1
1
2
86'

Mocne uderzenie Mateusza Skrzypczaka, jednak nie pokonał skoncentrowanego Mateusza Kochalskiego! Defensor znalazł się w polu karnym Stali Mielec i miał możliwość doprowadzenia do remisu po zgraniu Afimico Pululu.

6
9
1
2
3
85'

Pozostało zaledwie pięć minut do zakończenia regulaminowego czasu plus ewentualnie dodatkowy czas od prowadzącego spotkanie Piotra Lasyka.

7
7
4
4
4
82'
5
3
3
1
2
82'
3
3
2
1
2
80'

Afimico Pululu dał nadzieję gościom. Już pięć goli w Mielcu!

10
7
2
4
11
75'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Afimico Pululu. Asystował mu Michal Sacek.

Nadzieja Jagiellonii na zapunktowanie odżyła w 75. minucie dzięki bramce Afimico Pululu na 2:3. Strącił on piłkę do bramki po dośrodkowaniu Michala Sacka. Napastnik poradził sobie w pojedynku fizycznym z Marco Ehmannem. Rozegranie przyjezdnych było tak długie, że przysnęła obrona Stali Mielec, co miało konsekwencje.

Jagiellonia Białystok
23
13
5
13
27
74'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Aurelien Nguiamba za ratowanie się po stracie wślizgiem w nogi przeciwnika.

10
9
1
4
4
69'

Jagiellonia Białystok próbuje jeszcze zareagować w katastrofalnej sytuacji. Była zmiana Adriana Siemieńca, jednak nie pomaga ona gościom w tworzeniu kolejnych szans na gola. Z kolei gospodarze są zbudowani prowadzeniem i zmobilizowani w obronie do odpierania coraz to nowych ataków.

8
4
2
5
4
63'

Żółtą kartkę otrzymał Mateusz Skrzypczak za przewinienie na Ilji Szkurinie.

14
11
3
4
7
60'

Godzina meczu za zespołami.

7
6
2
4
2
59'

Potężne uderzenie oddał Piotr Wlazło zza pola karnego. Poprzeczka! Odrobiny dokładności zabrakło gospodarzom do dorzucenia jeszcze jednego gola do i tak już okazałej zaliczki.

9
7
4
4
3
55'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Łukasz Gerstenstein.

Gospodarze nie zamierzali zwalniać i dorzucili gola na 3:1 w 55. minucie. Szalona ofensywa Stali poskutkowała dwubramkowym prowadzeniem. Płaskie uderzenie Łukasza Gerstensteina sprawiło ogromny problem Zlatanowi Alomeroviciowi, który zamiast sparować piłkę, to pomógł jej wtoczyć się nieznacznie za linię bramkową. Zostało to dokładnie sprawdzone na powtórkach i gospodarze mogli ponownie świętować.

43
27
4
9
14
51'

Mateusz Matras. Stal Mielec na prowadzeniu 2:1!

8
5
1
3
3
48'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Mateusz Matras.

Powtórzyła się sytuacja z pierwszej połowy meczu, w której Stal również udzieliła lekcji skuteczności gościom. W 48. minucie Mateusz Matras główkował na 2:1 pod poprzeczkę po dośrodkowaniu ze skraju pola karnego. Zlatan Alomerović próbował interweniować na linii, jednak nie zdołał sparować piłki.

44
24
4
5
11
46'

Od razu po zmianie stron Jagiellonia miała ogromną szansę na odzyskanie przewagi. Dominik Marczuk nie wykorzystał świetnej szansy na zdobycie prowadzenia po podaniu Nene. Przypomniało się poprzednie spotkanie białostoczan z Pogonią Szczecin, w którym młody piłkarz zmarnował bardzo podobną sytuację podbramkową.