Po 18. kolejce Serie A Juventus zbliżył się do prowadzącego w tabeli Interu. Drużyna z Turynu w najskromniejszych rozmiarach pokonała u siebie Romę.

1
1
90+6'
90+5'

Już tylko 60 sekund nadziei Romy na uratowanie punktu. To wydaje się jednak misja nie do wykonania.

2
1
1
1
2
90+3'

Głową z ok. 14 metrów uderzył Sardar Azmoun, ale wprost w dobrze ustawionego Szczęsnego.

1
1
1
1
1
90+2'

Dybala starał się zagrozić Juventusowi, ale w decydującym momencie przewrócił się.

1
1
1
1
1
90'

Jeszcze pogramy przez 6 minut.

2
2
3
1
1
88'

Chiesa z bliska do bramki Romy, sędzia jednak odgwizdał spalonego.

2
3
3
4
3
87'

Zagranie w pole karne Juventusu. Szczęsny pewnie złapał piłkę na przedpolu.

4
2
2
3
3
84'

Chiesa zagrywał w pole karne. Z pierwszej piłki uderzył McKennie, bramkarz instynktownie odbił piłkę!

2
1
1
3
1
83'

Niewielkie zamieszanie pod bramką gospodarzy, ale zabrakło celnego uderzenia. Juventus cało wyszedł z opresji.

2
1
1
1
1
81'

Piłkę otrzymał  Mc Kennie, źle ją przyjął i dodatkowo był na spalonym.

1
1
1
1
3
78'

Nic nie potrafi zdziałać Roma. To Juventus częściej utrzymuje się przy piłce i przebywa z nią na połowie gości.

2
1
1
1
1
80'
77'
ŻÓŁTA KARTKA
1
1
1
1
1
76'
1
75'
74'
71'

Mocny strzał Dybali lewą nogą. Szczęsny zachował czujność. Pierwszy celny strzał Romy.

2
1
1
1
1
68'
1
1
1
1
1
68'

Uderzał Paredes, próba zawodnika z Rzymu nie zagroziła Szczęsnemu.

1
1
1
1
1
65'
Kenan Yildiz #15
2
1
1
1
1
64'
62'

Pod bramkami niewiele się dziej. Rzymianie przez długie minuty biją głową w mur.

1
1
1
1
1
59'

Dybala zagrywał w pole karne. Bove pożytku z dobrego podania nie uczynił.

1
1
1
1
1
56'

Roma przy piłce. Rzymianie długo konstruują swoje akcje. Juventus dobrze się broni.

1
1
1
1
1
53'

Roma zaatakowała i szuka wyrównania. Gospodarze nastawieni na grę z kontry.

2
1
1
1
1
51'

Próba odpowiedzi Romy. Dogranie z rzutu wolnego, strzał głową oddał Evan N'dicka, ale pomylił się o kilka metrów.

1
1
1
1
2
48'

Jeszcze sprawdzamy czy nie było spalonego, ale wszystko było w porządku. 1:0!

1
1
1
1
1
47'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Adrien Rabiot. Asystował mu Dusan Vlahović. Rabiot otrzymał piłkę w polu karnym i w sytuacji sam na sam znalazł miejsce pomiędzy nogą bramkarza i słupkiem! 1:0!

komentarz

W Turynie obie drużyny swoje szanse miały, ale po 1. połowie w meczu bez goli.

5
1
2
1
1
43'

Kostić uderzał z pola karnego, piłkę głową sprzed linii wybił N'dicka!

3
2
1
1
1
41'

Im dłużej trwa 1. połowa, tym mniej dzieje się pod bramkami. Piłkarze wyraźnie już są myślami w szatni.

1
1
1
1
1
39'

Już niemal trzy kwadranse za nami. Jak to na obiedzie u teściowej, momenty były. I tyle. Deser, mamy nadzieję, że będzie lepszy. A może jeszcze w tej części...

1
1
1
1
1
36'

Dogranie Dybali w pole karne gospodarzy. Tam czujny był Szczęsny, który złapał piłkę.

2
1
1
2
1
34'

Wciąż czekamy na otwarcie wyniku. Zespoły czekają na błąd rywala. Dzieje się pod bramkami, ale wciąż bardzo dużo ostrożnej gry.

1
1
1
1
1
31'

Ładnie uderzył Dybala. Próba z pola karnego zewnętrzną częścią stopy ostatecznie minęła bramkę Juventusu!

2
1
1
2
1
30'

Kontra Juventusu zakończona strzałem Yildiza, który był jednak niecelny.

1
1
1
1
1
29'

Kolejna próba Vlahovicia. Tym razem efektownie, nożycami z ok. 19 metrów. Piłka minęła słupek.

2
1
1
1
1
28'

Żadna z drużyn nie zamierza ryzykować. Drużyny atakują, ale bez przesadnego odkrywania się w tyłach.

1
1
1
1
2
25'

Próba kontry w wykonaniu Romy, ale rzymianom zabrakło dokładności w decydującym momencie. Piłkę przejął Juventus.

1
1
1
1
1
22'

Zagranie za plecy obrońców do Lukaku. Jednak zbyt mocno i piłka wyszła na aut.

1
1
1
1
1
19'

Vlahović w polu karnym w łatwy sposób znalazł sobie miejsce do uderzenia. Ofiarna interwencja obrońców uratowała Romę!

2
1
1
1
1
17'

Gra przeniosła się w okolice środka pola. Spokojniejszy fragment potyczki w Turynie.

1
1
1
1
1
14'

Kolejna wrzutka Dybali, Zalewski ponownie do piłki nie doszedł i Szczęsny wznowi grę od bramki.

2
3
2
2
2
12'

Tym razem Vlahović kropnął prawą nogą z pola karnego, Było bliżej, ale wciąż niecelnie.

2
2
2
2
2
11'

Dybala dogrywał w pole karne, Zalewski i Lukaku nie zdołali dojść do piłki.

2
2
2
2
2
10'

Próba z dystansu w wykonaniu Vlahovicia, do szczęścia napastnikowi Juventusu brakowało tyle, co obecnie do Wigilii.

2
2
2
1
1
7'

Juventus w końcu przejął piłkę i stara się zagrozić bramkarzowi Romy.

1
1
1
1
2
4'

Po rzucie rożnym i kilku podaniach z pola karnego uderzył Bryan Cristante, piłka odbiła się od Vlahovicia i trafiła w słupek!

1
3'

Pierwsze minuty dość spokojnie. Zawodnicy sprawdzają swoje możliwości. Klasyk rzeknie: trwa badanie sił.