Bundesliga: 21. kolejka
10 lut 2024 18:30
90+5'
GOOOOOOL!!!

Deklasacja! Neuer zapędził się w pole karne rywala przy rzucie rożnym, nic z tego nie wyszło i gospodarze ruszyli z kontrą. Frimpong zachował zimną krew i strzelił idealnie!

Bayer 04 Leverkusen
53
22
1
1
2
90+5'

Jeszcze jakiś rzut rożny dla gości, okazja na honorowego gola.

5
4
1
1
90+3'

Świętowanie w Leverkusen trwa od dawna. Tu już nic nie powinno się wydarzyć. Pełna kontrola Bayeru.

20
8
1
3
90'

Sędzia doliczył minimum 5 minut.

3
1
1
1
90'

Bayer 04 Leverkusen. Schodzi: Alejandro Grimaldo. Wchodzi: Gustavo Puerta.

2
88'

Ależ kontratak Bayeru. Stanisić ruszył na dużej szybkości, podał do Frimponga, ale ten strzelił w słupek!

9
6
3
4
5
85'

Bayern przesunął grę pod pole karne przeciwnika.

4
4
2
4
5
84'

Kimmich przed szansą. Strzelał lewą nogą z bocznej linii pola karnego, ale Hradecky odbił piłkę. Był tam jeszcze chyba spalony, bo nie ma rzutu rożnego.

5
2
83'
ŻÓŁTA KARTKA
3
1
5
82'

Bayer 04 Leverkusen. Schodzi: Amine Adli. Wchodzi: Jonas Hofmann.

Amine Adli #21
2
81'
81'

Pressing Bayeru, dyscyplina taktyczna. Tu nic się nie zmienia. Gospodarze grają w identyczny sposób, jak wcześniej.

3
2
79'

Kane miał sytuację na dwudziestym metrze, złożył się do strzału, jednak zbyt czytelnie i został zablokowany.

4
4
1
77'

Żółtą kartkę otrzymał Amine Adli.

2
4
76'

Kwadrans do końca. Bayer ma wszystko pod kontrolą. Xabi Alonso i jego maszyna funkcjonują bez zarzutów.

9
4
1
2
2
73'

Minimalnie niecelny strzał Frimponga z ostrego kąta. Bliżej trzeciego gola dla Bayeru niż jakiegokolwiek dla Bayernu.

8
3
71'
1
4
2
2
3
70'

Zablokowany strzał Musiali zza pola karnego.

3
4
1
1
1
70'

Dośrodkowanie Diera w pole karne, piłka się poodbijała, ale nie dotarła do Kane'a.

2
1
1
1
1
69'

Goście mają troszeczkę więcej z gry, natomiast wynika to bardziej z taktyki Bayeru. Tam jest wyczekiwanie na jakąś kontrę, która zamknie tę rywalizację.

1
1
68'

Bayern bez strzału w drugiej połowie. A bez tego ciężko o gole.

2
2
65'
64'

Żółtą kartkę otrzymał Edmond Tapsoba.

Edmond Tapsoba #12
3
2
2
63'

O rany. Grimaldo z rzutu rożnego w poprzeczkę! Ależ rotacji nabrała piłka.

2
1
1
62'
Bayern Monachium
3
3
1
3
61'

Pół godziny do końca. Bayern wciąż nieobecny w Leverkusen.

4
5
1
60'

Bayern Monachium. Schodzi: Aleksandar Pavlović. Wchodzi: Thomas Mueller.

Aleksandar Pavlović #45
3
60'
59'

Płaski strzał z narożnika pola karnego oddał Tella. Finalizował indywidualną akcję, ale nie zaskoczył Neuera.

57'

Sane ładnie ograł rywala przed polem karnym, ale następnie oddał fatalny strzał. To nie miało prawa się udać.

2
4
1
1
2
56'

Thomas Mueller szykuje się do wejścia.

1
2
2
2
3
55'

Rzut rożny dla gości, ale bez żadnego zagrożenia.

2
2
1
1
54'

Olbrzymie zamieszanie w polu karnym Bayernu po płaskim dośrodkowaniu Grimaldo. Tu odskoczyła piłka, tu ktoś był spóźniony. Furę szczęścia mieli goście.

3
1
1
54'

Bayern nie odpowiedział jeszcze na pierwszego gola, a przecież dostał już drugiego. Gospodarze kontrolują sytuację na boisku.

5
2
1
51'

Tu jest wielka euforia na stadionie w Leverkusen. Bayern w dalszym ciągu nie dojechał na mecz.

10
5
1
3
50'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Alejandro Grimaldo. Asystował mu Nathan Tella.

Ale oni to zagrali. 2:0 Bayer! Kapitalna akcje Tella i Grimaldo rozklepali defensywę gości i Grimaldo mocnym strzałem przy bliższym słupku zaskoczył Neuera!

29
15
2
2
6
49'

Sane miał pozycję do strzału przed polem karnym, ale się zawahał. Nic z tego nie wyszło, wybrał próbę podania, gry na klepkę i skończyło się stratą. Dramatycznie w ofensywie wygląda Bayern.

6
5
2
1
46'

Rozpoczynamy drugą część spotkania w Leverkusen!

1
45'

Sędzia dolicza minimum 2 minuty.

1
1
43'

Sane w polu karnym. Już miał strzelać, jednak we wszystko wmieszał się Tah. Interweniował na tyle skutecznie, że nie ma nawet rzutu rożnego.

2
4
2
1
42'

Upamecano zachował się fenomenalnie w defensywie. Adli miał sytuację sam na sam po wyjściu z własnej połowie, ale został dogoniony przez Francuza. W ostatniej chwili zdołał dziubnąć piłkę spod nóg rywala, gdy ten wbiegał już w pole karne i miał oddawać strzał.

1
3
41'

Hincapie potężnie huknął zza pola karnego i piłka przeleciała nieznacznie nad poprzeczką. Ale zadziwiająca była bierność zawodników Bayernu. Nikt nawet nie doskoczył.

5
2
39'

Tymczasem Bayer angażuje dużą liczbę zawodników w swoje ataki. To jest bardzo odważna gra, momentami wręcz zabawa.

3
2
38'

Ależ tam jest panika w defensywie gości. Bayer stosuje wysoki pressing i totalnie gubią się Bawarczycy.

5
6
37'

Sane wyprowadzał kontrę, jednak nie miał zbyt wielkiego wsparcia. Strasznie wygląda Bayern w tym meczu.

2
2
36'

Andrich bardzo ostro faulowany przez Boeya. Koszmarny występ tego zawodnika.

1
1
36'
5
2
1
1
1
35'

Xhaka na moment musiał opuścić boisko, ale już wraca. Nie wygląda to na nic poważnego. Bayer w komplecie.

2
2
1
1
34'

Przerwa w grze, bo na boisku leży Xhaka. Potrzebna interwencja medyków.

1
1
1
33'

Bardzo dobre dośrodkowanie Wirtza, ale Tapsoba dopuścił się faulu w ofensywie. Gwizdek sędziego.

1
32'

Boey zagubiony. Prosta strata na własnej połowie, potem zagranie ręką i sprokurowany rzut wolny.

2
2
1
1
1
31'

Pół godziny za nami i obraz gry się nie zmienia. Bayer ma przewagę absolutnie w każdym aspekcie.

4
2
1
28'

Zasadne staje się pytanie, czy Harry Kane miał piłkę przy nodze. Jeśli tak, to liczba kontaktów jest niewielka.

4
4
27'

Pierwszy celny strzał gości. Mazraoui kopnął z dystansu i pewnie broni Hradecky.

1
25'

5-1 w strzałach, 4-0 w strzałach celnych na korzyść Bayeru.

4
2
1
24'

Zdecydowana przewaga ekipy Xabiego Alonso.

3
1
1
1
1
23'

Dobre dośrodkowanie Grimaldo z rzutu rożnego, strzelał głową Tah i po raz kolejny bardzo dobrze na linii Neuer.

1
1
1
23'

Kapitalne podanie Hincapie na kilkadziesiąt metrów. W polu karnym był Tella, uderzył z powietrza i świetnie broni Neuer!

1
1
2
21'

Bayern przyciśnięty do muru. Nie radzą sobie w ostatnich minutach goście.

2
1
1
1
1
20'

Dier przewinił w środku pola. Chyba chcieliby żółtą kartkę gospodarze, natomiast sędzia uznał, że sam gwizdek wystarczy.

1
1
1
1
20'

Tella przewrócił się w polu karnym, domagał się faulu, ale sędzia jest innego zdania.

18'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Josip Stanisić. Asystował mu Robert Andrich.

Josip Stanisić trafia do pustej bramki! Piłkarz wypożyczony z Bayernu wykorzystuje fatalne zachowanie defensywy gości po płaskim dośrodkowaniu Andricha. Nikt się nim nawet nie zainteresował!

25
18
2
2
5
17'

Niewiele dzieje się na boisku. Bayern jest przy piłce, ale wymienia podania głównie w środku pola. Nie zdobywa terenu, nie potrafi zagrozić bramce Hradeckiego.

1
1
1
1
1
15'

Na razie oglądamy dość zamknięty mecz. Mało jest sytuacji pod jedną lub drugą bramką, a w zasadzie nie ma ich w ogóle.

1
1
13'

W odpowiedzi mieliśmy niezłą akcję Bayernu po szybkim odbiorze. Goretzka dostał podanie na 25. metrze, ale strzelił bardzo niecelnie.

1
1
12'

Nie minął kwadrans, a tymczasem przyjezdni popełnili już kilka rażących błędów na własnej połowie. Teraz nie popisał się Neuer, który kopnął w aut.

11'

Koszmarna pomyłka Upamecano na własnej połowie. Skiksował, przez co Bayer miał idealną okazję do kontry, jednak Tella strzelił zbyt lekko i Neuer złapał piłkę.

2
10'

Szybka akcja Bayernu lewą stroną, podłączył się Boey, lecz jego płaskie dośrodkowanie zostało zablokowane. Chyba nie podniósł głowy, bo w polu karnym był tylko Kane i paru rywali.

1
1
1
1
9'

Techniczny błąd Diera na własnej połowie. Bardzo bliski przechwytu był Wirtz, ale ostatecznie nie udało się wykorzystać tej pomyłki.

1
8'

Dość głęboko ustawiona drużyna gospodarzy. To taktyka, a może Bayern aż tak zepchnął ich do obrony?

7'

Nie ma czasu na przyjęcie piłki, od razu jest doskok. Ten mecz oddziela chłopców od mężczyzn.

1
6'

Bayern jest częściej przy piłce w pierwszych minutach.

1
4'

Musiala w polu karnym, ale był świetnie blokowany. Nie zostawili mu miejsca do oddania strzału rywale i w końcu stracił piłkę.