AC Milan. Schodzi: Theo Hernandez. Wchodzi: Alex Jimenez.

89'

AC Milan. Schodzi: Yacine Adli. Wchodzi: Kevin Zeroli.

Kevin Zeroli #85
86'

Po bramce Theo Hernandeza była odpowiedź Giallorossich w postaci strzału Lorenzo Pellegriniego. Poradził sobie z nim Mike Maignan. Po chwili podopieczni Jose Mourinho próbowali ponowić atak z wykorzystaniem Nicoli Zalewskiego.

84'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Theo Hernandez. Asystował mu Olivier Giroud.

Trzeci gol i trzeci strzelony przez innego Francuza z jedenastki Milanu. Efektowne dogranie Oliviera Girouda do rodaka, a ten huknął od poprzeczki do siatki na 3:1.

81'

Żółtą kartkę otrzymał Dean Huijsen za powstrzymanie faulem ataku Milanu.

Dean Huijsen #3
AS Roma
78'

AC Milan. Schodzi: Christian Pulisić. Wchodzi: Yunus Musah.

Yunus Musah #80
78'

AC Milan. Schodzi: Rafael Leao. Wchodzi: Noah Okafor.

78'

AS Roma. Schodzi: Zeki Celik. Wchodzi: Nicola Zalewski.

78'

AS Roma. Schodzi: Diego Llorente. Wchodzi: Dean Huijsen.

76'

Lorenzo Pellegrini ruszył do ataku po wyrzucie Milego Svilara, a po wymianie podań z Romelu Lukaku, oddał płaskie uderzenie zza pola karnego. Reprezentant Włoch kopnął piłkę zbyt delikatnie.

75'

Krótka przerwa spowodowana starciem Zekiego Celika z Theo Hernandezem.

73'

Lorenzo Pellegrini strzelał z rzutu wolnego. Piłka otarła się o ustawionego w murze Oliviera Girouda i poleciała poza bramkę niespodziewanie przyciśniętych Rossonerich.

71'

Żółtą kartkę otrzymał Simon Kjaer za faul na Andrei Belottim.

69'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Leandro Paredes.

AS Roma dostała możliwość "powrócenia do meczu" w prezencie od przeciwnika. Bezradni do tego momentu rzymianie strzelili gola na 1:2 z rzutu karnego. Leandro Paredes w 69. minucie huknął w środek bramki zmylonego Mike'a Maignana. Jedenastka została przyznana za bezmyślny faul Davida Calabrii na Lorenzo Pellegrinim w kompletnie niegroźnych dla Milanu okolicznościach.

67'

Numer. Davide Calabria sfaulował Lorenzo Pellegriniego w polu karnym. Jedenastka.

66'

Bardzo dobra gra Rossonerich po przerwie. Dorzucili drugiego gola i szukają sposobu na strzelenie trzeciego. Davide Calabria nie przymierzył w bramkę swoim uderzeniem zza pola karnego.

64'

Rossoneri robią swoje i dominują na boisku. Podanie w pole karne od Rafafela Leao do Christiana Pulisicia, a Amerykanin nie zdołał zmieścić piłki przy dalszym narożniku w bramce Milego Svilara.

62'

AS Roma ma problem z przeprowadzaniem akcji zakończonych strzałami. Jedna próba pokonania Mike'a Maignana, w wykonaniu Zekiego Celika, to zdecydowanie mało jak na godzinę grania.

56'

Żółtą kartkę otrzymał Bryan Cristante za nerwowe reakcje po golu.

1
1
1
56'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Olivier Giroud. Asystował mu Simon Kjaer.

Niezmiennie skuteczniejsi są Rossoneri i w 56. minucie powiększyli prowadzenie na 2:0 strzałem Oliviera Girouda. Wrzutka trafiła w pole karne na głowę Simona Kjaera, a ten przytomnie zgrał piłkę do Francuza. Napastnik Milanu nie miał blisko siebie przeciwnika, co ułatwiło oddanie uderzenia prosto do siatki. Zlatan Ibrahimović oklaskiwał akcję z trybun. Rzymianie jeszcze protestowali, ale sędziowie nie zobaczyli faulu Christiana Pulisicia w momencie wybloku Bryana Cristante.

55'

Możliwość podwyższenia prowadzenia gospodarzy strzałem z rzutu wolnego. Ostatecznie skończyło się nieco zaskakującym dograniem na głowę Matteo Gabbii, który chyba niepotrzebnie szukał kolejnego zgrania. To już było przekombinowane.

51'

Edoardo Bove ma dużo do powiedzenia sędziemu oraz przeciwnikom. Prawdopodobnie przez moment spodziewał się przyznania rzymianom rzutu karnego po kolizji z Davide Calabrią.

49'

AC Milan na połowie przeciwnika. Płaskie uderzenie Rubena Loftusa-Cheeka zostało zablokowane. Pomocnik raczej próbował pokonać Milego Svilara bez przekonania.

47'

Tijani Reijnders przebił się na lewej stronie boiska, ale już blisko pola karnego rzymian zabrakło mu sposobu na kontynuowanie natarcia.