PKO Ekstraklasa: 27. kolejka
07 kwi 2024 17:30
komentarz

Legia Warszawa zremisowała 1:1 z Jagiellonią Białystok w hicie przy ul. Łazienkowskiej. Dziękujemy za uwagę!

22
16
2
5
3
90+1'

Sędzia doliczył cztery minuty.

43
22
15
14
27
89'
89'
8
5
1
4
4
88'
28
86'
6
6
4
7
7
83'
GOOOOOOL!!!

Jagiellonia dopięła swego! Rajd Marczuka z prawej strony i podanie do niepilnowanego Imaza, który trafił do siatki z bliskiej odległości.

193
95
19
28
57
80'

Dośrodkowanie do Augustyniaka, który oddał strzał głową nad bramką.

14
11
5
7
11
80'
4
3
3
4
8
80'
79'
79'
76'

I znów Jagiellonia. Niecelny strzał Naranjo.

11
7
10
10
10
74'

Legia na chwilę oddaliła się od własnej bramki. Dośrodkowanie z rzutu rożnego, ale bez problemów radzą sobie z nim defensorzy Jagiellonii.

12
3
2
3
4
71'

Napiera Jagiellonia. Zamknięta teraz Legia na własnej połowie.

30
16
9
6
24
68'

Piłka z lewej strony od Nene do Pululu, który nabiegał na piłkę, ale nie zdążył.

8
10
7
3
8
67'
67'
65'

Szybka noga Josue, który oddał mocny strzał po długim słupku zza pola karnego. Z problemami broni Alomerović!

11
8
5
3
6
62'

Pululu w kierunku wbiegającego w pole karne Legii Imaza, ale interweniuje Augustyniak. Nie było faulu i od bramki rozpocznie Hładun.

17
7
5
5
7
59'

Zbyt lekki strzał Imaza, który wyłapał Hładun.

11
3
3
6
9
57'

Podanie w kierunku Naranjo, ale to było niedokładne. Sytuację wyjaśnił Hładun.

8
4
4
3
7
55'

Groźnie wyglądająca kontra Legii Warszawa, którą chciał wykończyć Marc Gual. Jego próbę zablokował Mateusz Skrzypczak.

12
10
4
4
6
54'
1:0'

Fragment meczu, w którym mamy dużo starć pomiędzy zawodnikami.

7
4
5
2
4
49'

Wbiegał z piłką w pole karne Wdowik i przewrócił się po kontakcie z rywalem. Sędzia Marciniak twierdzi jednak, że było czysto.

14
7
7
10
14
46'

komentarz

30. minuta - wtedy Marc Gual uszczęśliwił kibiców Legii Warszawa, która po jego bramce prowadzi do przerwy 1:0 z Jagiellonią Białystok! Czekamy na drugą połowę.

24
7
3
13
35
45+4'

Jagiellonia próbuje zagrozić Legii dośrodkowaniami. Czujni są jednak defensorzy gospodarzy.

6
5
5
3
4
46+1'

8
9
7
4
6
45'

Centra w kierunku Marczuka, który przegrał pojedynek z Kunem. Od własnej bramki rozpocznie Hładun.

10
6
8
8
8
43'

Kibice Jagiellonii zapewne spodziewali się mocniejszej reakcji swojego zespołu po straconej bramce. Dotychczas nie było większych konkretów.

8
9
5
9
7
41'

Zdaniem Marciniaka, Morishita faulował w ataku. Japończyk nie zgadza się z decyzją arbitra.

8
6
8
6
7
40'

Mimo wszystko Legia wciąż przy piłce.

17
8
2
5
13
39'

Mogli lepiej to rozegrać podopieczni Runjaicia, którzy wyszli z szybką akcją. Gual podał niedokładnie w kierunku Pekharta.

5
4
4
5
5
36'

Zejście Guala na prawą nogę i szybki strzał przy krótkim słupku, który wyłapał Alomerović.

11
10
6
7
13
33'

Rozpędzona Legia Warszawa. Pomknął prawą stroną Ryoya Morishita i płaskim zagraniem szukał kolegów z zespołu w polu karnym Jagiellonii Białystok. Podanie wślizgiem przeciął Adrian Dieguez, a futbolówkę bez większych problemów złapał Zlatan Alomerović.

15
7
2
4
12
30'
GOOOOOOL!!!

Marc Gual był bliski trafienia do siatki chwilę wcześniej, ale ostatecznie dopiął swego! Piękne zachowanie napastnika Legii Warszawa, który jednym zwodem minął Skrzypczaka i strzałem po długim słupku wyprowadził gospodarzy na prowadzenie.

Legia Warszawa
95
52
10
24
62
28'

Dośrodkowanie Wdowika do wbiegającego Imaza zbyt mocne. Z łatwością łapie piłkę Hładun.

12
2
7
9
8
26'

Spokojniej w ostatnich minutach. Można było się tego spodziewać, bo początek niedzielnego starcia wyglądał świetnie.

7
6
4
4
3
23'

Nieprzyjemne starcie Diegueza i Pekharta. Obaj zawodnicy przez chwilę leżeli na murawie, ale wstali o własnych siłach.

5
4
12
1
1
21'

Josue stał niepilnowany na szesnastym metrze i huknął tuż obok słupka.

18
9
7
6
8
19'

Dośrodkowanie w pole karne Legii. Defensorzy "Wojskowych" poradzili sobie z nim bez większych problemów.

10
6
5
7
6
18'

Faul Augustyniaka na Pululu. Będzie okazja do dośrodkowania dla Jagiellonii z rzutu wolnego.

9
5
4
5
9
16'

Jagiellonia chciała odpowiedzieć! W szybkim tempie pograli sobie Wdowik i Pululu, ale strzał tego pierwszego zablokował Pankov. To mogło się podobać.

14
7
4
4
3
14'

Jakim cudem Legia nie prowadzi?! Josue podał do Pekharta, a ten chciał sprytnie przerzucić futbolówkę nad Alomeroviciem. Piłka odbiła się od poprzeczki, a przy kolejnej próbie Czecha interweniował jeden z defensorów rywala.

17
11
7
10
14
13'

Arbiter główny wznowił grę. Oby tempo nie spadło, bo jak dotąd mecz na Łazienkowskiej oglądało się naprawdę świetnie.

13
4
7
3
3
12'

Jeszcze musimy chwilę poczekać.

8
2
5
4
6
10'

Pirotechnika na trybunach poszła w ruch. Dym nad murawą i sędzia Marciniak zarządził chwilową przerwę.

12
9
9
7
22
8'

I zamieszanie w polu karnym Jagiellonii Białystok! Augustyniak zgrywał piłkę na drugie tempo i ta jakimś cudem nie wpadła do siatki. Nawet gdyby się tak stało, bramka nie zostałaby uznana. Sędzia odgwizdał spalonego.

11
6
5
6
8
7'

Daleki dystans nie zraził Josue, który oddał mocny strzał z rzutu wolnego na bramkę Alomerovicia.

12
5
6
2
6
7'

Ale teraz będzie szansa dla Legii. Romanczuk faulował na własnej połowie, rzut wolny dla warszawskiej ekipy.

13
4
4
5
9
6'

Pierwsze minuty wyraźnie pod dyktando Jagiellonii Białystok.

18
4
5
2
12
5'

Wychodził na czystą pozycję Imaz po podaniu Skrzypczaka. Hiszpan źle przyjął jednak futbolówkę.

5
7
4
5
6
3'

Ależ groźnie w szesnastce Legii Warszawa! Świetne wejście Nene w pole karne gospodarzy i dośrodkowanie do Marczuka, który oddał dwa strzały. Wybronił je... Patryk Kun. Potem jeszcze próbował Romanczuk, ale piłka również nie znalazła drogi do bramki.