Tomasz Musiał przedłużył mecz o trzy minuty.

5
6
7
90'

Lepszej okazji Lech może już nie mieć. Z około sześciu metrów Filip Szymczak uderzył, a golkiper sparował piłkę na prawy słupek.

10
10
5
7
11
88'

Można odnieść wrażenie, że bezbramkowy remis zadowala graczy Lecha i Górnika. Tłumnie zgromadzeni kibice mogą być zawiedzeni.

7
7
7
11
22
86'

Bartosz Salamon huknął z dystansu. Bezbłędna interwencja bramkarza Górnika.

25
8
8
6
9
84'

6
82'

Dominik Szala stanął na wysokości zadania. Młody defensor wybił piłkę po obiecującej wrzutce Joela Pereiry.

13
7
6
6
7
80'
9
5
5
5
5
80'
78'

Lawrence Ennali jest wściekły na samego siebie. Jeden z obrońców zablokował jego strzał.

9
6
6
8
6
77'

Filip Szymczak uderzył z dystansu już po gwizdku sędziego. Chwilę wcześniej napastnik sfaulował Daniego Pacheco.

7
7
7
7
8
75'

Lech Poznań wyraźnie jest nastawiony na kontrataki. Coraz bliżej bezbramkowego remisu w Zabrzu.

7
72'
70'

Piotr Krawczyk był naprawdę blisko. Napastnik Górnika wpadł w pole karne i Bartosz Mrozek wyciągnął się jak struna, by obronić jego strzał.

11
10
10
10
10
68'
ŻÓŁTA KARTKA
12
11
12
11
15
67'

Dino Hotić miał dać impuls Lechowi Poznań. Skrzydłowy gości złapany na spalonym.

8
9
8
8
9
65'

Jest trochę niedokładności w grze obu drużyn. Stuprocentowych sytuacji jak na lekarstwo.

8
9
8
8
9
63'
14
11
11
11
11
62'

Lawrence Ennali przełożył sobie piłkę na prawą nogę i uderzył nad poprzeczką. Bramkarz Lecha nie musiał interweniować.

12
13
12
12
13
59'

Płaskie uderzenie Lukasa Podolskiego zza pola karnego. Bartosz Mrozek zdołał powtrzymać byłego reprezentanta Niemiec.

15
14
14
14
14
58'

Bardzo nieudana próba Daniego Pacheco. Erik Janza także nie zagroził bramce "Kolejorza".

13
13
13
13
14
56'

Nie będzie "jedenastki" dla Górnika Zabrze. Tomasz Musiał osobiście obejrzał sytuację i wznowił grę.

24
14
14
13
25
54'

Kryspin Szcześniak przewrócił się w polu karnym. VAR będzie analizował sytuację.

20
14
14
14
14
52'

Uderzenie Filipa Szymczaka było zdecydowanie zbyt lekkie. Daniel Bjelica nie miał żadnych problemów z interwencją.

9
10
9
9
9
51'

Kristoffer Velde przetestował Daniela Bielicę. Golkiper Górnika Zabrze wykazał się refleksem.

12
11
11
11
11
49'

Strzał Jespera Karlstroma został zablokowany. Tylko rzut rożny dla przyjezdnych.

10
10
10
11
10
48'

Erik Janza wrzucił do ustawionego przed polem karnym Damiana Rasaka. Pomocnik źle trafił w piłkę.

7
7
7
7
8
czas Druga połowa
46'
12
45+2'

Krótkie rozegranie rzutu rożnego. Kryspin Szcześniak pojawił się w polu karnym, ale Alan Czerwiński nie pozwolił mu oddać strzału.

17
16
16
16
16
45'

12
42'

Wrzutka w wykonaniu Barry'ego Douglasa. Erik Janza odczytał jego intencje i oddalił grę od bramki Górnika.

18
18
18
18
18
40'

Zarówno Górnik Zabrze, jak i Lech Poznań nie forsują tempa. Dość wyrównane 40 minut.

14
15
14
15
14
38'

Adrian Kapralik uaktywnił się w ofensywnie. Miha Blazić wyszedł z tej sytuacji obronną ręką.

13
12
12
12
12
36'

Kolejna nieudana próba Kristoffera Velde. Soichiro Kozuki ofiarnie interweniował i stanął na linii strzału.

14
15
14
14
14
34'

Adrian Kapralik już składał się do strzału. Miha Blazić wybił piłkę na rzut rożny.

14
13
13
13
13
33'

Radosław Murawski zaatakował Dominika Szalę. Tomasz Musiał wysłał ostrzeżenie pomocnikowi Lecha.

11
12
11
11
11
31'

W ostatniej chwili Kristoffer Velde nie potrafił opanować piłki. Norweg zatrzymany przez Daniela Bielicę.

12
13
12
12
13
30'

Lawrence Ennali nagrodzony gromkimi brawami. Skrzydłowy błyskawicznie wrócił pod linię końcową i poradził sobie z Alanem Czerwińskim.

15
14
14
14
15
28'

Gra toczy się pod polem karnym Górnika Zabrze. Poznański zespół wywalczył jeszcze jeden stały fragment.

11
11
11
11
11
26'

Jeśli chodzi o wydarzenia boiskowe, fajerwerków nie ma. Czekamy na klarowne sytuacje z obu stron.

12
13
12
12
12
24'

I kolejna przerwa. Oprawa przygotowana przez lokalnych kibiców trochę utrudniła sprawę obu drużynom.

14
14
13
14
13
22'

Dośrodkowanie Jespera Karlstroma z prawej strony. Nika Kwekweskiri nie sięgnął piłki, zaliczając pusty przelot.

13
14
13
13
14
20'

Sędzia Musiał już wznowił grę. Piłkarze mają nieco ograniczoną widoczność na boisku.

14
14
13
13
13
18'

Czy to już Sylwester? Mamy pokaz fajerwerków na stadionie Górnika Zabrze.

17
16
16
16
16
17'

Gorąco pod bramką Lecha. Bartosz Mrozek wypuścił piłkę z rąk po strzale Erika Janzy i sytuację uratował Miha Blazić.

12
11
11
11
11
16'

Adrian Kapralik zwija się z bólu po wejściu Barry'ego Douglasa. Tomasz Musiał nie wyciąga żółtej kartki.

12
12
11
11
11
14'

Teraz Bartosz Salamon mocno przeszarżował. Jego przerzut był bardzo niecelny.

10
10
10
10
11
12'

Kombinacyjna akcja zabrzan zakończona niedokładnym zagraniem Damiana Rasaka.

11
11
11
11
11
10'

Ali Gholizadeh obrócił się z piłką i zdecydował się na uderzenie. Skrzydłowy strzelił nad poprzeczką.

11
12
11
11
11
9'

Jesper Karlstrom ucierpiał po wejściu Soichiro Kozukiego. Szwed potrzebował krótkiej przerwy.

10
11
10
10
11
7'

Tymczasem Górnik Zabrze w natarciu! Lawrence Ennali spróbował swoich sił, minimalnie niecelnie.

12
11
11
11
11
6'

Jak na razie najbardziej aktywny jest Bartosz Salamon. Kapitan "Kolejorza" rozdziela piłki w środku.

9
8
8
8
8
4'

Lech Poznań próbuje wymieniać podania na połowie gospodarzy. Daniel Bielica może mieć sporo pracy w sobotni wieczór.

9
9
8
8
8
2'

Nika Kwekweskiri dośrodkował, a Bartosz Salamon strącił piłkę. Pewna interwencja Daniela Bielicy.

9
8
8
8
8
1'

Ponad 24 tysiące kibiców na trybunach. Jan Urban rozpoczął swój 300. mecz na ławce trenerskiej w Ekstraklasie.