Cracovia. Schodzi: Davida Olafsson. Wchodzi: Paweł Jaroszyński.

2
85'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Jani Atanasov. Asystował mu Filip Rózga.

Cracovia już chyba spuentowała koncert strzałem na 5:0 Janiego Atanasova. Trafił z kilkunastu metrów w narożnik bramki po rajdzie Filipa Rózgi! Zabawa!

24
21
4
3
1
82'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Jani Atanasov za ostre przewinienie.

8
2
1
3
5
80'
DRUGA ŻÓŁTA KARTKA

Druga żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Lawrence Ennali za kolejne przewinienie na Filipie Rózdze.

21
13
2
1
8
80'

Kamil Glik dołożył gola na 4:0!

12
6
1
1
78'

Żółtą kartkę otrzymał Lawrence Ennali za niesportowe zachowanie.

5
6
1
3
6
78'

Żółtą kartkę otrzymał Filip Rózga za niesportowe zachowanie.

1
2
1
5
5
77'

Cracovia. Schodzi: Patryk Makuch. Wchodzi: Filip Rózga.

1
10
4
2
76'
76'
75'

Żółtą kartkę otrzymał Kamil Lukoszek za faul na Patryku Makuchu.

3
3
1
1
2
70'

Cracovia. Schodzi: Karol Knap. Wchodzi: Jani Atanasov.

68'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Kamil Glik. Asystował mu Karol Knap.

W 68. minucie Cracovia dorzuciła gola na 4:0, który rozwiał resztkę nadziei na zapunktowanie Górnika. Kamil Glik cieszył się z trafienia do bramki zespołu z województwa śląskiego. Z trybun był oklaskiwany między innymi przez małżonkę Martę. Wykorzystał wrzut z autu Karola Knapa i absurdalne zachowanie obrońców z Zabrza. Do tego Daniel Bielica odsłonił praktycznie całą bramkę.

37
20
4
7
7
66'

Kompletnie nieudane kopnięcie z rzutu wolnego Daniego Pacheco. Jak dotąd jedno uderzenie celne gości.

2
1
2
3
2
63'

Górnik Zabrze dostał piłkę w jego posiadanie. Ostatnia akcja zakończyła się złym przyjęciem Sebastiana Musiolika i piłka została odprowadzona poza boisko przez Kamila Glika. Od bramki Lukas Hrosso.

1
2
1
3
2
60'

To już godzina meczu za zespołami.

3
3
2
4
4
58'

Nie nie wychodzi gościom, a ostatnie uderzenie Damiana Rasaka zostało zablokowane przez Lawrence'a Ennaliego. Dlatego nie ma nawet rzutu rożnego dla ekstraklasowicza z województwa śląskiego.

1
2
2
1
56'

Otar Kakabadze i jest już 3:0 dla Pasów!

8
5
1
5
53'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Otar Kakabadze.

Jan Urban dokonał kolejnych dwóch zmian w przerwie, ale to kompletnie nic nie dało Górnikowi. Właśnie zmiennik zawalił przy golu na 3:0 dla Cracovii. Soichiro Kozuki interweniował niechlujnie wślizgiem i zaprosił do oddania strzału Otara Kakabadze. Ten nie pozwolił sobie na pudło po podaniu Michała Rakoczego i pokonał z ostrego kąta Daniela Bielicę.

15
14
3
4
13
51'

Benjamin Kallman wykonał podanie w nogi Kryspina Szcześniaka i nie pozwolił na dostarczenie piłki kompletnie nieobstawionemu Michałowi Rakoczemu. Odsłaniają się zabrzanie, co niebawem może mieć bolesne konsekwencje.

1
4
49'

Zabrzanie już po trzech zmianach szkoleniowca Jana Urbana. Cracovia nie zamierza jednak oddawać inicjatywy przemeblowanej jedenastce przeciwnika.

3
1
1
2
47'

Pora na emocje związane z wydarzeniami po przerwie.

1
2
1
czas Druga połowa
46'
komentarz

Zaliczka Cracovii.

1
1
1
komentarz

Mają co poprawiać przyjezdni po powrocie z szatni na boisko.

2
2
komentarz

Problem Górnika Zabrze.

1
komentarz

Czekamy na wznowienie meczu po przerwie.

komentarz

Cracovia aktywna i skuteczna w ofensywie, stąd prowadzenie 2:0 po nieco ponad 45 minutach. Górnik Zabrze nie pokazuje swoich atutów i ma duży problem.

3
3
1
2
2
45+4'

Żółtą kartkę otrzymał Michał Rakoczy za przewinienie taktyczne na Danim Pacheco.

3
1
1
4
6
45'

Doliczone trzy minuty.

4
1
2
11
11
42'
GOL SAMOBÓJCZY!!!

Gol samobójczy! Rafał Janicki.

Cracovia przeważała i potrafiła przekuć to w gola na 2:0 jeszcze w pierwszej połowie. Najgroźniejszą bronią Pasów są dośrodkowania z rzutów rożnych Michała Rakoczego. Tym razem Rafał Janicki wpakował piłkę przypadkowo do własnej bramki, kiedy wspólnie z Lukasem Podolskim próbował odciąć możliwość oddania strzału przeciwnikowi.

37
34
9
13
32
40'

Trudno przypomnieć sobie dogodne sytuacje podbramkowe Górnika Zabrze. Lukas Hrosso ma na razie spokojne, późne popołudnie między słupkami w bramce Cracovii.

1
1
1
4
5
37'

Otar Kakabadze chybił z okolicy linii pola karnego po podaniu Michała Rakoczego.

1
1
3
4
35'

Podanie Michała Rakoczego do Patryka Makucha i ponownie szansa na bramkową akcję tego duetu. Wytrącony jednak z równowagi napastnik Cracovii nie złożył się do oddania uderzenia pod naporem Lukasa Podolskiego.

4
2
2
3
33'

Spokojne odegranie Kamila Lukoszka do Kryspina Szcześniaka, jednak w ten sposób nie zdynamizuje ataków Górnika Zabrze.

4
3
1
4
4
30'

Dwa kwadranse spotkania za drużynami.

3
3
3
29'

Trudno jest pozbierać się zawodnikom z Zabrza, którzy nie dość, że stracili gola, to jeszcze z powodu kontuzji nie może im pomóc Szymon Czyż.

2
1
4
4
27'

Coraz to nowe sytuacje podbramkowe Cracovii to jeden z problemów Górnika. Po nieco ponad 20 minutach zabrzanie stracili Szymona Czyża, który niebezpiecznie upadł na boisko i opuścił boisko na noszach z woreczkiem z lodem na kolanie. Zmiennikiem byłego pomocnika Lazio był Lukas Podolski.

3
1
3
3
25'
23'

Pierwsza połowa meczu jest już za półmetkiem.

6
1
1
2
3
22'

Przerwa w grze spowodowana urazem Szymona Czyża.

4
1
4
4
21'

Od początku spotkania gospodarze są niebezpieczni dla przeciwników. Piłka znalazła się wewnątrz pola karnego pod nogami Benjamina Kallmana. Tym razem bez strzału na bramkę Daniela Bielicy.

3
4
1
2
17'

Blokowane uderzenie zza pola karnego Kamila Lukoszka i przez moment była możliwość przeprowadzenia kolejnego niebezpiecznego kontrataków przez zawodników z Krakowa.

5
7
5
4
5
15'

Kwadrans rywalizacji za drużynami.

5
3
2
3
3
14'

W 14. minucie raz jeszcze zaatakowała Cracovia, a uderzenie Davida Olafssona okazało się kolejnym niedokładnym.

3
3
2
4
4
11'

Niebawem była szansa na drugiego gola Patryka Makucha i podwojenie prowadzenia Cracovii. Piłka trafiła w pole karne przyjezdnych, ale napastnikowi lepiej wyszło przymierzenie głową niż prawą stopą. Kopnięta przez niego futbolówka zatrzymała się na dalszym słupku w bramce Daniela Bielicy.

6
2
5
5
5
9'

Górnik Zabrze musi gonić przeciwnika po stracie gola. Na razie jest problem z przedostaniem się przez obronę Cracovii. Jak wiadomo, specjalnością podopiecznych Jana Urbana jest przeprowadzanie kontrataków, a teraz muszą rodgrywać.

9
3
5
7'

Patryk Makuch celnie, do bramki, strzałem głową. 1:0 dla Cracovii!

11
4
3
5
4'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Patryk Makuch. Asystował mu Michał Rakoczy.

Cracovia wcześnie skomplikowała mecz zawodnikom Górnika Zabrze. Była zaledwie 4. minuta, a Patryk Makuch już energicznie sprintował po strzeleniu gola na 1:0. Napastnik poradził sobie wewnątrz pola karnego z Kamilem Lukoszkiem i główkował w odsłonięty przez Daniela Bielicę narożnik bramki po dośrodkowaniu Michała Rakoczego z rzutu rożnego.

32
25
8
10
28
2'

Od razu niebezpieczna akcja przeprowadzona przez zawodników Górnika Zabrze i zakończyła się ona strzałem celnym. Na posterunku z powodzeniem Lukas Hrosso.

17:02

Na rozpoczęcie pierwszej w maju kolejki w PKO Ekstraklasie zagra rozpędzony Górnik Zabrze, który nie tylko jest kandydatem do awansu do europejskich pucharów, ale nawet do zdobycia mistrzostwa Polski. Drużyna Jana Urbana wybrała się na mecz z Cracovią, która nie zagwarantowała sobie jeszcze pozostania w elicie na kolejny sezon, a terminarz nie będzie teoretycznie rozpieszczać Pasy w końcówce rozgrywek.