzył z ok. 18 metrów, trafił w obrońcę i Tobiasz w końcu mógł coś obronić.

8
24
3
2
4
34'

Każda akcja Molde pachnie łoso... tzn. bramką. Nerwowo, oj nerwowo w tyłach.

22
19
3
1
4
33'

Haugen z rzutu wolnego, jak my na Orliku. Jednak obok bramki, nieznacznie. My trafiamy.

1
17
2
2
3
32'

Zagranie Elitima do Rosołka, a ten przyjmował piłkę piętą. Zawodnik Legii ma jakieś kwity na trenera, że gra w pierwszym składzie?

12
46
1
1
1
31'

No dobra, wracamy. Główkował Pekhart, ale w rywala i będzie rzut rożny.

9
12
3
1
1
30'

Dwa kwadranse za nami. My już idziemy do domu. Garnek na gazie zostawiliśmy. Dobranoc.

20
42
2
3
3
29'

Dogranie do Rosołka, ten nie dość, że na spalonym to jeszcze zagrał do rywala. Dziesięć zmian w przerwie, jak na wcześniej. To powinien zrobić trener Kosta.

13
36
2
3
3
28'

A gospodarze dalej swoje. Dogranie do Eriksena, strzał głową był jednak niecelny. Miejscowi już przy łososiu, z dzikich rozlewisk oczywiście, świętują.

17
18
1
1
1
27'

Próba Legii, z wszystkiego niewiele wyszło. Więcej Rosołków, więcej Kapuadich, więcej tego...

17
25
2
27'

Zastanawiamy się, co myślą piłkarze Ruchu, którzy w piątek z Legią nie oddali na bramkę rywala nawet celnego strzału, a chcą grać o utrzymanie.

14
35
1
2
2
24'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Markus Kaasa. Asystował mu Kristian Eriksen. Jezus... Oni ich dalej biją! Masakra piłką norweską. Kaasa w łatwy sposób przedostał się w pole karne i płasko uderzył. Tobiasz? Kolejna tragiczna interwencja. 3:0...

22
23'

Niewiele wychodzi Legii. Maciej R. w ataku nie daje rady. Jest i tyle. Josue? Hmm, czekamy na kapitana Legii.

11
17
2
21'

Legia przyjechała w gości, zamiast kwiatów i szampana na wejście dostała po twarzy, a to być może nie koniec.

40
35
7
3
19'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Fredrik Gulbrandsen. To nas panie leją ci Norwegowie. Próba z dystansu Kaasy, strzał z ok. 20 metrów odbił Tobiasz. Bramkarz zachował się w tej sytuacji fatalnie, ponieważ tak sparował piłkę, że spokojnie dopadł do niej Gulbrandsen i z bliska wpakował do siatki! 2:0.

101
78
4
20
27
16'

Nie jest to dobry fragment gry w wykonaniu Legii. Gospodarze przy piłce i nie zamierzają jej oddać gościom.

19
14
4
9
10
14'

Próba Rosołka, dość jednak anemiczna i piłka w rękach bramkarza.

13
12
3
4
8
12'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Fredrik Gulbrandsen. Asystował mu Martin Linnes. No i masz babo placek... Szybka akcja gości prawą stroną. Linnes urwał się obrońcy i zagrał na szósty metr, a Gulbrandsen wbił piłkę do bramki. 1:0. Nie ma się z czego cieszyć.

92
66
6
21
46
11'

Pekhart zgrał piłkę, ale Rosołek nam się trochę zagotował. W efekcie zimny Norweg piłkę wybił.

5
8
1
3
10'

Gospodarze z piłką w okolicach środka pola. Nie kwapią się do szybkiego ataku. Małe piłkarskie szachy.

1
1
2
8'

Uff! Dogranie z rogu, podanie głową i niepilnowany Eriksen, także głową, z pięciu metrów wprost w Tobiasza. Sporo szczęścia miała Legia!

7
4
3
2
12
8'

Legia stara się dyktować warunki gry, zawodnicy Molde nastawili się na wyprowadzanie kontr. Każda wygląda szalenie groźnie.

1
1
1
5'

Korner dla Legii, zabrakło dobrego dołożenia głowy. Szuka swojej szansy Legia.

7
1
2
3'

Josue dobrze dogrywał z rzutu wolnego. Kapuadi nie zachował koncentracji i piłki nie był w stanie uderzyć lub zgrać.