Doliczone cztery minuty do podstawowego czasu.

2
2
89'
DRUGA ŻÓŁTA KARTKA

Druga żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Natan za faul blisko narożnika własnego pola karnego.

Natan #3
SSC Napoli
2
4
87'

AC Milan. Schodzi: Marco Pellegrino. Wchodzi: Alessandro Florenzi.

wchodzi Wchodzi
schodzi Schodzi
Marco Pellegrino #31
86'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Alessandro Zanoli po wejściu na boisko z ławki rezerwowych.

Alessandro Zanoli #59
SSC Napoli
1
84'

Obudził się AC Milan. Lepiej późno niż wcale. Inna sprawa, że rozegranie na lewej stronie boiska zostało przerwane przez Giovanniego Di Lorenzo. Piłka nie dotarła do wprowadzonego z ławki rezerwowych na boisko Noaha Okafora.

82'

SSC Napoli. Schodzi: Matteo Politano. Wchodzi: Alessandro Zanoli.

1
1
1
1
1
80'

AC Milan. Schodzi: Olivier Giroud. Wchodzi: Noah Okafor.

80'

AC Milan. Schodzi: Rafael Leao. Wchodzi: Luka Jović.

78'

Żółtą kartkę otrzymał Yunus Musah za brzydki faul na Chwiczy Kwaracchelii.

Yunus Musah #80
AC Milan
1
1
75'

Pozostał kwadrans podstawowego czasu. Napoli delikatnie wytraciło impet, co próbowali wykorzystać Rossoneri. Podanie trafiło w pole karne do Oliviera Girouda, ale przebudowana obrona mistrza Włoch nie pozwoliła Francuzowi na obrócenie się w kierunku bramki.

2
2
1
1
1
73'

Coraz większe nerwy na ławkach rezerwowych, jest żółty kartonik.

4
1
1
1
1
71'

Blokowane uderzenie zza pola karnego Matteo Politano. Nagle Azzurri zaczęli przemieszczać się po boisku dwa razy szybciej niż w pierwszej połowie.

2
2
1
1
1
68'

Przypomnieli o sobie piłkarze z Mediolanu. Wprowadzony z ławki rezerwowych obrońca główkował po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, jednak prosto do koszyczka ustawionego na środku bramki Alexa Mereta.

1
1
65'

Żółtą kartkę otrzymał Giovanni Di Lorenzo za popełnienie ostrego przewinienia.

2
2
2
3
3
63'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Giacomo Raspadori.

Nadeszła 63. minuta i odrodzone Napoli doprowadziło do remisu 2:2. AC Milan musi zapomnieć o swoim prowadzeniu po strzale z rzutu wolnego Giacomo Raspadorego. Teoretycznie było mało miejsca między murem a słupkiem, ale napastnik Azzurrich zmieścił tam piłkę. Rzut wolny został przyznany gospodarzom za faul Luki Romero na Piotrze Zielińskim.

9
3
1
1
2
62'

Żółtą kartkę otrzymał Luka Romero za faul blisko własnego pola karnego na Piotrze Zielińskim.

4
2
1
61'

W ostatnim momencie Fikayo Tomori poradził sobie z wyekspediowaniem piłki po dorzuceniu Piotra Zielińskiego w kierunku Giovanniego Simeone.

1
1
60'

Kwadrans po przerwie za drużynami. AC Milan starał się odpowiedzieć na ostatnie ataki przeciwnika, ale Olivierowi Giroudowi nie udało się opanować piłki na desancie. W odpowiedzi była akcja Napoli zakończona za wysokim uderzeniem Chwiczy Kwaracchelii.

1
57'

Napoli pozytywnie odmienione po czasie spędzonym w szatni i po trzech zmianach personalnych. Z kolei AC Milan jakby w szoku, że dwubramkowe prowadzenie nie zagwarantowało mu powrotu do Lombardii z kompletem punktów.

1
1
1
55'

Żółtą kartkę otrzymał Tijjani Reijnders za brzydkie przewinienie.

2
53'

Żółtą kartkę otrzymał Natan za odłożone w czasie przewinienie i protestowanie.

2
50'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Matteo Politano. Asystował mu Giovanni Di Lorenzo.

Rewolucja w składzie pomogła Napoli złapać kontakt z przeciwnikiem. W 50. minucie kibice mistrza Włoch rozchmurzyli się po golu na 1:2 Matteo Politano. W ten sposób wśród gospodarzy odżyła wiara w zapunktowanie. Matteo Politano nieco szczęśliwie przedarł się w pole karne z prawego skrzydła i pokonał Mike'a Maignana potężnym strzałem pod poprzeczkę. Przed lądowaniem piłki w siatce, bramkarz gości zdążył wyłącznie wyciągnąć rękę.

46'
czas Druga połowa
82'

SSC Napoli. Schodzi: Amir Rrahmani. Wchodzi: Leo Ostigard.

77'
46'

komentarz

Ogromne rozczarowanie po pierwszej połowie wśród kibiców Napoli. Gospodarze pokazali niewiele ciekawego, a przede wszystkim nie poradzili sobie z Olivierem Giroudem. Po dwóch uderzeniach reprezentanta Francji jest 2:0 i AC Milan wydaje się być na dobrej drodze do odniesienia zwycięstwa.

2
2
45'

Doliczone pięć minut.

3
1
1
44'

Przed końcem pierwszej połowy meczu poderwał się jeszcze do ataku Piotr Zieliński, który pobiegł do linii bramkowej. Jego podanie trafiło na nogę Giacomo Raspadorego, ale Włoch strzelił bardzo niedokładnie.

1
2
2
41'

Milan mógł prawie zamknąć spotkanie trzecim golem. Bezkarna wymiana podań podopiecznych Stefano Piolego i uderzenie z kilkunastu metrów nieznacznie ponad poprzeczką w bramce strzeżonej przez Alexa Mereta.

1
1
1
3
40'

Rudi Garcia żywo notuje coś na ławce Napoli. Francuz będzie mógł niebawem porozmawiać ze swoimi bezradnymi podopiecznymi, ponieważ do zakończenia pierwszej połowy pozostało już zaledwie pięć minut podstawowego czasu.

1
1
37'

Napoli ma problem z przeciwstawieniem się przeciwnikom. Z kolei AC Milan prezentuje waleczne oblicze. Akurat ostatnia akcja Rossonerich została zakończona dośrodkowaniem prosto w rękawice Alexa Mereta.

3
35'

Olivier Giroud punktuje Napoli!

1
31'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Olivier Giroud. Asystował mu Davide Calabria.

Rossoneri nie zwalniają, a obrona Napoli nie radzi sobie z Olivierem Giroudem. W 31. minucie Francuz dorzucił gola na 2:0 i udowadnia, że jest specjalistą od trafień w prestiżowych meczach Serie A. Napastnik Milanu wykorzystał tym razem dośrodkowanie z tego samego skrzydła Davide Calabrii. Alex Meret nawet nie zareagował na linii bramkowej.

28'

Gra wznowiona, a po tym była rewelacyjna szansa na doprowadzenie do remisu. Matteo Politano dopadł do piłki po płaskim dośrodkowaniu Chwiczy Kwaracchelii, ale oddał zbyt nonszalanckie uderzenie z ostrego kąta w boczną siatkę.

3
26'

Kibice gości urządzili sobie ostrzał petardami hukowymi. Gra wstrzymana i oficjele próbują zaprowadzić porządek.

1
1
3
3
25'

Olivier Giroud dał prowadzenie Rossonerim.

1
2
22'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Olivier Giroud. Asystował mu Christian Pulisić.

Milan wyszedł z założenia, że najlepszą obroną jest atak i umożliwił zmiennikowi zadomowienie się na boisku. W 22. minucie Rossoneri zdobyli prowadzenie 1:0 strzałem Oliviera Girouda. Francuz wykorzystał swoją drugą w meczu szansę na gola i główkował do sieci po dłoniach Alexa Mereta. Weteran oderwał się od obrońców Azzurrich i wykorzystał wrzutkę Christiana Pulisicia.

21'

Drużyna z Mediolanu wcześnie straciła kontuzjowanego, podstawowego obrońcę Pierre'a Kalulu. Francuz nie był w stanie pozostać na boisku i opuścił je po nieco ponad kwadransie. Jego zmiennikiem jest nieznany szeroko młodzian Marco Pellegrino. Napoli spróbuje wykorzystać awaryjne wejście na boisko Argentyńczyka.

1
2
2
19'

AC Milan. Schodzi: Pierre Kalulu. Wchodzi: Marco Pellegrino.

3
3
18'

Przerwa w grze jest spowodowana urazem jednego z Rossonerich. Od razu na rozgrzewce piłkarze rezerwowi z Mediolanu.

2
15'

Bezbramkowy kwadrans meczu za drużynami.

1
2
2
13'

Milan radzi sobie w obronie i nie pozwala przeciwnikom na stwarzanie dogodnych sytuacji podbramkowych. Jak dotąd Mike Maignan nie musiał mierzyć się z żadnym niebezpiecznym strzałem Napoli.

2
1
1
1
3
10'

Ponownie od rzutu rożnego Napoli, a za wykonanie stałego fragmentu gry zabrał się Piotr Zieliński. Jego odchodzące dośrodkowanie zostało wybite przez jednego z podopiecznych Stefano Piolego.

1
1
2
1
7'

Napoli zaczyna odpowiadać swoimi atakami i dwa płaskie dośrodkowania zostały w ostatnim momencie poskromione przez Rossonerich. Jeszcze korner, a nim niedokładne uderzenie Amira Rrahmaniego.

2
2
5'

AC Milan jak dotąd oblewał poważne egzaminy w tym sezonie. Nie odniósł zwycięstwa w trzech meczach w grupie Ligi Mistrzów, a także w Serie A w konfrontacjach z Interem oraz Juventusem. W niedzielę mógł zacząć spotkanie od bardzo mocnego uderzenia, gdyby uderzenie z dogodnej pozycji Oliviera Girouda nie zostało zablokowane przez Amira Rrahmaniego.

3
2
1
1
1
2'

Napoli w niebieskich koszulkach i getrach, a także w białych spodenkach. AC Milan przystąpił do meczu w czerwonych koszulkach, a do tego w czarnych spodenkach oraz getrach. Piłka już sunie po murawie Stadio Diego Armando Maradona i była duża szansa na gola Oliviera Girouda.

20:30

Piotr Zieliński w podstawowym składzie Azzurrich.

20:23

O wyniku w meczu Interu z AS Romą zdecydowało jedno uderzenie.

20:22

Po hitowym meczu Interu Mediolan z AS Romą, dojdzie do jeszcze jednego pojedynku włoskich pucharowiczów. Tym razem oczy wszystkich miłośników calcio skierowane są na Stadio Diego Armando Maradona w Neapolu. Mistrz Włoch zagra o punkty w Serie A z AC Milanem, który również rywalizuje w tym sezonie w Champions League.