88'

Ostatnie ataki w meczu.

1
86'

Napoli potraktowało poważnie ostrzeżenie w postaci gola Darko Lazovicia. Przyjezdni z Kampanii nie pozwalają gospodarzom na tworzenie kolejnych sytuacji podbramkowych. A skoro piłka znajduje się w bezpiecznej odległości od bramki Alexa Mereta, to nic nie wskazuje na potknięcie mistrza Włoch.

83'

SSC Napoli. Schodzi: Matteo Politano. Wchodzi: Alessio Zerbin.

wchodzi Wchodzi
Alessio Zerbin #23
schodzi Schodzi
80'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Jesper Lindstroem krótko po wejściu na boisko z ławki rezerwowych.

78'

Hellas Werona. Schodzi: Milan Djuric. Wchodzi: Thomas Henry.

Thomas Henry #9
Milan Djuric #11
75'

Pozostał kwadrans podstawowego czasu do zakończenia spotkania. W ostatnich minutach najlepszą szansę na pokonanie bramkarza przeciwnika miał Jens-Lys Cajuste.

70'

Napoli dostało ostrzeżenie od przeciwnika w postaci gola na 1:3. Podopieczni Rudiego Garcii stracili możliwość zachowania czystego konta, ale nie chcą dopuścić do ewentualnego gola kontaktowego oraz nerwówki w końcówce spotkania.

76'

SSC Napoli. Schodzi: Mario Rui. Wchodzi: Alessandro Zanoli.

65'

Żółtą kartkę otrzymał Federico Bonazzoli za ostre przewinienie.

62'

Hellas Werona. Schodzi: Josh Doig. Wchodzi: Jackson Tchatchoua.

Jackson Tchatchoua #38
Josh Doig #3
60'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Darko Lazović.

Hellas potrafił honorowo i skutecznie postarać się o strzelenie gola. Trafienie na 1:3 Darko Lazovicia w 60. minucie pozwoliło jeszcze kibicom uwierzyć w interesującą końcówkę spotkania. Darko Lazović dostał piłkę od niepewnego w tym sezonie Giovanniego Di Lorenzo i skorzystał z prezentu od przeciwnika.

1
1
55'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Chwicza Kwaracchelia. Asystował mu Matteo Politano.

Roszady personalne nic nie dały gospodarzom i w 55. minucie Napoli rozwiało ostatnie wątpliwości, co do zwycięzcy spotkania. Chwicza Kwaracchelia czuł się bardzo dobrze w sobotnie popołudnie i dołożył gola na 3:0. Gruzin skompletował dublet i odebrał resztki nadziei bezradnym przeciwnikom. Po raz drugi asystował Matteo Politano.

52'

Interweniował Lorenzo Montipo i nie pozwolił on na oddanie uderzenia po dośrodkowaniu centralnie ustawionemu Giacomo Raspadoremu.

1
48'

W przerwie od razu trzy zmiany przeprowadzone przez szkoleniowca Hellasu. Nie miał na co czekać, skoro Napoli dominuje i ma już dwubramkową przewagę. Gracze z Werony liczą jeszcze na podjęcie walki z Piotrem Zielińskim i spółką.

46'

Hellas Werona. Schodzi: Bruno Amione. Wchodzi: Filippo Terracciano.

Filippo Terracciano #24
Bruno Amione #2
czas Druga połowa
46'

Hellas Werona. Schodzi: Cyril Ngonge. Wchodzi: Federico Bonazzoli.

Cyril Ngonge #26
komentarz

Piłkarze powracają z szatni na boisko.

komentarz

Sędzia: Rosario Abisso

komentarz

Niebawem wznowienie spotkania po przerwie.

Czy Hellas Werona utrzyma się w tym sezonie w Serie A?
komentarz

Czekamy na wznowienie spotkania po przerwie.

45'

45'

Żółtą kartkę otrzymał Davide Faraoni za niesportowe zachowanie.

45'

Żółtą kartkę otrzymał Mario Rui za niesportowe zachowanie.

SSC Napoli
43'
GOOOOOOL!!!

W 43. minucie Azzurri dołożyli gola na 2:0, czym podcięli skrzydła przeciwnikom. Tym razem z pokonania Lorenzo Montipo cieszył się Chwicza Kwaracchelia. Gruzin powrócił naładowany energią ze zgrupowania reprezentacji i wykonał duży krok w kierunku odniesienia zwycięstwa przez mistrza Włoch.

40'

Pozostało zaledwie pięć minut podstawowego czasu do zakończenia rywalizacji w pierwszej połowie spotkania. Napoli nie pozwala gospodarzom na odpowiedź. Może i Hellas Werona stara się ruszyć do bardziej zdecydowanego natarcia, jednak wszystko dzieje się daleko od bramki strzeżonej przez Alexa Mereta.

38'

Żółtą kartkę otrzymał Giangiacomo Magnani za ostre przewinienie.

34'

Krótka przerwa w grze była spowodowana urazem Giacomo Raspadorego.

32'

Krótko po zdobyciu prowadzenia Napoli miało możliwość podwojenia przewagi. Kompletnie pogubili się gracze ze Stadio Marcantonio Bentegodi i mają szczęście, że po dwóch kwadransach spotkania pozostają w kontakcie z przeciwnikiem.

27'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Matteo Politano. Asystował mu Giacomo Raspadori.

Napoli konsekwentnie parło do przodu i zdobyło prowadzenie strzałem bardzo aktywnego Matteo Politano w 27. minucie. Azzurri wywierali presję na obronie z Pawłem Dawidowiczem w szeregach, co przyniosło rezultat. Giacomo Raspadori uruchomił podaniem Matteo Politano, a ten znalazł sposób na pokonanie rozgrzanego od początku spotkania Lorenzo Montipo.

23'

Raz jeszcze zaatakował blisko pola karnego przeciwnika Matteo Politano. Tym razem szarża Włocha nie zakończyła się kolejnym niebezpiecznym uderzeniem. Piłka została odprowadzona wzrokiem poza boisko przez Lorenzo Montipo.

22'

Ponownie faulowali gospodarze i Napoli miało możliwość sprawienia problemu rozegraniem rzutu wolnego. Przy piłce był ustawiony między innymi Piotr Zieliński, którego dośrodkowanie nie zostało zakończone strzałem przez żadnego z kompanów.

20'

Lorenzo Montipo miał problem ze zdrowiem, ale dał już znać swojemu szkoleniowcowi, że zamierza pozostać na posterunku i mierzyć się z kolejnymi uderzeniami zawodników Napoli.

15'

Napoli musi radzić sobie bez kontuzjowanego Victora Osimhena, który nie powrócił w pełni sił ze zgrupowania reprezentacji Nigerii. Pierwszą szansę na zdobycie prowadzenia miał Matteo Politano, którego uderzenie w 15. minucie zostało zatrzymane przez Lorenzo Montipo.

12'

Brzydkie przewinienie Natana, jednak sędzia na razie stawia na edukację i nie temperuje zawodników żółtym kartonikiem.

8'

Na początku spotkania piłkarze Napoli ruszyli do ataku i starali się wcześnie pokazać golem wyższość nad przeciwnikiem, który w poprzednim sezonie potrzebował barażu do utrzymania się we włoskiej elicie. Hellas Werona musiał faulować, żeby nie pozwolić na przeprowadzenie skutecznego ataku faworytom.

5'

Pora na pierwsze ataki w meczu na Stadio Marcantonio Bentegodi. Poderwali się do natarcia podopieczni Rudiego Garcii, a Davide Faraoni nie znalazł innego sposobu na poskromienie Chwiczy Kwaracchelii niż popełnienie przewinienia blisko własnego pola karnego.

czas Start meczu
14:51

Ostatnie przygotowania do rozpoczęcia spotkania.

1
14:47

Kolejka ligi włoskiej rozpocznie się na Stadio Marcantonio Bentegodi. Hellas Werona zwolnił po udanym rozpoczęciu sezonu, a o poprawienie wyników w sobotę będzie trudno. Do Werony wybrali się mistrzowie kraju z Neapolu. W ich podstawowym składzie nie zabraknie Piotra Zielińskiego. Z kolei Paweł Dawidowicz zajmie miejsce w obronie Hellasu.