Doliczone cztery minuty do podstawowego czasu.

Ostatnie szanse obu zespołów na poprawienie wyniku.

4
1
83'
82'

Po trzecim golu była kolejna sytuacja podbramkowa Górnika Zabrze. Nie ma jednak kolejnego nokautującego ciosu wymierzonego Koronie Kielce. Lawrence Ennali nie poradził sobie w sytuacji sam na sam z Konradem Forencem.

4
2
5
4
7
79'

Górnik Zabrze. Schodzi: Boris Sekulić. Wchodzi: Norbert Barczak.

3
78'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Adrian Kapralik za ostre przewinienie.

5
4
3
4
10
76'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Adrian Kapralik. Asystował mu Lukas Podolski.

Górnik zareagował na trudny fragment meczu, a Adrian Kapralik w 76. minucie strzelił do pustej bramki na 3:1 na koniec kontrataku. Jedno długie podanie Szymona Czyża wystarczyło, żeby przeciwko Konradowi Forencowi wybiegli Lukas Podolski oraz Adrian Kapralik. Były reprezentant Niemiec wyłożył piłkę nie do zmarnowania kompanowi z zespołu.

39
18
1
2
4
75'

Szansa na zaskoczenie Górnika Zabrze z rzutu wolnego. Dominick Zator strzelił niecelnie po dorzuceniu Martina Remacle'a. Nie wykorzystał więc okazji do zrehabilitowania się za gola samobójczego. Gracz Korony Kielce jeszcze domagał się przyznania jego zespołoi rzutu rożnego, jednak bezskutecznie.

5
4
4
2
71'

Korona Kielce budowała kolejną akcję na połowie przeciwnika. Michal Siplak musiał gonić za przeciwnikami, żeby nie pozwolić im na stworzenie szansy na wyrównanie.

4
1
2
3
3
68'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Jewgienij Szykawka. Asystował mu Dawid Błanik.

Trafienie kontaktowe w Zabrzu. Górnik stracił z pola widzenia Jewgienija Szykawkę, a ten główkował w kierunku dalszego narożnika po wrzutce z rzutu wolnego Dawida Błanika! Korona Kielce absolutnie nie odpuszcza gospodarzom.

10
8
6
10
22
65'
65'

Miłosz Trojak poradził sobie z dośrodkowaniem Lawrence'a Ennaliego. Po raz pierwszy od dłuższego czasu to Górnik Zabrze zbliżył się z piłką do bramki przeciwnika.

5
2
2
1
2
62'

Korona Kielce szuka sposobu na sforsowanie obrony przeciwnika. Ostatnie, nieudane ataki zostały przeprowadzone przez Nono oraz Mariusza Fornalczyka.

5
3
1
1
1
60'

Godzina meczu za drużynami. Po przerwie jeszcze nie zapachniało trafieniem kontaktowym, a bez niego wyrównanie jest odległą perspektywą dla podopiecznych Kamila Kuzery.

6
3
1
1
1
57'

Korona była całkiem równorzędnym przeciwnikiem w pierwszej połowie, mimo to poniosła dwubramkową stratę i nie wykorzystała swoich szans na gola. Po przerwie goście próbują gonić Górnika, a już w 55. minucie Kamil Kuzera zaczął zmieniać zawodników w jedenastce.

6
5
4
6
5
55'
55'
53'

Sebastian Musiolik zabrał piłkę nieuważnemu Miłoszowi Trojakowi blisko pola karnego przeciwnika. Inna sprawa, że napastnikowi Górnika Zabrze nie udało się kontynuować ataku, czy to dobrym podaniem, czy to dośrodkowaniem.

4
3
3
4
5
49'

Kolejne uderzenie Lukasa Podolskiego zza pola karnego i interweniował z powodzeniem Konrad Forenc. Bramkarz kielczan zachował się zdecydowanie lepiej niż przy golu strzelonego przez Sebastiana Musiolika.

5
3
3
3
7
47'

Żółtą kartkę otrzymał Boris Sekulić za faul blisko własnego pola karnego.

komentarz

Czekamy na wznowienie meczu po przerwie.

5
1
komentarz

Energiczna pierwsza połowa spotkania. Przez dwa kwadranse piłkarze mieli problem z wykończeniem dynamicznych ataków. Pytanie brzmiało, która drużyna podkręci skuteczność. Zrobił to Górnik Zabrze, który wypracował zaliczkę 2:0 po 45 minutach.

6
4
1
1
2
45'

Doliczone minimum cztery minuty do podstawowego czasu.

5
4
5
9
8
43'

Po obu golach były sytuacje podbramkowe Korony Kielce. Nie udało się wykorzystać żadnej z nich. Trafienie samobójcze Rafała Janickiego nie zostało uznane z powodu wcześniejszego spalonego Mariusa Briceaga. Z kolei po drugim golu były niebezpieczne uderzenia blokowane kolejno przez Rafała Janickiego i Dominika Szalę.

7
3
3
2
3
39'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Sebastian Musiolik.

Już w 39. minucie Górnik Zabrze cieszył się ze strzelenia gola na 2:0. Sebastian Musiolik zachował się czujnie po uderzeniu z rzutu wolnego Lukasa Podolskiego i wykonał dobitkę. Napastnik gospodarzy spodziewał się błędu przy interwencji Konrada Forenca i wpakował piłkę z bliska do siatki.

50
21
3
6
11
35'
GOL SAMOBÓJCZY!!!

Gol samobójczy! Dominick Zator.

W 35. minucie piłka wpadła już do bramki Korony po strzale Adriana Kapralika. Pomocnik cieszył się z trzeciego trafienia do bramki w rundzie wiosennej. W pokonaniu Konrada Forenca pomogła nieszczęśliwa obrona Dominicka Zatora, który poszedł wślizgiem i wpakował piłkę do własnej siatki.

46
24
9
9
15
33'

Dawid Błanik nie zdobył przestrzeni w konfrontacji z Michalem Siplakiem, ale chociaż wywalczył korner dla Korony Kielce. Po odchodzącym dośrodkowaniu było strącenie piłki ponad poprzeczkę. Swobody w oddaniu strzału nie mieli Piotr Malarczyk oraz Miłosz Trojak.

5
3
2
2
1
28'

Lukas Podolski oswobodził się spod opieki przeciwnika przed polem karnym, po czym oddał strzał w Piotra Malarczyka. Kolejny zawodnik Korony Kielce ucierpiał w wyniku zderzenia z futbolówką po uderzeniu piłkarza Górnika Zabrze.

9
8
2
3
2
27'

Dalibor Takac sprawdził formę Daniela Bielicy strzałem zza pola karnego. Wyłapanie futbolówki nie stanowiło dużego wyzwania dla skoncentrowanego bramkarza Górnika Zabrze.

10
3
3
2
4
24'

Tempo meczu jest szybkie, a piłka przenosi się żwawo spod jednego pod drugie pole karne. Pretensje do zawodników można mieć za wykończenie akcji, a nie o brak chęci do atakowania. Bramkarze Daniel Bielica oraz Konrad Forenc nie muszą gimnastykować się między słupkami.

2
3
3
3
3
20'

Lawrence Ennali nie poradził sobie w konfrontacji z przeciwnikiem na boku boiska. Blisko szybkiego skrzydłowego Górnika Zabrze był Dominick Zator i nie pozwolił na kontynuowanie rajdu w kierunku bramki Konrada Forenca.

1
1
5
5
15'

Nieuznana z powodu spalonego bramka Adriana Kapralika. Gospodarze wyszli z kontratakiem po zablokowaniu dwóch strzałów po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Pachniało golem, ale nie porozumieli się co do momentu podania Adrian Kapralik z Lawrencem Ennalim.

2
3
4
4
11
13'

Protestowali zabrzanie po blokowaniu ręką Dawida Błanika dośrodkowania Lawrence'a Ennaliego. Nie ma mowy o wideo weryfikacji, ponieważ rzecz rozegrała się poza polem karnym Korony Kielce.

5
2
2
3
6
11'

Przerwa w grze spowodowana kolizją piłki z głową Miłosza Trojaka.

2
5
2
3
4
10'

Próba uruchomienia dalekim podaniem szybkiego Dawida Błanika. Zabrakło celności w zagraniu Dalibora Takaca. W odpowiedzi uderzenie Lawrence'a Ennaliego zablokowane przez Miłosza Trojaka.

2
2
2
3
4
6'

Lukas Podolski oddał pierwsze uderzenie zza pola karnego. Na razie jedynie ostrzeżenie dla przyjezdnych, ponieważ piłka poleciała zdecydowanie ponad poprzeczką w bramce Konrada Forenca.