2
7
9
90'

Już w 90. minucie najlepszą szanse na rozstrzygnięcie meczu miał Adrian Dalmau z Korony. Jego uderzenie zatrzymało sie na słupku, a groźna akcja wynikła ze straty Rafała Kurzawy.

6
3
4
5
5
84'

Przewinienie Marcela Wędrychowskiego na Martinie Remacle.

5
3
2
5
4
80'

Oba zespoły mają jeszcze możliwość rozstrzygnięcia meczu.

2
2
1
3
76'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Linus Wahlqvist za faul na Marcelu Pięczku.

4
1
3
3
10
75'

Alexander Gorgon strzelił gola na 2:2!

12
3
1
2
1
73'

Dominick Zator w ostatnim momencie nie pozwolił na strzał Efthymisowi Koulourisowi.

3
1
3
7
8
72'
6
1
4
1
70'
69'

Żółtą kartkę otrzymał Martin Remacle za ostre przewinienie.

8
7
1
1
2
67'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Alexander Gorgon. Asystował mu Efthymis Koulouris.

Pogoń miała trochę szczęścia, że nie straciła trzeciego gola i następnie pomogła temu szczęściu. W 67. minucie Alexander Gorgon doprowadził do remisu 2:2 potężnym strzałem ze środka pola karnego. Piłka trafiła do zmiennika po dośrodkowaniu Kamila Grosickiego oraz strąceniu Efhymisa Koulourisa. Korona musiała zapomnieć o swoim prowadzeniu.

21
10
3
3
3
66'

Korona Kielce ma sporo miejsca na połowie przeciwnika i szuka od czasu do czasu sposobu na odbudowanie prowadzenia. Kolejne uderzenie oddał Jacek Podgórski.

1
2
2
6
62'

Żółta kartka pokazana Kamilowi Kuzerze.

9
5
3
60'

Kamil Grosicki złapał kontakt z gospodarzami.

9
5
3
1
58'

Rewelacyjne szanse na odzyskanie dwubramkowego prowadzenia! Jewgienij Szykawka przegrał w sytuacji sam na sam z Valentinem Cojocaru. Po chwili jeszcze dobitka, ale zablokowana przez rozpaczliwie powracającego defensora.

7
4
2
2
56'

Żółtą kartkę otrzymał Alexander Gorgon za przewinienie na Nono.

2
3
1
4
8
54'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Kamil Grosicki.

Po zmianach personalnych Pogoń powróciła do walki o zapunktowanie. W 54. minucie padła bramka kontaktowa na 1:2. Kamil Grosicki ożywił widowisko strzałem z rzutu karnego. Pokonał Xaviera Dziekońskiego, choć ten rzucił się w dobrym kierunku. Jedenastka została przyznana gościom za zagranie ręką Marcela Pięczka, który pechowo blokował zagranie Linusa Wahlqvista. Piotr Lasyk gwizdnął po obejrzeniu powtórek na monitorze.

21
13
1
5
7
53'

Rzut karny za zagranie ręką Marcela Pięczka. Blokował nieprzepisowo zagranie Linusa Wahlqvista.

8
4
1
2
3
51'

Długo zastanawiają się sędziowie nad ocenieniem zagrania ręką Marcela Pięczka.

5
1
1
49'

Dwa niebezpieczne dośrodkowania w pole karne podopiecznych Kamila Kuzery. Nie zakończyło się jednak uderzeniem ani dogranie Leonardo Koutrisa, ani Kamila Grosickiego.

1
6
5
czas Druga połowa
46'
Czy po przerwie padnie minimum gol?
5
1
1
komentarz

Grę Pogoni w pierwszej połowie trudno nawet skomentować. Nie była w stanie sprawdzić niebezpiecznym strzałem Xaviera Dziekońskiego. Skończyło się na kilku niedokładnych uderzeniach i ogromnym bałaganie na boisku.

3
4
1
3
7
45'

Doliczone dwie minuty.

3
3
3
4
5
44'

Dawid Błanik! 2:0 dla Korony Kielce.

8
7
4
3
6
42'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Dawid Błanik. Asystował mu Jacek Podgórski.

Korona rządzi na boisku i nie dość, że nie dopuszcza przeciwnika do głosu, to jeszcze dorzuciła do przewagi gola na 2:0. W 42. minucie była odłożona w czasie radość Dawida Błanika, który także nie miał obok siebie przeciwnika i bezkarnie przymierzył do bramki Valentina Cojocaru. Ważną pracę przy golu wykonał Jacek Podgórski, który ograł jak dzieciaka Linusa Wahlqvista i dostarczył piłkę kompanowi.

17
8
6
4
15
38'

Żółtą kartkę otrzymał Nono za ostre przewinienie na Joao Gamboi.

7
3
6
3
4
36'

Przerwa w grze jest spowodowana urazem Miłosza Trojaka.

1
1
4
3
5
34'

Gubią się szczecinianie w ataku pozycyjnym.

7
6
4
2
6
31'

Zgranie Joao Gamboi do Wahana Biczachczjana, a ten oddał uderzenie z kilkunastu metrów obok bramki Xaviera Dziekońskiego. Niezmiennie nieskuteczny jest w rundzie wiosennej Ormianin.

3
2
3
5
2
30'

Korona pozostaje w ofensywie, a podanie Nono trafiło pod nogi Jewgienija Szykawki. Białorusin oddał uderzenie bez przyjęcia, ale poza lustro bramki Valentina Cojocaru.

5
2
4
4
3
28'

Nieudane podanie prostopadłe Linusa Wahlqvista do Wahana Biczachczjana i piłka została odprowadzona poza boisko przez Xaviera Dziekońskiego.

1
1
4
3
3
24'

Nono i 1:0 dla Korony Kielce!

7
5
3
2
8
22'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Nono. Asystował mu Marcel Pięczek.

Na jednym ostrzeżeniu się skończyło i w 22. minucie Korona zdobyła gola na 1:0 zgodnie z przepisami. Nono był kompletnie nieobstawiony kilka metrów od bramki Valentina Cojocaru i pozostało mu wpakować piłkę do siatki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Marcela Pięczka. Dopiero druga bramka, zdobyta przez kielczan, z rzutu rożnego w sezonie.

14
6
4
6
16
20'

W Pogoni bez rewolucji i Jens Gustafsson nie dokonał licznych zmian. Szwed postanowił przywrócić do jedenastki Wahana Biczachczjana kosztem Alexandra Gorgona, a także Adriana Przyborka zamiast Marcela Wędrychowskiego. Ten ostatni kompletnie nie sprawdził się w roli podstawowego młodzieżowca.

3
1
5
1
2
18'

W 18. minucie mocno zadymiło się na stadionie w Kielcach, a z tego zaduchu wyłonił się Dawid Błanik, który oddał płaskie uderzenie do bramki Pogoni. Nie było gola z powodu spalonego w momencie podania Jacka Podgórskiego. Skończyło się na ostrzeżeniu dla obrońców ze Szczecina, ponieważ Dawid Błanik był nieznacznie wysunięty.

4
2
4
3
2
17'

Zadymiło się. To chyba nie z grilla.

3
8
9
3
5
16'

Podanie z rzutu wolnego Kamila Grosickiego do Wahana Biczachczjana, a mocne uderzenie reprezentanta Armenii zatrzymało się na jednym z pierwszych obrońców.

3
3
5
3
4
15'

Żółtą kartkę otrzymał Yoav Hofmeister za faul na Wahanie Biczachczjanie.

5
4
4
2
2
12'

Kamil Kuzera zdecydował się na wymienienie jednego zawodnika w porównaniu z jedenastką z przegranego 0:2 meczu z Rakowem Częstochowa. Zamiast Jakuba Konstantyna gra Dawid Błanik, który przygodę w PKO Ekstraklasie rozpoczynał w barwach Pogoni. Miejsce na drugim skrzydle zajął Jacek Podgórski, który rozpoczynał rundę wiosenną wśród rezerwowych. Pole manewru szkoleniowca kielczan ogranicza plaga aż dziewięciu kontuzji.

2
3
6
1
1
10'

Podanie do rozpędzonego Jewgienija Szykawki, który wtargnął w pole karne Pogoni Szczecin i wykonał wstrzelenie w kierunku Jacka Podgórskiego. Zabrakło dokładności w ataku kielczan.

6
3
3
4
3
9'

Miękkie dośrodkowanie Adriana Przyborka zostało poskromione przez zawodników z województwa świętokrzyskiego.

3
2
4
4
5
7'

Początek meczu ze wskazaniem na gospodarzy. Podanie do Martina Remacle'a, a ten sprawdził czujność Valentina Cojocaru strzałem nieznacznie zza linii pola karnego.

5
4
3
3
4
5'

Przerwa w grze spowodowana niebezpiecznym zderzeniem piłki z głową Wahana Biczachczjana.

1
1
4
3
1
3'

Korona Kielce w złocisto-krwistych strojach, a Pogoń Szczecin na czarno z błękitnym wzorem. Na początku spotkania gospodarze domagali się rzutu karnego za zagranie ręką Benedikta Zecha, ale nie doczekali się gwizdka Piotra Lasyka.

12:20

Bardzo wczesnym popołudniem rozpocznie się niedzielne granie w PKO Ekstraklasie. Korona Kielce podejmie Pogoń Szczecin. Oba klubu przegrały w poprzednim meczu, co gospodarzom skomplikowało wywalczenie utrzymania w elicie, a gościom dostanie się poprzez ligę do europejskich pucharów.