PKO Ekstraklasa: 28. kolejka
15 kwi 2024 19:00
komentarz

Piast uczynił duży krok w kierunku utrzymania w PKO Ekstraklasie. Gliwiczanie pokonali na własnym stadionie 2:0 KGHM Zagłębie Lubin po golach Jakuba Czerwińskiego i Fabiana Piaseckiego.

2
1
90+2'

Strzał Bohara z rzutu wolnego złapał Plach. Pierwszy celny strzał gości.

1
90+1'

Będzie rzut wolny dla Zagłębia z ok. 20 metrów. Faulowany był Nalepa. Trochę teatru.

3
1
1
1
1
90'

Pogramy jeszcze przez 3 minuty.

1
87'

Uderzał Munoz, piłka jednak poszybowała daleko od bramki Piasta Gliwice.

2
2
1
1
1
84'

Dogrywał Kopacz, nie miał kto jednak wbić piłki do bramki Placha!

3
2
1
1
1
82'
81'

Uderzał Bohar. Dziczek dobrze interweniował, piłka trafiła jeszcze w Nalepą. Od bramki Piast.

1
79'

Nalepa nadział się na łokieć rywala. Sędzia uznał, że za takie zagrania rzutów karnych nie dyktuje się.

1
78'

Pierwszy strzał gości. Grzybek uderzył, ale efektem jedynie korner.

2
1
1
1
1
77'

W końcu piłka w rękach Placha, który spokojnie wyłapał dośrodkowanie z prawej strony.

1
73'

Po dograniu z kornera Czerwiński głową uderzył ponad bramką.

2
1
1
1
1
73'

Strzał Szczepańskiego z ok. 16 metrów, Dioudis sparował piłkę na rzut rożny.

1
71'

Piast coraz bliżej wygranej. Zagłębie niewiele robi, aby zmienić swoją sytuację.

1
69'

Sędzia w środku pola... przerwał akcję Zagłębia.

1
68'

Piast szybko pozbierał się i oddalił grę od własnej bramki. Zagłębie wciąż bez uderzenia. Jakiegokolwiek!

1
65'

Płaski strzał Felixa z ok. 17 metrów, Dioudis pewnie interweniował.

1
63'

Akcja Piasta przerwana, Ameyaw znalazł się na dość wątpliwym spalonym.

1
62'
61'

Zagłębie przebudziło się, słabszy moment dla Piasta, ale gospodarzom udało się oddalić grę od własnej bramki.

2
1
1
1
1
58'

Pieńko zagrywał wzdłuż pola bramkowego. Nikt nie zamknął akcji.

1
57'

W końcu ożywili się lubinianie. Przed momentem zamieszanie pod bramką Piasta, ale bez efektów w postaci uderzenia.

1
2
54'

Dogranie do Kurminowskiego, ale ten po zgraniu Ławniczaka nie trafił w piłkę. Pierwsza szansa Zagłębia!

2
2
1
1
1
54'
3
52'

Strzał z dystansu Tomasiewicza sparował bramkarz, Pyrka nie był w stanie dobić piłki do bramki!

2
1
1
2
2
52'

Miedziowi nie oddali na bramkę Piasta ŻADNEGO uderzenia! Skandaliczna postawa gości.

1
1
1
51'

Piast z dużą ochotą do gry, podobnie jak w 1. połowie. Zagłębie? Wciąż nic nie pokazało z przodu.

3
1
1
1
1
48'

Pyrka rozegrał piłkę z partnerem i uderzył z okolic linii pola karnego. Ponad poprzeczką!

3
1
1
2
1
46'

Przepychanki pomiędzy Munozem i Czerwińskim. Wkroczył między graczy sędzia i uspokoił piłkarzy.