PKO Ekstraklasa: 23. kolejka
02 mar 2024 15:00
komentarz

Lider PKO Ekstraklasy w kryzysie. Po remisie przed tygodniem z Ruchem, Jagiellonia Białystok przegrała w Zabrzu z Górnikiem 1:2.

16
7
2
3
2
90+9'

Ennali uderzał z okolic własnego pola karnego i toczącą się piłkę sprzed linii wybił obrońca! Alomerović był wcześniej na połowie zabrzan.

11
3
2
5
5
90+7'

Nerwowe końcowe minuty. Jagiellonia już bardzo ryzykuje, Górnik stara się przetrwać.

23
13
10
8
8
90+5'

Dogranie do Wdowika, ten zamiast w piłkę trafił w twarz Olkowskiego.

17
15
10
9
11
90+4'

Dieguez dośrodkował, ale zbyt mocno i piłka poszybowała na aut bramkowy.

16
14
3
4
4
90+2'
11
5
12
7
4
90+1'

Ennali biegł z piłką, ale nie był w stanie uderzyć.  W końcu piłka mu uciekła.

5
3
3
7
12
90'

Pogramy jeszcze przez 8 minut.

7
5
5
4
11
90'

Musiolik trafiony piłką w rękę, ale za takie coś karnych nie dyktuje się.

10
4
5
6
9
89'
88'

Czas płynie, a Jagiellonii w końcówce niewiele wychodzi.

16
14
3
7
5
86'
12
86'

Adam Lyczmański powiedział. Adam Lyczmański napisał. Adam Lyczmański rozstrzygnie. Mamy wszechwiedzącego sędziego. Może do UEFA go od razu? On się nigdy nie myli.

7
12
5
4
9
84'

Mamy zmianę decyzji. Też będzie rzut. Jednak nie karny, ale wolny.

15
13
10
12
27
84'
20
6
4
5
12
83'

Sędzia biegnie do monitora, pachnie anulowaniem karnego.

11
15
6
12
19
82'

Alomerović cały czas coś "majstruje" przy punkcie karnym.

7
14
6
6
9
81'

Nerwowo na boisku. VAR pracuje. Piłkarze dyskutują, podkopują dołki.

11
5
3
5
6
79'

Rzut karny dla Górnika! Ennali został sfaulowany przez Skrzypczaka. Dyskusyjna sytuacja.

12
6
1
2
7
75'

Kontra zabrzan, Ennali źle dogrywał w pole karne do Olkowskiego.

8
5
4
5
7
75'

Dośrodkowanie z prawej strony, głową obok słupka uderzył Stojinović.

5
5
2
3
3
72'

Czy kolejny raz okaże się, że 2:0 to niebezpieczny wynik? Goście w ataku!

8
5
4
5
9
71'
70'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Kaan Caliskaner. Asystował mu Jose Naranjo. Jagiellonia błyskawicznie wraca do gry. Naranjo w pole karne do Caliskanera, a ten z pola karnego uderzył mocno do bramki. Piłka jeszcze odbiła się od obrońcy i wpadła do bramki! 2:1!

12
10
1
7
24
69'
69'
3
4
3
2
2
68'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Lawrence Ennali. Asystował mu Lukas Podolski. Teraz już nie ma wątpliwości! Podolski do Ennaliego, a ten w sytuacji sam na sam uderzył technicznie ponad Alomeroviciem! 2:0!

29
17
4
6
8
66'

Kontra gospodarzy. W pole karne wpadł Ennali, płaski strzał nogą odbił Alomerović!

12
6
5
6
5
65'

Jagiellonia częściej utrzymuje się przy piłce, ale zbyt wiele z tego nie wynika.

8
8
5
5
7
62'

Bezradna momentami jest Jagiellonia. Goście nie są w stanie zepchnąć zabrzan pod bramkę.

17
9
5
5
8
60'
6
2
1
1
1
60'
59'
59'
59'

Szarpana gra w ostatnich minutach. Niewiele się dzieje pod bramkami.

2
2
2
3
1
58'
6
3
2
4
8
55'

Mocne dogranie z prawej strony Stojinovicia, ale piłka poszybowała na aut.

6
3
3
3
4
54'

Nene uderzył z dystansu. Wyraźnie niecelnie. Wcześniej Pululu ostro potraktował Szcześniaka.

6
6
4
4
4
51'

Sporo biegania, ale pod bramkami niewiele się dzieje.

3
3
3
4
4
48'

Naranjo do Imaza, który uderzył z pola karnego. Piłka przeleciała metr obok słupka.