SSC Napoli. Schodzi: Juan Jesus. Wchodzi: Cyril Ngonge.

schodzi Schodzi
90'

Doliczone pięć minut.

87'

Nie dość, że wykończenie ataku w wykonaniu Rafaela Leao nie było najlepsze, to jeszcze sędzia asystent z pewnym opóźnieniem zasygnalizował spalonego.

85'

Żółtą kartkę otrzymał Juan Jesus za brzydkie przewinienie.

SSC Napoli
1
1
1
1
1
83'

Napoli będzie do końca spotkania szukać możliwości doprowadzenia do remisu. Pokazał się w ofensywie Zambo Anguissa, jednak jego wstrzelenie nie nadawało się do podsumowania uderzeniem.

80'

AC Milan. Schodzi: Olivier Giroud. Wchodzi: Luka Jović.

80'

AC Milan. Schodzi: Christian Pulisić. Wchodzi: Alex Jimenez.

Alex Jimenez #74
80'

W 76. minucie zakończył się przeciętny występ Piotra Zielińskiego. Polak miał tylko dobre momenty w grze, przez co trudno było mówić o wielkim powrocie do zespołu Waltera Mazzarrego.

1
76'

SSC Napoli. Schodzi: Pasquale Mazzocchi. Wchodzi: Jesper Lindstroem.

Pasquale Mazzocchi #30
73'

Daniele Doveri miał dużo do powiedzenia zawodnikom obu zespołów, którzy wdali się w awanturę.

70'

Ruszył do przodu Rafael Leao i miał drugą w meczu szansę na umieszczenie futbolówki w bramce Napoli. Zabrakło dokładności aktywnemu, jednak nieskutecznemu zawodnikowi Rossonerich.

65'

AC Milan. Schodzi: Simon Kjaer. Wchodzi: Jan-Carlo Simic.

Yunus Musah #80
65'

AC Milan. Schodzi: Ismael Bennacer. Wchodzi: Yunus Musah.

Jan-Carlo Simic #82
64'

Będzie zmieniać Stefano Pioli, którego podopieczni nieco stracili kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami.

1
62'

Odpowiedział Milan, jednak sytuacyjne uderzenie nie zaskoczyło skupionego Pierluigiego Golliniego.

61'

Na rozpoczęcie przedostatniego kwadransa ponownie niebezpieczna akcja Napoli. Dobre minuty w wykonaniu mistrzów Włoch. Matteo Politano postraszył swoim uderzeniem Mike'a Maignana.

60'

Już godzina meczu za drużynami.

59'

Kombinacyjna akcja zakończona strzałem. Gdzie kucharek sześć, tam nie ma co jeść, ponieważ w momencie oddawania uderzenia przeszkadzali sobie Matteo Politano oraz Chwicza Kwaracchelia.

1
54'

W 54. minucie zapachniało wyrównaniem, jednak Giovanni Simeone huknął obok spojenia słupka z poprzeczką na zakończenie indywidualnego rajdu.

1
1
50'

Podniosła się wrzawa na trybunach, ponieważ sędzia nie zdecydował się napomnieć jednego z zawodników Napoli żółtym kartonikiem.

48'

Napoli po przerwie z jednym nowym zawodnikiem w składzie. Matteo Politano ma za zadanie nadać rumieńce atakom Azzurrich.

1
1
czas Druga połowa
55'

SSC Napoli. Schodzi: Leo Ostigard. Wchodzi: Matteo Politano.

Leo Ostigard #55
komentarz

Plan minimum Rossonerich - utrzymać przewagę.

komentarz

Wynik 1:0 utrzymał się do końca pierwszej połowy, które zmieniła swoje oblicze. Do gola groźniejsi byli goście, po nim ciekawiej grali gospodarze. Inna sprawa, że widowisko nie jest wypełnione sytuacjami podbramkowymi. Te stuprocentowe można było policzyć na palcach jednej dłoni. Nie brakowało natomiast nieporozumień w działaniach ofensywnych obu klubów.

45'

Doliczone trzy minuty.

40'

Pozostało pięć minut do zakończenia pierwszej połowy spotkania. Od czasu do czasu piłkarze potrafią sobą zainteresować, ale liczba sytuacji podbramkowych wciąż nie jest zadowalająca.

38'

Zmiana za Davide Calabrię była spowodowana urazem. Awaryjne wejście na boisko zaliczył Alessandro Florenzi.

35'

Zanosi się na przerwę spowodowaną urazem Davida Calabrii.

33'

Napoli ma problem z odzyskaniem wigoru. Konfrontacja zmieniła się w porównaniu z początkiem, kiedy to więcej interesującego do powiedzenia na boisku mieli goście z Neapolu.

1
30'

We fragmencie, bezpośrednio po golu Theo Hernandeza, AC Milan pozostał w natarciu. Podopieczni Stefano Piolego są uskrzydleni zdobyciem prowadzenia. Rafael Leao miał szansę na podwojenie przewagi, jednak trafił swoim strzałem prosto w Pierluigiego Golliniego.

1
25'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Theo Hernandez. Asystował mu Rafael Leao.

W 25. minucie była bardzo konkretna odpowiedź Rossonerich. AC Milan zdobył prowadzenie 1:0 strzałem Theo Hernandeza w kierunku bliższego narożnika bramki. Francuz dostał świetne podanie w uliczkę od Rafaela Leao, a pogubiła się obrona Napoli, która pozwoliła na wybiegnięcie sam na sam z Pierluigim Gollinim. Bramkarz Azzurrich nic nie zdziałał i czerwono-czarna część Mediolanu cieszyła się z gola.

5
4
1
1
2
23'

Pierwsza połowa osiągnęła półmetek, a sytuacja podbramkowa Giovanniego Simeone jest praktycznie jedyną w meczu. W działaniach ofensywnych brakuje porozumienia, a przede wszystkim AC Milan ma problem ze sprawdzeniem groźnym strzałem Pierluigiego Golliniego.

1
20'

Kolejna kombinacja zawodników Napoli blisko pola karnego przeciwnika. Poradzili sobie gospodarze i nie pozwolili, żeby futbolówka dotarła do ustawionego wewnątrz pola karnego Giovanniego Simeone.

18'

Na razie nie brakuje nieporozumień w działaniach ofensywnych obu zespołów. Szczególnie AC Milan potrzebuje czasu na złapanie odpowiedniego rytmu.

15'

Na zakończenie pierwszego kwadransa spotkania akcja indywidualna Rafaela Leao. Poradziło sobie w obronie Napoli, a w poskromieniu Portugalczyka pomagał między innymi Piotr Zieliński.

13'

Christian Pulisić nie przepchnął się w konfrontacji z Pasquale Mazzocchim, przez co nie oddał strzału na bramkę Napoli po dośrodkowaniu Rafaela Leao.

10'

Napoli rozpoczęło mecz w dość eksperymentalnym ustawieniu, ale nie potrzebowało dużo czasu na odnalezienie się na boisku. Na początku spotkania nieco groźniejsi byli właśnie podopieczni Waltera Mazzarrego. W 10. minucie Giovanni Simeone miał szansę na pokonanie Mike'a Maignana po płaskim dośrodkowaniu Chwiczy Kwaracchelii, jednak nie oddał celnego strzału. Argentyńczyk miał czego żałować.

8'

Obiecująca wymiana podań, a Amir Rrahmani sposobił się do oddania uderzenia zza pola karnego. Nie jest to jednak strzelec wyborowy i pozwolił na odebranie sobie piłki zawodnikowi Rossonerich.

5'

Matteo Gabbia przesadził w konfrontacji z przeciwnikiem. Daniele Doveri zdecydował się na przyznanie piłki grającym w jednolitych, niebieskich strojach gościom.

3'

Do jedenastki Napoli powrócił Piotr Zieliński. Polak zajął swoje miejsce w środku pola po wyleczeniu urazu. Jego przyjazd do Mediolanu jest ciekawym wydarzeniem, ponieważ w przeszłości był uznawany za zmorę Rossonerich. W meczach przeciwko temu przeciwnikowi strzelał gole oraz asystował. Do tego, Piotr Zieliński może dołączyć do Interu, przez co stanie po czarno-niebieskiej części Mediolanu.

2
1
czas Start meczu
20:36

Podstawowy skład Rossonerich.

20:36

Piotr Zieliński pokaże się w jedenastce Napoli.

20:32

Sędzia: Daniele Doveri

20:29

Na zakończenie niedzieli w lidze włoskiej dojdzie do dobrze zapowiadającego się starcia AC Milanu z SSC Napoli. W Mediolanie spotkają się dwaj ostatni mistrzowie Włoch. Rossoneri cieszyli się ze zdobycia scudetto w 2022 roku, a kibice Azzurrich świętowali w 2023 roku.