PKO Ekstraklasa: 24. kolejka
08 mar 2024 20:30
komentarz

KONIEC! Koncertowa pierwsza połowa pozwoliła Jagiellonii zwyciężyć w tym spotkaniu. Jaga to nowy lider naszej ligi!

9
3
1
3
3
90+5'

Już nic nie jest w stanie zagrozić Jagiellonii Białystok, która sięgnie po trzy punkty w tym meczu i obejmie pozycję lidera PKO Ekstraklasy

11
11
2
4
4
90+4'
90+3'

Szansa dla Śląska Wrocław. Dośrodkowanie Żukowskiego wprost na głowę... gracza Jagiellonii. Piłka wybita daleko od pola karnego.

5
3
2
3
2
90+1'

Sędzia Piotr Lasyk doliczył pięć minut do regulaminowego czasu gry.

3
4
3
2
2
90'
ŻÓŁTA KARTKA

Doświadczenie Tarasa Romanczuka opłaciło się w tej sytuacji. Pomocnik wyprzedził Mustaficia i dał się sfaulować.

Śląsk Wrocław
4
2
4
4
6
88'

Sprytnie obrócił się z piłką Kristoffer Hansen, myląc Patryka Janasika. Dośrodkowanie Norwega ląduje jednak w rękach bramkarza.

6
3
3
3
3
87'
84'
80'

Przymierzył Samiec-Talar, ale zabrakło kilku centymetrów. Piłka poszybowała ponad bramką.

5
6
3
3
3
80'
76'

Zamieszanie w polu karnym i przytomna interwencja Rafała Leszczyńskiego. Mało brakowało, a Jagiellonia mogła ponownie pokonać bramkarza Śląska.

1
3
75'

Wychodził na wolne pole Jose Naranjo i brzydko teraz zatrzymany popchnięciem przez Patricka Olsena.

1
1
2
72'

Dynamiczna akcja Patryka Klimali kończy się jedynie na rajdzie napastnika Śląska w kierunku pola karnego rywali. Szybko powstrzymany były zawodnik Jagiellonii.

68'
68'
1
1
1
68'
61'
Jagiellonia Białystok
12
6
4
5
9
58'

POPRZECZKA! Erik Exposito chciał zgrać piłkę po dośrodkowaniu, ale trafił w obrońcę gospodarzy, a piłka spadła na obramowanie bramki.

3
2
2
4
2
56'

Bramka zostaje uznana, a więc Śląsk wraca do gry. Przed momentem dalekie podanie prostopadłe niemal trafiło do Erika Exposito, który mógł znaleźć się sam na sam z bramkarzem Jagiellonii.

9
7
4
2
7
55'

Trwa analiza VAR, w której sędziowie przyglądają się pozycji Samca-Talara.

3
2
3
1
2
53'
GOOOOOOL!!!

Cisza na trybunach w Białymstoku. Znakomite dośrodkowanie Martina Konczkowskiego i najwyżej do piłki wyskoczył Piotr Samiec-Talar.

17
9
3
2
9
52'

Ładna indywidualna akcja Kristoffera Hansena zakończona małym nieporozumieniem w szeregach piłkarzy Jagiellonii. Biorący udział w akcji Nene "za darmo" oddał piłkę przeciwnikom.

4
2
1
1
1
48'

Świetnie przyjął piłkę w polu karnym Erik Exposito, ale błyskawicznie został otoczony przez trzech zawodników Jagiellonii. Całkowicie bezradny jest dzisiaj kapitan Śląska Wrocław.

4
3
46'

Piłkarze wrócili po przerwie. Rozpoczęli gospodarze, którzy agresywnie ruszyli do ofensywy. Zabrakło porozumienia przy dograniu piłki w pole karne.

1
czas Druga połowa
komentarz

Pierwsza połowa dobiegła końca. Jagiellonia Białystok z dużym spokojem może zejść do szatni, trzy bramki strzelone Śląskowi Wrocław dają im pewne prowadzenie w tym meczu.

13
6
1
2
2
43'

Fatalne wykończenie akcji przez Erika Exposito. Hiszpan miał piłkę idealnie na lewej nodze przed polem karnym, ale zamiast uderzenia zdecydował się na podcinkę w pole karne. Podanie nie znalazło żadnego adresata w szesnastce.

3
3
2
3
2
40'

Brzydki faul Martina Konczkowskiego, który zagroził zdrowiu Bartłomieja Wdowika. Reprezentant Polski zdołał jednak podnieść się z murawy.

2
1
1
1
38'

Przy piłce od kilku minut utrzymują się gracze Śląska Wrocław. Jagiellonia cierpliwie wyczekuje na rywali w okolicach własnego pola karnego.

1
31'
GOOOOOOL!!!

Nokaut! Trzeci gol dla Jagiellonii. Dominik Marczuk może cieszyć się z dubletu. Świetne wykorzystanie wolnych przestrzeni w polu karnym. Kristoffer Hansen posłał znakomite i dokładne podanie wzdłuż bramki do niepilnowanego Marczuka i młodzieżowiec pewnie umieścił piłkę w siatce.

33
13
6
6
30'

To powinien być gol! Kristoffer Hansen dostał piłkę dosłownie tuż przed bramką, gdzie wystarczyło zaledwie dołożyć odpowiednio stopę. Norweg posłał piłkę obok słupka. Rafał Leszczyński odetchnął z ulgą.

1
28'

Rajd Afimico Pululu kończy się słabym uderzeniem na bramkę. Zbyt indywidualnie zachował się tutaj napastnik Jagiellonii.

1
1
25'

Niezłe dośrodkowanie Petra Schwarza, które minęło wszystkich w polu karnym i trafiło na głowę Erika Exposito. Hiszpan uderzył jednak niecelnie.

1
2
1
23'

Ależ zamieszanie! To mogła być bramka samobójcza. Peter Pokorny posłał znakomitą piłkę w pole karne do wbiegającego Martina Konczkowskiego. Prawy obrońca zgrał ją do środka szesnastki, a tam kilka metrów przed bramką w kierunku własnego bramkarza kopnął piłkę jeden ze stoperów Jagi. Ostatecznie zagrożenie udało się oddalić.

2
1
1
1
20'

Szybki odbiór Jagiellonii w środkowej strefie boiska. Nene założył siatkę Peterowi Pokornemu, a Słowak zatrzymał go faulem, za co obejrzał kartkę.

2
1
17'
GOOOOOOL!!!

Niesamowite! Jagiellonia jest dziś piekielnie skuteczna. Jesus Imaz po świetnym opanowaniu piłki, spróbował oddać strzał po ziemi, ale interweniował Rafał Leszczyński. Do dobitki rzuciło się aż trzech graczy Jagiellonii i to Michal Sacek wślizgiem umieścił piłkę w siatce.

25
14
3
6
10
15'

Groźna odpowiedź Jagiellonii. Akcja zapoczątkowana przez Dominika Marczuka i ostatecznie na bramkę uderzał Afimico Pululu. Jego strzał po ziemi był celny, ale niezbyt mocny i nie zaskoczył bramkarza.

2
2
12'

Ryzykownie Jagiellonia w rozegraniu od bramki, błyskawicznie przejął piłkę Nahuel Leiva, odegrał do Erika Exposito, a Hiszpan w pojedynku z rywalami upadł w polu karnym. Sędzia nie odgwizdał tutaj jedenastki.

3
3
2
2
2
10'

To mogła być druga bramka Marczuka. Świetny drybling młodzieżowca, strzał w kierunku dalszego słupka i świetnie interweniował Rafał Leszczyński

6
3
2
2
2
7'
GOOOOOOL!!!

Ależ zaskoczenie! Śląsk prowadził grę w pierwszych minutach, a to Jaga trafia do siatki. Dośrodkowanie w pole karne podbite jeszcze przez jednego z graczy Śląska i do spadającej piłki ruszył Dominik Marczuk, pokonując bramkarza Śląska.

32
17
4
5
12
6'

Strzał z dystansu Petra Schwarza! Nie zagroził bramkarzowi Jagiellonii, ale to już drugi celny strzał Śląska.

1
2
1
1
3'

Rozpoczęła Jagiellonia, ale piłkę szybko przejął Śląsk i to goście pokazują, że wiedzą po co tu przyjechali. Na bramkę Alomerovicia oddał już strzał Erik Exposito, a chwilę później do podania prostopadłego nie zdążył Nahuel, który był bardzo blisko bramki.