FC Lorient
90'

Doliczone pięć minut.

88'

Paris Saint-Germain wymienia podania między jedenastoma przeciwnikami skupionymi na 30 metrach od bramki Yvona Mvogo. Ostatnie szanse na rozerwanie tej defensywy jakimś kapitalnym, zwycięskim uderzeniem.

85'

W ostatnich minutach najciekawsze było uderzenie głową Goncalo Ramosa, ale również ono nie skończyło się pierwszym golem. Zmieniają się piłkarze w jedenastkach, ale nie zmienia się bezbramkowy rezultat. Pozostało nam pięć minut podstawowego czasu i doliczone minuty.

82'

Paris Saint-Germain. Schodzi: Lee Kang-In. Wchodzi: Hugo Ekitike.

wchodzi Wchodzi
schodzi Schodzi
Lee Kang-In #19
80'

Energicznie broni Lorient. Przyjezdni są naładowani i nie zamierzają powrócić z teoretycznie najtrudniejszego meczu wyjazdowego w sezonie bez jakiegokolwiek punktu.

79'

FC Lorient. Schodzi: Vincent Le Goff. Wchodzi: D. Yongwa Ngameni.

D. Yongwa Ngameni #12
Vincent Le Goff #25
76'

W 76. minucie paryżanie przypomnieli o sobie w ofensywie, ale ponownie nie znaleźli sposobu na wpakowanie piłki do bramki Yvona Mvogo.

75'

Przerwa w grze jest spowodowana urazem.

1
72'

Carlos Soler miał ochotę na wpakowanie piłki pod poprzeczkę w bramce Lorient. Strzał zmiennika głową, jednak zabrakło mu dokładności. Yvon Mvogo nie musiał interweniować.

70'

Kociołek po płaskim dograniu w pole karne Paris Saint-Germain. Wybronili się gospodarze, ale jeżeli będą tak igrać z ogniem, to w końcówce może faktycznie paść bramka, ale dla Lorient.

65'

Achraf Hakimi poczyna sobie coraz bardziej nerwowo i po stracie piłki został sprowokowany przez przeciwnika do popełnienia kolejnego przewinienia. Futbolówka przyznana Paris Saint-Germain.

62'

Zaczyna się robić nerwowo w Paryżu. Co prawda gospodarze słyną z umiejętności rozstrzygania meczów w ostatnich minutach, ale przez godzinę niewiele wskazuje na zdobycie zwycięskiego gola przez mistrza Francji.

59'

FC Lorient. Schodzi: Jean-Victor Makengo. Wchodzi: Julien Ponceau.

Julien Ponceau #21
Jean-Victor Makengo #17
59'

FC Lorient. Schodzi: Bamba Dieng. Wchodzi: Ibrahima Kone.

Ibrahima Kone #9
57'

Nerwowo po kolizji z udziałem Lucasa Hernandeza. Przyjezdni domagali się przyznania im rzutu karnego.

55'

Lorient w wymianie podań na połowie przeciwnika. Przyjezdni przedstawiają się w Paryżu. Nie chcą już być tylko anonimowymi zawodnikami w białych strojach z pomarańczowymi elementami.

1
53'

Vitinha nie przebił się ze swoim atakiem w pole karne przeciwnika. Futbolówka pozostała jednak w posiadaniu gospodarzy i Lorient musiało zmierzyć się z jeszcze jednym natarciem.

50'

Lorient jakby odważniejsze po powrocie z szatni na boisko. Przyjezdni starają się o jeszcze większą niespodziankę niż w pierwszej połowie, a ich podstawowym założeniem w ofensywie jest uruchomienie ustawionego na desancie Bamby Dienga.

komentarz

Wynik 0:0 nie zmienił się do ostatniego gwizdka sędziego w pierwszej połowie. Od czasu do czasu podnosiła się temperatura w polu karnym Lorient, jednak ofensywa faworyta nie była huraganowa. Goście skupili się na bronieniu i postraszyli Gianluigiego Donnarummę jednym ciekawym, ale niedokładnym strzałem.

45'

Doliczona minuta.

40'

Pozostało zaledwie pięć minut do zakończenia rywalizacji w pierwszej połowie spotkania. Paris Saint-Germain wykorzystuje do atakowania prawą stronę boiska, skąd precyzyjne dośrodkowanie próbuje wykonać konsekwentnie Achraf Hakimi.

38'

Kolejna wymiana podań prezentowana przez zawodników Paris Saint-Germain, jednak nie wygląda to przekonująco.

35'

Płaskie uderzenie Marco Asensio prosto w dobrze ustawionego bramkarza Yvona Mvogo.

34'

Publiczność coraz częściej domaga się utemperowania zawodników pierwszym napomnieniem żółtym kartonikiem, jednak sędzia pozostaje głuchy i stawia na edukowanie piłkarzy.

31'

Piłkarze weszli w kwadrans meczu poprzedzający przerwę. Dwa ataki indywidualne przeprowadził Lucas Hernandez. Pierwszy z nich został zatrzymany ostrym przewinieniem przez zawodnika Lorient, a na dokończenie drugiego zabrakło miejsca w boisku.

26'

Drużyna z Paryża praktycznie nie oddaje piłki gościom i wymienia dziesiątki podań, ale przewaga w posiadaniu nie pozwala na zdobycie prowadzenia. W pewnym momencie gospodarze zaczęli decydować się na zbyt indywidualne rozwiązania, co okazało się jeszcze gorszym pomysłem na atakowanie.

25'

Z kolei w piątek zagrał klub Marcina Bułki.

24'

Piłka pod nogami Gianluigiego Donnarummy, a gospodarzom jakby skończyły się pomysły na przeprowadzenie skutecznego ataku. Do indywidualnego rajdu poderwał się Achraf Hakimi, ale za długo zwlekał z jego podsumowaniem i skończyło się na zmarnowaniu futbolówki.

22'

We wcześniejszym, sobotnim meczu w Ligue 1 nie doszło do zaskoczenia, choć przez pewien czas pachniało nim. Olympique Marsylia zwyciężył 2:1 ze Stade de Reims, choć w 10. minucie stracił gola. Tym samym zespół z wybrzeża musiał zebrać się do odrabiania strat. Olympique doprowadził do remisu w niespełna kwadrans, a rozstrzygające trafienie Vitinhi było już w drugiej połowie. Reims nie przekuło zaliczki w ani jeden punkt do tabeli.

18'

Ponownie szansa dla Paris Saint-Germain na zaskoczenie przeciwnika rozegraniem rzutu rożnego. Wszystko to trwało zdecydowanie za długo i gracze Lorient nie pozwolili nawet na przekucie dogodnego stałego fragmentu gry w oddanie uderzenia.

15'

Kwadrans ze wskazaniem na zespół ze stolicy Francji. Piłka niemal wyłącznie w posiadaniu faworyta, ale wynikła z tego na razie tylko jedna sytuacja podbramkowa Goncalo Ramosa.

14'

Piłka prawie nieustannie w posiadaniu zawodników z Paryża. Jedno z rozegrań zakończyło się jednak katastrofalnym podaniem, którego na prawej stronie boiska nie opanował Achraf Hakimi.

1
12'

W drużynie z Paryża debiutuje między innymi Goncalo Ramos i właśnie młody napastnik, wypożyczony z Benfiki, miał pierwszą szansę na strzelenie gola gościom. Goncalo Ramos dostał podanie od Marco Asensio i uderzył technicznie z kilkunastu metrów. Jego próba pokonania Yvona Mvogo była nieskuteczna, ponieważ bramkarz Lorient zaprezentował robinsonadę blisko linii bramkowej.

1
8'

Goncalo Ramos starał się opanować piłkę blisko bramki przeciwnika. Gęsto tam jednak od zawodników Lorient FC i nie jest to takie proste zadanie. Kolejna akcja także przeprowadzona z wykorzystaniem sprowadzonego niedawno Portugalczyka, ale nie pokonał on technicznym strzałem z kilkunastu metrów Yvona Mvogo.

1
5'

Nie było to duże zaskoczenie, że Paris Saint-Germain rozpoczęło mecz od prowadzenia ataku pozycyjnego. Gospodarze wymieniali podania blisko pola karnego przeciwnika i starali się zrobić tam coś kreatywnego bez Neymara czy Kyliana Mbappe w podstawowym składzie.

1
2'

Paris Saint-Germain w granatowych strojach z czerwono-białym akcentem. Pierwsza szansa na zdobycie prowadzenia dla stołecznego zespołu i Milan Skriniar miał ochotę na pokonanie bramkarza swoim uderzeniem po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Piłka prześlizgnęła się obok bramki Yvona Mvogo.

czas Start meczu
20:46

Sędzia: Bastien Dechepy

1
20:43

Do walki o ligowe punkty przystąpi Paris Saint-Germain. Przed mistrzami Francji możliwość obronienia trofeum. Ponownie są faworytami do zdobycia tytułu. Swoją drogę na pierwszy stopień podium postarają się rozpocząć w meczu u siebie z Lorient. Już niebawem pierwszy gwizdek.