2
3
4
86'

Zabrakło uderzenia po zbyt płaskim dośrodkowaniu z rzutu rożnego Joela Valencii.

1
1
84'

Przez moment Marcel Ziemann zwijał się z bólu blisko własnej bramki po kolizji z Dawidem Szotem. Sędzia Patryk Gryckiewicz pozwolił gospodarzom na dokończenie ataku, ale zakończył się on katastrofalnym strzałem.

1
1
82'
84
109
100
81'

Katastrofalne dośrodkowanie Dawida Szota i piłka uciekła po nim na aut.

1
2
1
1
3
80'

Tylko do pewnego momentu obiecująco wyglądała akcja Białej Gwiazdy. Zabrakło ostatniego podania i Wiślacy muszą ponownie wymieniać piłkę między stłoczonymi przeciwnikami.

1
1
82'
76'
75'

Na zakończenie przedostatniego kwadransa podstawowego czasu była druga szansa Zagłębia Sosnowiec na zdobycie prowadzenia. W pierwszej połowie nie udało się strzelić gola Joelowi Valencii, a przed momentem Deanowi Guezenowi. Obaj nie pokonali swoimi uderzeniami Alvaro Ratona.

1
3
2
73'

Publiczność wstała z miejsc, ale nie ma czego świętować. Chyba że było to przygotowanie do bronienia się przed piłką po niecelnym strzale Dawida Szota.

2
1
1
72'

Denerwuje się publiczność przy Reymonta, ponieważ efekt coraz to kolejnych ataków gospodarzy jest taki sam. Po zablokowanym strzale Wiślacy musieli zadowolić się wywalczeniem kolejnego rzutu rożnego.

1
1
2
2
68'

Szansa na zagrożenie przyjezdnym z rzutu wolnego po przewinieniu Dominika Jonczego na Jesusie Alfaro. Jakość wrzutki była jednak katastrofalna i zatrzymała się na głowie defensora.

4
4
4
6
5
64'
64'
62'

Podanie na wolne pole do Kamila Bilińskiego. Po napastniku Zagłębia Sosnowiec można było spodziewać się lepszego zachowania w konfrontacji fizycznej z Josephem Colleyem.

1
1
1
60'
1
2
4
4
4
60'
59'

Strata Marca Carbo na własnej połowie boiska, ale bez poważnych konsekwencji. Akcja była kontynuowana, ale zarówno uderzenie Joela Valencii, jak i poprawka Kamila Bilińskiego została zablokowana.

3
2
2
2
56'

Pewna interwencja Mateusza Kosa po dośrodkowaniu.

1
1
2
2
54'

Sosnowiczanie grają podrygami. Po dalekim wrzucie z autu była seria blokowanych uderzeń. Składał się między innymi Nikodem Zielonka.

1
1
1
2
1
52'

Nikodem Zielonka dał impuls kompanom z zespołu i przetransportował piłkę pod bramkę strzeżoną przez Alvaro Ratona.

1
2
1
50'

Po przerwie gospodarze wznowili ostrzał bramki Zagłębia. Nie minęło pięć minut i Mateusz Kos zmierzył się z trzema kopnięciami o różnym poziomie trudności. Nie pokonali go Szymon Sobczak oraz Joan Roman, a bramkarz jest już naprawdę solidnie rozgrzany.

4
2
1
1
47'

Szymon Sobczak oddał uderzenie z ostrego kąta. Niezła akcja doświadczonego napastnika, poradził sobie z Mateuszem Machałą, ale nie zaskoczył Mateusza Kosa.

2
1
1
czas Druga połowa
komentarz

Czekamy na wznowienie meczu po przerwie.

2
2
komentarz

Zagłębie Sosnowiec broni się skutecznie.

komentarz

Pierwsza połowa bezbramkowa.

Czy po przerwie padnie minimum gol?
komentarz

Pierwsza połowa bezbramkowa, a gra falująca. Momentami Wisła Kraków nie wypuszczała Zagłębia Sosnowiec z własnej połowy spotkania, ale przyjezdni potrafi również odgryźć się. W nielicznych sytuacjach podbramkowych na wysokości zadania stawali Alvaro Raton, a przede wszystkim Mateusz Kos.

45'

Doliczone dwie minuty do podstawowego czasu.

8
8
44'

Szymon Sobczak nie pokonał strzałem z rzutu wolnego Mateusza Kosa.

2
2
1
43'

Żółtą kartkę otrzymał Mateusz Machała za przewinienie ratunkowe.

6
5
1
1
1
42'

W 42. minucie Zagłębie pokazało, że trzeba na nie uważać. Joel Valencia uniknął spalonego po dalekim podaniu i miał możliwość pokonania Alvaro Ratona w sytuacji sam na sam. Zbyt anemicznie strzelił były zawodnik Legii Warszawa i skończyło się trafieniem prosto w bramkarza.

1
1
1
1
42'

Joan Roman pomógł kompanom w obronie i nie pozwolił na przebicie się z atakiem Dawidowi Ryndakowi.

1
1
40'

Pozostało jeszcze pięć minut podstawowego czasu w pierwszej połowie spotkania. Niewiele zaproponowali w pierwszej połowie w ofensywie zawodnicy Zagłębia Sosnowiec. Przed momentem była możliwość wykorzystania dośrodkowania, jednak gospodarze w jednym momencie doskoczyli do strzelca.

2
1
1
1
1
37'

Dla odmiany faul na Meiku Karwocie.

1
1
1
36'

Były fragmenty, w których można było mówić o dominacji Wiślaków, ale też fragmentami napór słabł. Zagłębie koncentruje się na bronieniu i czeka na możliwość wykorzystania indywidualnych umiejętności Joela Valencii i Kamila Bilińskiego.

1
1
34'

Żółtą kartkę otrzymał Meik Karwot za przerwanie faulem kontrataku.

6
3
1
2
2
32'

Dużo stałych fragmentów gry od początku meczu. Patryk Gogół zabrał się za wykonanie rzutu wolnego kilka metrów od narożnika pola karnego Zagłębia Sosnowiec. Jego dośrodkowanie nie trafiło do kompana z zespołu, a na głowę Mateusza Machały.

2
2
2
1
29'

Tym razem od rzutu rożnego Zagłębie Sosnowiec. Były w sumie dwa dośrodkowania, z których pierwsze w wykonaniu Joela Valencii, a drugie Meika Karwota. Ostatecznie strzał Dominika Jonczego nie stanowił wielkiego niebezpieczeństwa dla Alvaro Ratona.

1
1
1
1
28'

Zmiana Artura Derbina była spowodowana urazem Ołeksija Bykowa.

1
2
1
1
26'

Żółtą kartkę otrzymał Patryk Gogół za odłożone w czasie przewinienie.

Wisła Kraków
2
1
1
2
5
26'

Zagłębie Sosnowiec. Schodzi: Oleksii Bykov. Wchodzi: Mateusz Machała.

1
23'

Przerwa w grze jest spowodowana urazem Ołeksija Bykowa.

2
2
21'

Biała Gwiazda sporadycznie w ogóle schodzi z połowy przeciwnika. Kolejna szansa na zagrożenie Mateuszowi Kosowi otworzyła się po wrzucie z autu Dawida Szota. Poradzili sobie jednak z odbiorem podopieczni Artura Derbina.

2
1
1
18'

Interweniował Dominik Jonczy, a w konsekwencji Wisła Kraków od kolejnego rzutu rożnego. Dawid Szot raz jeszcze okazał się najsprytniejszy po dośrodkowaniu, ale pokonanie Mateusza Kosa sprawia mu duży problem. Na razie stuprocentowa skuteczność w interwencjach bramkarza Zagłębia Sosnowiec.

1
1
12'

W 12. minucie podniosła się wrzawa na krakowskim stadionie, ponieważ część kibiców zobaczyła piłkę w bramce, ale oczami wyobraźni. Została ona powstrzymana przez Mateusza Kosa po strzale Dawida Szota. Inna sprawa, że Zagłębie Sosnowiec zaczyna coraz mocniej chwiać się na nogach pod naporem Wiślaków.

1
1
1
2
12'

Patryk Gogół zebrał piłkę kilka metrów od pola karnego przyjezdnych. Jego uderzenie zostało odbite rykoszetem od Sebastiana Boneckiego, co skończyło się rzutem rożnym dla Wiślaków.

1
1
10'

Dla odmiany, od rzutu rożnego Biała Gwiazda. Dwóch gospodarzy było ustawionych blisko piłki, a ostatecznie wstrzelenie Davida Junci zakończyło się lądowaniem futbolówki w bocznej siatce Mateusza Kosa.

1
1
1
1
1
7'

Seria stałych fragmentów blisko pola karnego przeciwnika wykonywana przez Zagłębie Sosnowiec. Ostatecznie dośrodkowanie zostało poskromione blisko linii bramkowej przez Alvaro Ratona.

1
1
5'

Biała Gwiazda nie mogła liczyć na zawieszonego Kacpra Dudę. W jedenastce gospodarzy znaleźli się natomiast powracający po absencji spowodowanej kartkami Joan Roman, a także były napastnik przeciwnika Szymon Sobczak. Angel Rodado został natomiast ustawiony jako drugi atakujący za plecami byłego króla strzelców zaplecza ekstraklasy.

1
1
3'

Pierwsze dośrodkowanie w meczu wykonał z lewej strony boiska Miki Villar. Piłka została wypiąstkowana przez skoncentrowanego na przedpolu Mateusza Kosa.

2
1
1
2'

Rozpoczęła się konfrontacja przy Reymonta. Gospodarze w czerwonych koszulkach, a do tego w białych spodenkach oraz getrach. Zagłębie Sosnowiec w zielonych stronach z białymi elementami.

2
1
czas Start meczu
20:29

Więcej o zbliżającym się dużymi krokami meczu.

20:17

Wisła Kraków nie popisała się w poprzednim meczu, choć przystąpiła do niego w roli faworyta, a nawet zdobyła prowadzenie. Podopieczni Radosława Sobolewskiego rozsypali się i pozwolili pogrążonemu w kryzysie Podbeskidziu Bielsko-Biała na odwrócenie wyniku na 2:1. Góralom pomogła czerwona kartka, którą po faulu zobaczył Kacper Duda. W piątek Biała Gwiazda postara się o lepszy wynik w rywalizacji z Zagłębiem Sosnowiec.