Koniec! A więc przed nami konkurs rzutów karnych o awans na Euro 2024.

120'

Sędzia dolicza minimum 1 minutę.

1
120'

Długie podanie w pole karne. Mikautadze opanował piłkę tyłem do bramki, strzelił z półobrotu, ale wyraźnie się pomylił.

118'

Coraz mniej czasu do końca. Widać potworne zmęczenie u zawodników. Chyba każdy chciałby już rzuty karne.

115'

Długie podanie w kierunku Massourasa. Ten miał dużo miejsca w polu karnym i niepotrzebnie decydował się na strzał bez przyjęcia. Wyszło podanie do bramkarza.

2
114'

Grecja przy piłce, Gruzini czekają na kontry, ale te nie nadchodzą.

1
1
113'

Kakabadze wyprowadzał kontratak, ale chciał ograć Tsimikasa na bardzo prosty zwód i oczywiście nie udało mu się to.

110'

Citaiszwili ruszył na dużej fantazji. Ograł czterech rywali, kąt był ostry, ale i tak strzelił bardzo groźnie i Vlachodimos ratuje Grecję przed stratą gola.

1
2
109'
1
109'

Kontuzjowany Kwaracchelia nie jest w stanie grać dalej.

2
106'

czas Druga połowa dogrywki
106'
Pantelis Hatzidiakos #17
3
3
3
3
4
105'

Fatalny błąd Mavropanosa na własnej połowie. Gruzja ruszyła z kontrą, Mikautadze wystawił piłkę na piąty metr, ale Vlachodimos kapitalnie broni na refleks po strzale Dawitaszwiliego!

3
3
3
3
3
104'

Gruzja. Schodzi: Giorgi Czakwetadze. Wchodzi: Zuriko Dawitaszwili.

2
104'
2
2
2
2
2
104'

Gruzja. Schodzi: Otar Kiteiszwili. Wchodzi: Nika Kwekweskiri.

Otar Kiteiszwili #17
3
1
1
1
1
103'

Kolejna akcja gości. Rota miał dużo miejsca w polu karnym, ale strzelił wyraźnie nad poprzeczką.

2
2
1
2
1
102'

Był rzut rożny, strzelał Mavropanos i poprzeczka ratuje Gruzję!

2
2
2
1
2
102'

Kolejna próba z dystansu. Bouchalakis, piłka odbita od głowy Kaszii. Grecja przycisnęła.

1
1
1
1
1
100'

Pierwszy celny strzał Greków w 100. minucie! Bakasetas odpalił rakietę zza pola karnego, do tego był rykoszet i Mamardaszwili z trudem odbił piłkę.

1
1
1
1
1
98'
Andreas Bouchalakis #5
1
1
1
1
1
97'

Rota miał miejsce na skrzydle, przygotował dośrodkowanie, ale w polu karnym był jeden Giakoumakis i paru rywali. To się nie mogło udać.

95'

Kwaracchelia indywidualnie. Nie szukał kolegów, sam chciał kończyć akcję strzałem zza pola karnego. Siła była, precyzji nie.

1
1
92'

Niezmordowany jest Kwaracchelia, ale po raz kolejny nie miał wsparcia. Szarpnął lewym skrzydłem, wrzucił piłkę w pole karne, ale nie było tam nikogo, żeby to zamknąć.

91'

Rozpoczynamy dogrywkę.

czas Pierwsza połowa dogrywki
91'

Grecja. Schodzi: Fotis Ioannidis. Wchodzi: Giorgos Giakoumakis.

Fotis Ioannidis #8
1
komentarz

Niestety przed nami dogrywka.

1
1
90+4'

Kwaracchelia z rzutu wolnego strzelił w mur.

1
90+3'

Kwaracchelia wycięty równo z trawą, gdy wyprowadzał kontrę.

1
1
90+3'
ŻÓŁTA KARTKA
Lazaros Rota #15
Grecja
90+2'

Szansa dla Gruzji! Kwaracchelia zatańczył z rywalami w polu karnym, chciał to rozstrzygnąć samemu, ale jego strzał został w ostatniej chwili zablokowany.

90+1'

Niewygodne dośrodkowanie Massourasa z prawej strony. Ioannidis oddał strzał głową, ale nie trafił w bramkę.

2
4
90'

Sędzia dolicza minimum 3 minuty.

90'

Faul taktyczny. Grek robił wszystko, żeby przerwać kontrę gospodarzy.

90'
Ioannis Konstantelias #18
Grecja
1
87'

Grecja próbuje, chce to rozstrzygnąć po dziewięćdziesięciu minutach, a Gruzja chyba nie ma nic przeciwko dogrywce.

1
86'
Lewan Szengelia #19
85'

Szengelia opuszcza murawę na noszach.

84'

Szengelia nie podnosi się z boiska. Potrzebuje pomocy medycznej.

83'

Gruzini protestują, bo Marciniak nie zauważył faulu na Szengelii przed polem karnym.

83'

Sunie nieudany atak za nieudanym atakiem. Ciężko się na to patrzy, a jeszcze jest perspektywa ponad półgodzinnej męczarni.

80'

Bakasetas z rzutu rożnego, piłka lekko trącona w kierunku bramki, ale Mamardaszwili pewnie broni.

80'

Może teraz? Rzut rożny dla gości.

1
79'

Ciekawostka - Grecja jeszcze bez celnego strzału. Gruzja niewiele lepsza, jedna taka próba.

76'

Kwadrans do końca podstawowego czasu, ale wiele wskazuje na dogrywkę.

75'
Georges Mikautadze #22
74'

W odpowiedzi gospodarze. Kakabadze powalczył o piłkę w parterze, odzyskał ją, miał miejsce na skrzydle, jednak następnie popsuł wszystko słabym dośrodkowaniem.

73'

Dośrodkowanie Tsimikasa z lewej strony, ale Ioannidis nie oddał strzału. Atakują Grecy, natomiast dalej nic z tego nie ma.

1
70'

Bakasetas! Ależ on się wściekł. Wreszcie udało się wypracować sytuację strzelecką przed polem karnym, ale pechowo zablokował to Ioannidis.

69'

Kwaracchelia wyprowadzał kontrę, ale momentalnie dopadło go trzech rywali i nie było opcji, żeby cokolwiek z tego zrobić.

67'

Grecja. Schodzi: Dimitris Kourbelis. Wchodzi: Manolis Siopis.

Dimitris Kourbelis #6
64'

Kompletnie nieudany strzał Tsimikasa z dystansu.

64'

Niestety, ale zanosi się tu na dogrywkę.

63'

Atakowała Grecja - bez efektów. Teraz próbuje atakować Gruzja - z podobnym skutkiem.

60'
61'
58'

Dużo błędów z jednej i drugiej strony. Proste podania, przyjęcie piłki stanowią problem.

57'

Massouras wrzucał już zza linii końcowej. A i tak zrobił to bardzo niedokładnie. Kolejna nieudana akcja ofensywna w tym meczu.

56'

Gwizdy, buczenie, bo Grecja jest przy piłce.

54'

Gospodarze z problemami, żeby w ogóle wydostać się z własnej połowy.

53'

Ależ ruszył teraz Baldock. Z lekkością ograł rywala, zagrał miękko na dalszy słupek, gdzie składał się do strzału Pelkas, ale w ostatniej chwili zdążył z interwencją jeden z Gruzinów.

50'
50'

W końcu zaatakowali Gruzini. Szengelia na lewej flance, mocne dośrodkowanie w pole karne, ale zabrakło strzału.

48'

Korner dla Greków. Wrzucał Tasimikas, ale Massouras zbyt wysoko podniósł nogę i sędzia Marciniak odgwizdał faul w ofensywie.

46'

Od razu akcja gości, zza pola karnego strzelał Bakasetas, ale został zablokowany.