PKO Ekstraklasa: 27. kolejka
08 kwi 2024 19:00
90+5'

Nalepa mógł być bohaterem, strzelał technicznie zza pola karnego (po złym przyjęciu), ale został zablokowany.

16
9
2
2
2
90+4'

Coraz mniej czasu ma Zagłębie, a to Górnik jest częściej na połowie przeciwnika w ostatnich minutach.

23
8
2
2
5
90+2'

Górnik bardzo mądrze się broni, natomiast tu nie ma mowy o kontratakach.

22
9
2
1
4
90'

Sędzia dolicza minimum 4 minuty.

4
1
2
6
11
90'

Zagłębie angażuje coraz większą liczbę zawodników w swoje akcje. Górnik w defensywie.

5
5
3
4
6
87'
87'
85'

Ależ blisko był teraz Bułeca. Po dośrodkowaniu Kopacza piłka spadła pod nogi Ukraińca, nawinął rywala na prosty zwód, ale następnie uderzył nad bramką.

5
4
1
2
83'

Trochę spadło tempo w ostatnich minutach. Zagłębie atakuje bez pomysłu.

4
3
1
83'

Ławniczak leży i cierpi w polu karnym. Chyba został nadepnięty.

1
2
1
1
81'

Płaskie podanie Wdowiaka w pole karne. Miał problemy z wybiciem piłki Szcześniak, chyba na moment stracił orientację w terenie, ale nie wykorzystał tego zawahania Kurminowski.

4
2
2
1
79'
79'
79'
79'
78'
ŻÓŁTA KARTKA
2
1
5
5
77'

Dąbrowski dał wcinkę w pole karne, ale Chodyna nie opanował piłki, bo doskonale w defensywie zachował się Janicki.

6
3
1
2
76'

Kwadrans do końca. Zagłębie przejęło inicjatywę.

2
2
1
2
5
74'
Górnik Zabrze
5
1
6
4
73'

Pieńko strzelał płasko z dystansu. To nie mogło zaskoczyć Bielicy.

7
6
1
1
1
72'

Mocny strzał Wdowiaka zza pola karnego i po raz kolejny dobrze blokują to zabrzanie.

13
4
1
2
3
71'

Kontratak Górnika, ale pokpił sprawę Ennali. Zachował się bardzo egoistycznie, nie podawał i ostatecznie stracił piłkę, gdy wbiegał w pole karne.

2
2
3
7
69'

Ennali ostro zaatakowany przez Chodynę. Brzydki faul i zawodnik gości potrzebuje pomocy medycznej.

2
3
9
68'
KGHM Zagłębie Lubin
6
2
1
1
68'

Z rzutu rożnego Dąbrowski, ale Nalepa z pięciu metrów strzelił w sam środek bramki. Pewnie broni Bielica.

4
1
1
68'

Rzut rożny dla Zagłębia po akcji Wdowiaka. Gospodarze muszą się obudzić, jeśli nie chcą przegrać pierwszego meczu w tym sezonie, gdy jako pierwsi strzelają gola.

2
66'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Piotr Krawczyk. Asystował mu Erik Janza.

2:1 dla Górnika! Ależ oni to zagrali. Znakomitą robotę wykonał Ennali, ograł Kopacza, później Janza zacentrował na nogę Krawczyka, a ten chwilę po wejściu na boisko trafia do siatki! Tylko gdzie było krycie? Krawczyk był całkowicie odpuszczony w polu karnym!

26
10
2
1
2
65'

Górnik jest częściej przy piłce, jak w pierwszej połowie, natomiast konkretów jest z tego bardzo mało.

2
1
1
1
64'

Wdowiak odważnie ruszył środkiem, zdecydował się na strzał z dalszej odległości, ale został zablokowany.

2
1
2
61'

Pół godziny do końca. Tu jeszcze sporo może się wydarzyć. Oglądamy dość interesujące spotkanie i raczej nikogo nie będzie zadowalał remis.

1
3
1
1
1
60'
59'

Ennali zagrał doskonale do rozpędzonego Janzy. Ten szukał płaskiego podania w kierunku Musiolika, ale przeciął to dobrze ustawiony Nalepa.

3
1
3
57'
57'

I znowu protesty piłkarzy i kibiców Zagłębia, bo sędzia nie odgwizdał faulu Szcześniaka na Kurminowskim na szesnastym metrze.

2
2
1
1
55'

Ennali! Okiwał Dąbrowskiego przed polem karnym, szukał strzału lewą nogą, ale został zablokowany.

3
1
3
4
53'

Znowu pokazał się Pacheco. Centrował w pole karne, ale Musiolik nie dał rady wygrać walki w powietrzu. Górnik przycisnął.

7
2
1
1
50'

Piękna dwójkowa akcja. Ennali poklepał z Pacheco, miał przestrzeń przed polem karnym, ale strzelił tuż nad poprzeczką.

6
2
2
1
49'

Pieńko miał niezły pomysł, podawał prostopadle w pole karne, ale minimalnie zbyt mocno, by Kurminowski doszedł do piłki. Szybszy Bielica.

5
7
3
4
2
48'

Chodyna przewrócony przed polem karnym. Zwija się z bólu po wejściu Janzy, ale sędzia pokazuje, że nie było faulu.

5
1
2
1
46'

1
45+1'

Ennali popracował w defensywie i zatrzymał rozpędzającego się w kontrataku Pieńkę. Byłaby sytuacja jeden na jeden z bramkarzem, gdyby nie skrzydłowy Górnika.

7
4
2
1
2
45'

Sędzia dolicza minimum 1 minutę.

4
1
1
6
6
45'

Mocny strzał Kapralika z ostrego kąta. To było w zasadzie na linii końcowej. Piłka po nodze Maty przeleciała wysoko nad bramką. Korner.

1
1
44'

Poklepali zabrzanie. Wszystko wyglądało idealnie do momentu zagrania Czyża w pole karne. Chciał przyspieszyć, podawał bez przyjęcia, ale dokładnie tam, gdzie nie było żadnego z partnerów.

2
1
2
42'

Zablokowany strzał Poletanovicia zza pola karnego. Ofiarna interwencja Szcześniaka.

3
2
1
1
1
40'

Wrzucał Dąbrowski... źle. Żaden z partnerów nie miał szans, żeby dojść do sytuacji strzeleckiej.

2
4
3
3
1
39'

Szala faulował Munoza. Rzut wolny dla Zagłębia, ale do bramki dość daleko, około 35 metrów.

2
3
2
1
3
37'
GOOOOOOL!!!

I mamy wyrównanie! Krótkie rozegranie tego rzutu rożnego, Ennali podał na skrzydło do Rasaka, dośrodkowanie w pole karne, lekkie zamieszanie i Czyż trafia obok bezradnego Dioudisa!

25
15
7
7
7
36'

Złe zachowanie Dąbrowskiego na własnej połowie. Przechwycił piłkę Musiolik i wywalczył rzut rożny dla Górnika.

6
4
2
1
34'

Denerwują się gospodarze, bo sędzia przerwał dobrze zapowiadający się kontratak. Arbiter pokazuje, że chodzi o uraz głowy Czyża.

4
1
1
2
33'

Munoz zaplątał się w drybling przed polem karnym Górnika. Później chciał odebrać piłkę i faulował Szcześniaka.

2
1
32'

Ennali ruszył dynamicznie lewym skrzydłem. Zacentrował w pole karne, na dalszym słupku doszedł do piłki Kapralik, ale Mata na tyle utrudnił mu sytuację, że strzał okazał się niecelny.

1
2
1
2
30'

Długie podanie w kierunku Musiolika, ale w porę zorientował się we wszystkim Dioudis, zrobił kilka metrów i wyjaśnił sytuację.

2
1
1
2
28'
GOOOOOOL!!!

Zagłębie wychodzi na prowadzenie! Źle zachował się Czyż, uprzedził go Nalepa i odebrał piłkę, a następnie Kurminowski bardzo precyzyjnym strzałem z dwudziestu metrów pokonał Bielicę.

9
8
2
7
13
26'

I znowu mamy przestój. Jedni i drudzy chyba uznali, że warto chwilę odpocząć, bo narzucili szybkie tempo.

1
1
24'

Dziś jeszcze bez gola.

1
22'

A teraz Górnik! Kapralik był już w polu karnym, chciał wyłożyć piłkę do Ennaliego i ten miałby strzał do pustej bramki, ale znakomicie w defensywie zachował się Nalepa. Po chwili Kapralik strzelał wyraźnie obok bramki.

4
2
4
4
3
21'

Raz jeszcze Dąbrowski z rzutu rożnego. Nalepa powalczył w powietrzu, lecz oddał niecelny strzał głową.

2
1
1
1
20'

Był jeszcze rzut rożny. Po dośrodkowaniu Dąbrowskiego i główce Kopacza było lekkie zamieszanie w polu karnym. Piłka spadła na nogę Nalepy, ale następnie poszybowała w okolice Wrocławia. Nieudany strzał obrońcy Zagłębia.

2
1
1
1
19'

Co za kontratak Zagłębia! Munoz kapitalnym podaniem uruchomił Pieńkę, ale ten zdecydowanie za długo składał się do strzału i w kluczowym momencie zablokował go ofiarnie wracający Szcześniak.

2
1
3
18'

Błąd Dioudisa! Wybił piłkę prosto pod nogi Rasaka, a pomocnik Górnika od razu decydował się na strzał z dobrych trzydziestu metrów. Został zablokowany.

4
2
1
17'

Troszeczkę się uspokoiło, Górnik lekko wyhamował.

1
1
2
14'

Dąbrowski uderzał zza pola karnego i pewnie broni Bielica. Czekał na najmniejszy błąd Munoz, ale bramkarz Górnika nie wypuścił piłki z rąk.

2
1
14'

No właśnie, szybki atak "Miedziowych", ale Pieńko postawił na siłę, a niekoniecznie na precyzję. Uderzenie z piętnastu metrów okazało się niecelne.

2
2
13'

Górnik cały czas ma optyczną przewagę. Zagłębie raczej skupia się na kontratakach i stałych fragmentach. Przynajmniej na razie.

1
1
1
12'

Dobry kontratak gospodarzy. Mata i Pieńko wymienili podania na skrzydle. Tym razem mieliśmy dobre dośrodkowanie Maty, jednak żaden z partnerów nie zaatakował odważniej piłki na piątym metrze i finalnie zabrakło strzału.

2
3
9'

Górnik odpowiada! Piękne podanie Czyża do Musiolika, ten strzelał bez przyjęcia z kilku metrów, ale Dioudis uratował Zagłębie interwencją na refleks.

1
2
2
7'

Ależ okazję miał Kopacz. Idealne dośrodkowanie w okolice ósmego metra, obrońca Zagłębia był kompletnie niepilnowany, ale strzelił obok słupka. To powinien być gol.

5
4
1
2
1
6'

Teraz Mata miał miejsce na skrzydle, ale zabrakło mu precyzji przy dośrodkowaniu. Błąd popełnił jeszcze Janza i sprezentował rzut rożny gospodarzom.

2
1
1
1
1
5'

Długie podanie Janzy w kierunku Musiolika, jednak ten nie dał rady wypracować sobie sytuacji strzeleckiej.

2
1
1
2
1
5'

Górnik jest częściej przy piłce, ale nie przekłada się to na konkrety.

1
3'

Na razie niewiele się dzieje. Spokojnie jest również na trybunach, bo kibice nie stawili się zbyt licznie na meczu.

1'

Gramy!

3
czas Start meczu
18:57

Zawodnicy wychodzą na boisko. Pogoda w Lubinie rewelacyjna, 25 stopni. Nic, tylko grać w piłkę.