Doliczone pięć minut.

87'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Chwicza Kwaracchelia. Asystował mu Pasquale Mazzocchi.

Obu zespołom pozostało mało czasu na rozstrzygnięcie meczu i zrobiło to Napoli w 87. minucie. Po długich staraniach wstrzelił się Chwicza Kwaracchelia i znalazł sposób na pokonanie Lorenzo Montipo. Gruzin nie przejął się wcześniejszymi niepowodzeniami i oddał widowiskowe uderzenie ze znacznego dystansu w narożnik bramki Hellasu. Ponownie asystował zmiennik, tym razem Pasquale Mazzocchi.

SSC Napoli
Asysta:
Pasquale Mazzocchi #30
3
4
85'

Hellas Werona. Schodzi: Diego Coppola. Wchodzi: Elayis Tavsan.

wchodzi Wchodzi
Elayis Tavsan #7
schodzi Schodzi
Diego Coppola #42
84'

Po dośrodkowaniu nieoczekiwanie gwizdek sędziego, a to z powodu przewinienia Zambo Anguissy. Reprezentant Kamerunu starał się dojść do piłki po dośrodkowaniu.

81'

Hellas Werona. Schodzi: Darko Lazović. Wchodzi: Dani Silva.

Dani Silva #21
80'

Ponownie remis i pozostało niewiele czasu na rozstrzygnięcie spotkania obu zespołom.

78'
GOL SAMOBÓJCZY!!!

Gol! Strzelił Cyril Ngonge. Asystował mu Jesper Lindstroem.

Hellas nacieszył się zaliczką tylko przez sześć minut. Akcję na 1:1 przeprowadzili zmiennicy Napoli, ponieważ gola zdobył Cyril Ngonge, a asystował mu Jesper Lindstroem. Cyril Ngonge miał dużo miejsca na zakończenie szybkiego ataku Azzurrich i wykorzystał to.

77'

Na pewno pojawi się nerwowość w poczynaniach ofensywnych Napoli. Czas pracuje na niekorzyść Azzurrich.

1
76'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Stanislav Lobotka za brzydkie przewinienie.

75'

Ogromna szansa na ważne zwycięstwo przed klubem Pawła Dawidowicza i Karola Świderskiego.

2
72'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Diego Coppola. Asystował mu Tomas Suslov.

I po wejściu Karola Świderskiego padła bramka dla Hellasu. Goście wyczekali na swój moment i kiedy otworzyła się przed nimi szansa na oddanie strzału do siatki, została ona wykorzystana przez Diego Coppolę. Pokonał on Pierluigiego Golliniego uderzeniem głową po dograniu Tomasa Suslova.

1
1
69'

Paweł Dawidowicz zabrał się za wykonanie rzutu wolnego, choć wydaje się, że lepszym pomysłem było wbiegnięcie w pole karne przeciwnika i próba wykorzystania wrzutki. Tym bardziej, że wykonanie pozostawiało bardzo dużo do życzenia.

66'

Żółtą kartkę otrzymał Jesper Lindstroem za przewinienie krótko po wejściu na boisko z ławki rezerwowych.

65'

Przerwa na przewinieniu na rozpędzającym się zawodniku Hellasu Werona.

64'

Mamy debiut Karola Świderskiego w Serie A!

1
62'

SSC Napoli. Schodzi: Jens-Lys Cajuste. Wchodzi: Cyril Ngonge.

Cyril Ngonge #26
60'

Hellas Werona. Schodzi: Tijjani Noslin. Wchodzi: Karol Świderski.

Tijjani Noslin #17
2
1
55'

Pierwsza zmiana przeprowadzona w zespole z Neapolu. Walter Mazzarri zdecydował się na wprowadzenie Pasquele Mazzocchiego za obciążonego żółtym kartonikiem Mario Ruiego. Portugalczyk za wiele interesującego nie wniósł do tego meczu.

54'

Żółtą kartkę otrzymał Tomas Suslov za kolejne ostre przewinienie.

52'

SSC Napoli. Schodzi: Mario Rui. Wchodzi: Pasquale Mazzocchi.

50'

Lorenzo Montipo jak dotąd nie wykonał fałszywego ruchu między słupkami w bramce Hellasu Werona. Inna sprawa, że gospodarze nie testują go niebezpiecznymi strzałami.

48'

Przyjezdni zabrali piłkę szarpiącemu Chwiczy Kwaracchelii, ale także nie przeprowadziło dobrego kontrataku. Wrócili na czas piłkarze broniący Napoli.

46'

Żółtą kartkę otrzymał Mario Rui za ostry faul krótko po przerwie.

SSC Napoli
czas Druga połowa
Czy po przerwie padnie minimum gol?
komentarz

Czekamy na wznowienie meczu po przerwie.

komentarz

Hellas Werona jak dotąd solidnie w obronie.

komentarz

Pierwsza połowa bezbramkowa.

komentarz

Pierwsza połowa minęła bez spektakularnych zwrotów akcji - bez goli, z zaledwie jedną żółtą kartką i dwoma strzałami celnymi. Podopieczni Waltera Mazzarego ponownie mają mało do zaproponowania widowni.

45'

Doliczona minuta.

42'

Obrona Hellasu Werona poradziła sobie z rozegraniem rzutu wolnego przyznanego gospodarzom za faul Pawła Dawidowicza.

40'

Darko Lazović na moment zgubił przeciwników swoim indywidualnym rajdem, ale zakończył się on dośrodkowaniem bez adresata. Pozostało zaledwie pięć minut podstawowego czasu w pierwszej połowie meczu, a atakom obu zespołów niezmiennie czegoś brakuje.

1
36'

Paweł Dawidowicz poradził sobie w konfrontacji z Chwiczą Kwaracchelią. Szarpie Gruzin, ale niewiele z tego wynika. Zresztą wystarczy spojrzeć na wynik spotkania.

34'

Krótkie rozegranie rzutu rożnego przez zawodników Napoli. Ostatecznie dośrodkowanie wyłapane przez Lorenzo Montipo. Bramkarz Hellasu Werona jest już solidnie rozgrzany od początku spotkania.

32'

Żółtą kartkę otrzymał Diego Coppola za ostre przewinienie.

30'

Napoli przeważa, ale trudno mówić o totalnej dominacji, czy atakach przerażających zawodników Hellasu Werona. Współczynnik 0.1 xG mówi dużo o sile ataków Azzurrich po dwóch kwadransach meczu.

28'

Pierluigi Gollini najpierw dobrze interweniował na przedpolu w porozumieniu z Juanem Jesusem, ale następnie wykonał bezsensowne wykopnięcie piłki poza boisko.

27'

Chwicza Kwaracchelia przyspieszył na lewej stronie boiska i zakończył swój rajd dośrodkowaniem. Po nim doszło do twardej kolizji w polu karnym Hellasu Werona, jednak sędzia ponownie nie zdecydował się na przyznanie jedenastki Azzurrim.

24'

Bramkarze w rolach głównych, ale nie z powodu spektakularnych interwencji po strzałach, a dzięki przytomnemu zachowaniu na przedpolu.

21'

Nieudana akcja Hellasu Werona na boku boiska. Jak dotąd drużyna ze Stadio Marcantonio Bentegodi koncentruje się na odpieraniu ataków Napoli i nie zmusiła do poważnego wysiłku Pierluigiego Golliniego.

18'

Giovanni Di Lorenzo nie przebił się ze swoim atakiem na boku boiska. Po upadku reprezentanta Włoch, Napoli pozostało jednak w posiadaniu piłki i nadal szukało sposobu na strzelenie gola Hellasowi Werona.

15'

Kwadrans meczu za zawodnikami i pozostaje bezbramkowo na Stadio Diego Armanndo Maradona.

13'

Nie było zaskoczeniem, że Napoli rozgrywało na początku meczu. Z kolei Hellas Werona czekał na możliwość przeprowadzenia szybkiego ataku. Najciekawsze uderzenie oddał w 10. minucie Chwicza Kwaracchelia. Powracający po urazie Gruzin nie pokonał swoim strzałem Lorenzo Montipo, który sparował piłkę na korner. Obrona z Pawłem Dawidowiczem rozszczelniła się po raz pierwszy.

10'

Hellas Werona zaangażował się w pierwszy atak, ale zakończył się on strzałem z dystansu wyraźnie ponad bramką Pierluigiego Golliniego. Trudno to nawet nazwać uderzeniem ostrzegawczym.

8'

Chwicza Kwaracchelia zaliczył upadek na skraju pola karnego. Sędzia nawet przez moment nie zastanawiał się nad przyznaniem jedenastki gospodarzom. Skończyło się na kornerze dla Napoli.

5'

Po pierwsze Paweł Dawidowicz rozprawił się z dośrodkowaniem w kierunku pola karnego Hellasu Werona, a po drugie akcja mistrzów Włoch została przerwana przez sędziego asystenta z powodu spalonego.

1
2'

Pora na emocje na Stadio Diego Armando Maradona. W pierwszym, niedzielnym meczu ligi włoskiej nie było gola. Piłkarze Napoli oraz Hellasu Werona powinni być skuteczniejsi niż gracze Torino oraz Salernitany.