Doliczone pięć minut do podstawowego czasu.

4
12
12
86'

Nie wiadomo, czy Michael Ameyaw miał w głowie wykonanie dośrodkowania, czy oddanie uderzenia, natomiast jest pewne, że zawodnikowi Piasta Gliwice kompletnie to nie wyszło. Gospodarze zrobili już swoje w drugiej połowie i pozostało im przypilnować pozytywnego wyniku do ostatniego gwizdka Sebastiana Krasnego.

3
2
1
1
1
83'
83'

Po trzecim golu Piasta Gliwice kontynuacja festiwalu zmian. Niewiele nam tu wnosi ten desant, ale taka już pozostałość koronawirusa w piłce nożnej, więc trenerzy mieszają, na ile przepisy pozwalają.

1
80'
78'

Damian Kądzior dorzucił swojego gola. 3:0!

77'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Mateusz Stępień za przewinienie taktyczne.

73'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Damian Kądzior.

Piast odebrał przeciwnikowi resztkę nadziei na zapunktowanie strzałem na 3:0 w 73. minucie. Damian Kądzior zabrał się za wykonanie rzutu wolnego, a w pokonaniu strzałem Mateusza Kochalskiego pomógł rykoszet od Piotra Wlazły ustawionego w murze. Gospodarze bezwzględnie punktują przeciwnika, a ich przyspieszenie w drugiej połowie zakończy się niemal na pewno zdobyciem kompletu punktów.

5
5
72'
72'

Żółtą kartkę otrzymał Kamil Pajnowski za popełnienie ostrego przewinienia.

2
1
70'

Po drugim golu Piasta Gliwice była odpowiedź Stali Mielec, jednak naprawdę nieśmiała. Karol Szymański został sprawdzony uderzeniem zza pola karnego Matthewa Guillaumiera. Jego czujność była bez zarzutu i zaprezentował interwencję jak z podręcznika.

1
67'

Jorge Felix podwoił prowadzenie. 2:0!

1
1
63'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Jorge Felix.

Piast nie oddał piłki przeciwnikom po zdobyciu prowadzenia i w 63. minucie odważna gra pozwoliła na dołożenie gola na 2:0. Z pokonania Mateusza Kochalskiego cieszył się tym razem Jorge Felix. Potrzebował do tego dwóch uderzeń, z których to drugie okazało się skuteczne.

9
5
1
2
2
60'

Akurat zmiana za Leandro była spowodowana urazem.

59'

Żółtą kartkę otrzymał Matthew Guillaumier za ostre przewinienie na Grzegorzu Tomasiewiczu.

2
1
1
1
2
58'

Stal Mielec. Schodzi: Leandro. Wchodzi: Kamil Pajnowski.

55'

Tomas Huk i 1:0 dla Piasta Gliwice!

51'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Tomas Huk. Asystował mu Ariel Mosór.

Po przerwie gola już nie zabrakło! Piast Gliwice zdobył prowadzenie 1:0 po dwóch zmianach przeprowadzonych przez Aleksandara Vukovicia w przerwie. Damian Kądzior dorzucił piłkę z rzutu wolnego w pole karne, a tam krótkie zamieszanie zakończyło się strzałem za linię bramkową Tomasa Huka. Nie popisał się na niej Mateusz Kochalski, który śmiało mógł poradzić sobie z dość delikatnym uderzeniem.

8
5
2
2
3
49'

Otworzyła się na moment przestrzeń na połowie Stali Mielec, która generalnie powraca w jedenastu na własną część boiska. Piast Gliwice nie zorganizował się dobrze do przeprowadzenia kontrataku.

1
46'

Żółtą kartkę otrzymał Michał Chrapek za przytrzymanie Krystiana Getingera.

1
46'
komentarz

Piast Gliwice ma co poprawiać.

komentarz

Na razie bezbramkowo.

Czy po przerwie padnie minimum gol?
komentarz

Wspomniane ataki zakończone strzałami Krzysztofa Wołkowicza oraz Michaela Ameyawa to w zasadzie wszystkie, o których wypadało pamiętać po pierwszej połowie meczu. Zdecydowanie nie mogła ona zaspokoić swoim poziomem nawet koneserów PKO Ekstraklasy. Piłkarze, odpowiedzialni za bronienie, radzili sobie dobrze, chociaż inna sprawa, że nie musieli zdawać poważnych egzaminów.

45'

Doliczone dwie minuty do podstawowego czasu.

1
1
1
43'

Jeszcze ostatnie ataki przez zmianą stron, może być doliczona minuta z powodu urazu Damiana Kądziora.

1
40'

Pozostało zaledwie pięć minut podstawowego czasu w pierwszej połowie spotkania. Przed momentem Stal Mielec odpowiedziała na niedawne ataki Piasta Gliwice serią strzałów po dośrodkowaniu. Wszystkie zostały zablokowane, raz nawet przez zawodnika atakującego.

1
1
37'

W ostatnich minutach wyraźne wskazanie na podopiecznych Aleksandara Vukovicia. Prawie 100 procent posiadania piłki po stronie Piasta Gliwice, a Stal Mielec skoncentrowała się na odpychaniu ataków.

2
32'

Na uderzenie celne poczekaliśmy do 32. minuty. W niej miękkie podanie trafiło w pole karne Stali do Michaela Ameyawa, a ten miał dużo czasu na przymierzenie do bramki. Nie udało się tego zrobić. Próba znalezienia dalszego narożnika została poskromiona przez Mateusza Kochalskiego. Piękna interwencja uratowała przyjezdnych.

4
3
1
31'

Żółtą kartkę otrzymał Tomas Huk za atak wślizgiem w Ilję Szkurina.

1
1
30'

Delikatne przebudzenie Piasta Gliwice. Było wspomniane już, bardzo niecelne uderzenie z dystansu. Ponadto Piotr Urbański przymierzał się do strzału po podaniu prostopadłym i w ostatnim momencie uniemożliwili to zawodnicy w białych strojach z niebieskimi elementami.

1
1
1
28'

Akcja zakończona niecelnym strzałem zza pola karnego. Przed nim dwa zagrania ręką w ciągu sekundy i na szczęście nie trzeba tego rozstrzygać. Za dużo szczypiorniaka.

1
26'

Niezmiennie czekamy na oddanie interesującego strzału celnego. W zasadzie nic nie zmienia się w obrazie meczu.

1
1
22'

Nieudana wymiana podań blisko pola karnego Piasta Gliwice. Ilja Szkurin domagał się przyznania Stali Mielec rzutu wolnego w dogodnym miejscu boiska, ale absolutnie nie przekonał do swoich racji Sebastiana Krasnego.

1
1
19'

Żółtą kartkę otrzymał Krystian Getinger za faul na Damianie Kądziorze.

3
3
2
18'

Na początku meczu widzowie zobaczyli festiwal niedokładnych zagrań. Dłużej w posiadaniu piłki był Piast Gliwice, ale nie wynikło z tego żadne realne zagrożenie dla bramki Mateusza Kochalskiego. Z kolei Stal Mielec przynajmniej oddała uderzenie w 15. minucie. Krzysztof Wołkowicz nie przymierzył pod poprzeczkę po wrzutce Piotra Wlazły.

1
15'

Niezła akcja na zakończenie pierwszego kwadransa i Krzysztof Wołkowicz główkował nieznacznie ponad poprzeczką. Gracz Stali Mielec starał się wykorzystać wrzutkę wysoko ustawionego Piotra Wlazły. W pobliżu był również Ilja Szkurin i czekał na możliwość wykonania skutecznej dobitki.

2
1
13'

Kompletnie nieudana próba wykonania dośrodkowania przez Jakuba Holubka. Boczny obrońca dostał podanie, które miało za zadanie przyspieszyć atak Piasta Gliwice, jednak po raz drugi w krótkim okresie utrudnił sobie zadanie złym przyjęciem piłki.

1
1
10'

Piast Gliwice buduje przewagę pod względem posiadania piłki, jednak jego ostatnie rozegrania nie pozwoliły na zagrożenie bramce Mateusza Kochalskiego. Wszystko było pod pełną kontrolą podopiecznych Kamila Kieresia.

1
6'

Początek spotkania z atakami ostrzegawczymi po obu stronach stadionu w Gliwicach. Nie przebili się na lewej stronie boiska Arkadiusz Pyrka oraz Jakub Holubek. Było także dośrodkowanie w kierunku Michaela Ameyawa oraz Piotra Urbańskiego.