(2:0)
Zakończony
Ruch Chorzów
komentarz

Pogoń Szczecin nie miała litości dla Ruchu Chorzów. Portowcy na własnym stadionie 5:0 rozgromili Niebieskich. Trzy gole w dwanaście minut zdobył Efthymis Koulouris.

14
8
3
90+2'

Wójtowicz dogrywał w pole karne, niedokładnie. Nikt do piłki nie doszedł.

1
1
1
90'

Sędzia doliczył 2 minuty.

9
3
2
1
89'
ŻÓŁTA KARTKA
8
6
1
1
88'

Próba z dystansu Wójtowicza, daleko od bramki Portowców.

2
1
1
86'

Uderzał Bartolewski, został zablokowany. Po chwili strzał Sadloka poszybował w bramkarza.

2
2
1
1
84'

Dogrywamy ten nierówny mecz. Pogoń panuje, Ruch wciąż miota się.

10
6
2
2
1
81'

Akcję przeprowadził Borges, strzał z dystansu nie wyszedł obrońca. Od bramki Ruch.

2
1
1
79'

Pogoń atakuje z dużą łatwością. Ruch momentami szuka uratowania honoru.

7
4
1
77'

Kolejna próba w meczu Barańskiego, bramkarz Pogoni pewnie interweniował.

4
1
2
74'
74'
74'

Strzał Wędrychowskiego, piłka poszybowała tuż ponad bramką!

79'
73'
72'

Grosicki do Paryzka, ten przestrzelił z dziesięciu metrów.

1
1
1
1
2
70'

Zagranie z lewej strony Grosickiego, Ulvestad uderzał wślizgiem, ponad bramką.

2
1
1
69'

Dośrodkowanie z prawej strony, Wilak z bliska uderzył bardzo źle.

2
2
1
67'

Pogoń trochę spuściła z tonu i goście w końcu mogą poszukać swoich szans.

1
3
1
1
65'
1
63'

Dwa uderzenia graczy Ruchu. Strzał Barańskiego odbił bramkarz, poprawka Wilaka była niecelna.

3
3
2
1
73'
2
2
1
1
1
61'
59'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Efthymis Koulouris. Asystował mu Leonardo Koutris. Koutris dośrodkował z lewej strony, a Koulouris głową do bramki. Kolejny raz fatalnie obrona Ruchu! 5:0!

28
18
2
3
57'

Kolejna kontra Pogoni, tym razem Grosickiemu nie udało się zbyt wiele zdziałać.

1
1
2
1
56'

Próba ataku Ruchu. Nic gościom nie wychodzi. Piłka poza boiskiem.

5
4
2
54'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Efthymis Koulouris. Asystował mu Linus Wahlqvist. Kompromitacja Ruchu trwa. Wahlqvist na przedpole do Koulourisa, a ten mocnym strzałem do bramki. Piłka odbiła się jeszcze od Stępińskiego, ale i tak frunęła w światło bramki! 4:0!

25
14
1
2
51'

Portowcy przy piłce, Niebiescy bezbarwni, bez ikry. Ta drużyna już nie wierzy w powodzenie misji utrzymania ligi.

5
6
1
1
49'

Pogoń szuka kolejnych goli. Ruchu nie ma na boisku.

10
3
1
47'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Efthymis Koulouris. Asystował mu Wahan Biczachczjan. Ruch na kolanach! Wahan Biczachczjan dośrodkował z prawej strony, a Koulouris z pięciu metrów na 3:0!

komentarz

Pogoń szybko ustawiła sobie mecz, następnie podwyższyła wynik. Ruch stara się coś zdziałać, ale jest nieskuteczny.

10
8
2
1
45+1'

Fredrik Ulvestad uderzał z okolic linii pola karnego. Piłka nie dokręciła się do bramki.

6
2
1
3
7
45'

Pogramy jeszcze przez 2 minuty.

2
4
9
9
45'

Strzał głową Szczepana poszybował ponad bramką.

5
3
1
2
44'

W polu karnym do piłki dopadł Szymański. Strzał na korner odbił bramkarz!

3
2
1
1
43'

Kontra Portowców, uciekał Koulouris, ale strzał pewnie obronił Buchalik.

1
2
1
42'

Zbliżamy się do przerwy. Pogoń bez większego wysiłku prowadzi 2:0. Ruch miota się, ale niewiele z tego wynika.

1
1
40'

Moneta, jednak akcja i dwa błędy. Chorzowianie przejęli piłkę, jednak pomocnik zachował się bardzo źle.

1
2
39'

Przewrotką starał się uderzać Szczepan, jednak w piłkę nie trafił. Mogło być efektownie!

1
2
1
37'

Piłka w bramce Ruchu. Koulouris do siatki, ale gola nie ma. Napastnik na spalonym. Centymetrowym. Postawa Ruchu w obronie karygodna.

3
3
5
11
35'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Adrian Przyborek. Asystował mu Kamil Grosicki. Cóż za gol! Grosicki zagrał z rzutu rożnego na przedpole, a Przyborek kapitalnym lobem uderzył z narożnika pola bramkowego ponad Buchalikiem! 2:0!

31
12
2
3
35'

Niepewnie w obronie Ruch. Buchalik wślizgiem wybił piłkę na korner.

2
1
2
1
33'

Z dystansu przymierzył Sikora. Bardzo źle, kilka pięter ponad bramką.

7
5
1
1
30'

Ostro Borges. Bez faulu, a tutaj powinna być kartka. Szczepan leży na murawie.

5
5
3
1
3
29'

Starzyński wrócił do gry. Pogoń wciąż ma wszystko pod kontrolą.

2
1
1
28'

Urazu doznał Starzyński, pomocnik jest opatrywany.

2
1
1
26'

Malec starał się uderzać z dystansu. Źle trafił w piłkę i wyraźnie chybił.

2
1
3
2
2
25'

Ostro Josema w obronie i pierwsza kartka w meczu.

4
4
1
1
1
24'

Kabret w wykonaniu bramkarza gospodarzy, który zaczął udawać, że Novothny go zahaczył.

2
3
1
22'

Z dystansu huknął Moneta. Mocno, dość daleko od celu.

2
1
21'

Dogranie Wójtowicza, dla pewności, na korner wybił bramkarz miejscowych.

2
20'

Pogoń kontroluje mecz. Gospodarze pod polem karnym Niebieskich, ale bez zagrożenia.

4
1
2
17'

Novothny uderzył z ok. 16 metrów. Wysoko ponad bramką gospodarzy.

3
2
1
1
17'

Ruch przejął piłkę pod polem karnym Pogoni, ale tak rozegrał akcję, że po chwili miał ją przy nodze Buchalik.

4
2
1
1
15'

Kwadrans za nami. Ruch ma problemy z wyjściem z własnej połowy. Pogoń dobrze się broni.

6
3
1
1
1
13'

Otwarte spotkanie. W ostatnich minutach tempo trochę spadło.

2
2
1
11'

Szczepan do Monety, ten jednak źle przyjął piłkę i okazja przepadła.

1
1
1
1
1
9'

Przyborek kropnął z ok. 25 metrów. Niecelnie.

2
2
1
8'

Po rzucie wolnym błąd bramkarza, po chwili z 16 metrów obok słupka uderzył Szczepan!

4
3
4
2
1
8'

Kolejny rzut wolny. Do bramki Portowców jest dość daleko, bo ok. 35 metrów.

1
2
1
1
6'

Dogranie Starzyńskiego z rzutu wolnego, piłka poszybowała w ręce bramkarza.

3
3
2
2
4'

Powinno być 2:0! Efthymis Koulouris zwiódł obrońcę, strzał z ok. 15 metrów poszybował tuż obok słupka!

3
2
6
2
2'
GOL SAMOBÓJCZY!!!

Gol samobójczy! Mateusz Bartolewski. Ruch zaatakował, ale to Pogoń wyprowadziła zabójczą kontrę. Po zagraniu z pola karnego Linusa Wahlqvista Bartolewski wślizgiem wbił piłkę do własnej bramki! 1:0!

23
13
5
4
8
1'

Pierwsza akcja Ruchu, do piłki przed polem karnym dopadł Moneta. Strzał był jednak wyraźnie niecelny.

3
2
1
5
czas Start meczu
20:05

Mecz poprowadzi Jarosław Przybył (Kluczbork).