Genoa CFC. Schodzi: Aaron Caricol. Wchodzi: Johan Vasquez.

SSC Napoli. Schodzi: Chwicza Kwaracchelia. Wchodzi: Alessio Zerbin.

Luigi D'Avino #23
84'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Matteo Politano. Asystował mu Piotr Zieliński.

Piłkarze Napoli już w 84. minucie remisują 2:2. Tym razem do bramki rozbitych rywali strzelił Matteo Politano. Azzurri cieszą się z udanego pościgu po uderzeniu kolejnego zmiennika i mobilizują się do prób rozstrzygnięcia meczu.

80'

Tym samym Napoli nadal z realną szansą na zapunktowanie w Ligurii. Trochę opadli z sił gospodarze i zanosi się na dość rozpaczliwe chronienie skromnego prowadzenia w ostatnich minutach.

78'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Jens-Lys Cajuste za brzydkie przewinienie.

76'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Giacomo Raspadori.

Napoli poprawiło wynik dopiero dzięki zmiennikowi. Mistrz Włoch przerwał niemoc strzelecką w 76. minucie za sprawą Giacomo Raspadorego. Napastnik znalazł się w dobrym miejscu i pozbawił czystego konta Josepa Martinesa. Po jego strzale i golu kontaktowym na 1:2, końcówka meczu zapowiadała się pasjonująco.

75'

Żółtą kartkę otrzymał Milan Badelj za ostre przewinienie.

74'

Genoa CFC. Schodzi: Stefano Sabelli. Wchodzi: Rusłan Malinowski.

Stefano Sabelli #20
69'

Napoli domagało się przyznania rzutu karnego po konfrontacji z udziałem Matteo Politano. Sędzia absolutnie nie zadowolił Azzurrich, nie ma wskazania na wapno.

65'

Groźna akcja z wykorzystaniem Victora Osimhena, ale po pierwsze kopnięta przez niego piłka została powstrzymana przez defensora w pobliżu linii bramkowej, a po drugie Nigeryjczyk znajdował się na spalonym.

64'

Z kolei po gospodarzach widać, że nie zabraknie im energii do końca spotkania. Genoa może przywitać się z włoską elitą zwycięstwami z mistrzem oraz wicemistrzem kraju w ciągu zaledwie czterech kolejek.

62'

Twardo i nieustępliwie gospodarze.

60'

Trudno powiedzieć, czy Azzurri przebudzą się przed końcem spotkania. Druga potknięcie z rzędu? To na pewno nie będzie oznaka mistrzowskiej formy podopiecznych Rudiego Garcii.

58'

SSC Napoli. Schodzi: Mario Rui. Wchodzi: Mathias Olivera.

56'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Mateo Retegui. Asystował mu Kevin Strootman.

Genoa nie zamierzała jednak zatrzymać się i niesiona dopingiem strzeliła gola na 2:0 w 56. minucie. Ponownie pokazał się Mateo Retegui. Tym razem nie w roli pomocnika, a zdobywcy bramki. Powoływany do reprezentacji Włoch napastnik pokonał swoim uderzeniem Alexa Mereta.

Mateo Retegui #19
Genoa CFC
1
52'

Od razu w przerwie pierwsza reakcja trenera Rudiego Garcii, który zdecydował się na zdjęcie z boiska obciążonego żółtą kartką Eljifa Elmasa i wprowadzenie za niego Matteo Politano. Napoli musi sporo poprawić, jeżeli liczy na odwrócenie wyniku po zmianie stron, ponieważ wcześniej grało zbyt czytelnie.

50'

Napoli rusza do atakowania po zmianie stron, ale nie rośnie, poza statystyką posiadania piłki, żadna inna kluczowa statystyka. Podopieczni Rudiego Garcii na razie w rozczarowującym wydaniu na tle beniaminka.