Warta Poznań
90+1'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Kajetan Szmyt. Asystował mu Dario Vizinger.

Bramka na 3:3 padła, kiedy sędzia techniczny pokazywał liczbę minut doliczonych do podstawowego. Kajetan Szmyt wbiegł dynamicznie w pole karne Pogoni i dostał podanie od Dario Vizingera. Miał dużo czasu na przymierzenie do siatki i zrobił to.

44
26
4
5
13
90'

Doliczone cztery minuty.

2
1
1
11
11
80'
85'

Z dużym wyczuciem w obronie Benedikt Zech. Tym razem wygrał pojedynek z Kajetanem Szmytem.

4
2
1
1
82'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Dimitrios Stavropoulos. Asystował mu Jakub Kiełb.

Warta jeszcze dodała pikanterii końcówce meczu strzałem Dimitriosa Stavropoulosa na 2:3. Obrońca wbiegł w pole karne Pogoni i dostawił głowę do piłki po dorzuceniu z rzutu wolnego. Z interwencją na linii nie zdążył Valentin Cojocaru i w ten sposób padła bramka kontaktowa.

21
16
5
10
16
80'
78'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Kamil Grosicki. Asystował mu Luka Zahović.

Pogoń odebrała nadzieję przeciwnikom w 78. minucie. Tym razem nie był to gol samobójczy, a trafienie Kamila Grosickiego na 3:1. Portowcy wymienili podania wewnątrz pola karnego Zielonych aż reprezentant Polski miał przed oczami wyłącznie Adriana Lisa. Kamil Grosicki nie kombinował i strzelił po ziemi prosto do bramki.

24
17
4
10
9
75'

Chaotycznie oba zespoły, ale piłka częściej na połowie Zielonych. Ostatnia akcja Linusa Wahlqvista wyglądała interesująco, jednak została powstrzymana przez sędziego asystenta.

2
72'

8801 kibiców na stadionie.

3
4
2
2
2
70'
69'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Dimitrios Stavropoulos za faul na wysokości pola karnego.

7
1
1
1
67'

Teraz to Warta Poznań musi gonić przeciwnika. Przyjezdni atakują z wykorzystaniem trzech zawodników wprowadzonych z ławki rezerwowych. Ostatnia szarża Kajetana Szmyta została powstrzymana po dośrodkowaniu.

3
1
63'
63'
61'
GOL SAMOBÓJCZY!!!

Gol samobójczy! Jakub Bartkowski.

W 61. minucie piłka ponownie znalazła się w bramce Warty Poznań i po raz drugi jako ostatni dotknął piłki jej zawodnik. Tym razem nie popisał się Jakub Bartkowski, który nie powstrzymał swojego wślizgu po płaskim wstrzeleniu Kamila Grosickiego. W ten sposób Pogoń odwróciła wynik 0:1 na 2:1.

12
10
1
7
8
58'

Mariusz Malec zachował się po profesorsku w obronie i nie pozwolił na rozpędzenie się w kontrataku Kajetanowi Szmytowi.

2
1
55'

Akcja indywidualna Leonardo Koutrisa została poskromiona w momencie oddawania uderzenia. Pogoń Szczecin miała jeszcze korner, a po nim Efthymis Koulouris główkował ponad poprzeczką.

2
2
1
51'

Żółtą kartkę otrzymał Kajetan Szmyt za ostre przewinienie.

5
1
3
3
50'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Mariusz Fornalczyk.

Pogoni pomogły zmiany personalne, ponieważ to po kopnięciu Mariusza Fornalczyka padła bramka na 1:1 w 50. minucie. Było w tym trochę szczęścia, ale sprzyjało ono odważnemu. Piłka trafiła w pechowca Dimitrosa Stavropoulosa i zmyliła będącego już w parterze Adriana Lisa.

17
12
3
11
16
48'

Pierwsza próba pokonania Valentina Cojocaru po zmianie stron. Rumun poradził sobie z kopnięciem Kajetana Szmyta, a także wyasekurował się i uniemożliwił Warciarzom dobitkę.

1
czas Druga połowa
komentarz

Pierwsza połowa zakończona i trochę lepsze wrażenie sprawiła Warta Poznań. Konsekwentna gra w obronie pozwala neutralizować zagrożenie ze strony Pogoni Szczecin. Do tego Zieloni zdobyli prowadzenie 1:0 strzałem Macieja Żurawskiego.

8
6
2
2
43'

Ostatnie szanse na poprawienie wyniku w pierwszej połowie. Za wiele się nie dzieje.

2
2
1
2
41'

Ponownie niebezpieczne dośrodkowanie w pole karne Pogoni Szczecin. W ostatnim momencie gospodarze nie pozwolili na oddanie uderzenia żadnemu z podopiecznych Dawida Szulczka.

1
1
1
2
39'

Uderzenie Fredrika Ulvestada zostało przyblokowane przez Zielonych. Do tego wcześniej było przewinienie jednego z zawodników Pogoni Szczecin. Dlatego wznowienie od rzutu wolnego zostało przyznane gościom.

1
1
37'

Dwa nieudane dośrodkowania Kamila Grosickiego. Pierwsze z nich a la Ricardo Quaresma, ale zdecydowanie lepiej wyszło to w piątek Mateuszowi Wdowiakowi z KGHM Zagłębia Lubin.

2
2
1
1
1
34'

Trzeci z rzędu mecz Pogoni Szczecin w opadach śniegu. Pora rozgrzać czymś publiczność. Teoretycznie można też nic nie robić, ale nie tego oczekują zziębnięci kibice.

2
32'

Akcja indywidualna zaproponowana przez Fredrika Ulvestada, jednak rajd Norwega nie spodobał się prowadzącemu spotkanie Marcinowi Szczerbowiczowi. Od rzutu wolnego Zieloni.

30'

Konsekwentnie w obronie poczyna sobie drużyna z Wielkopolski. Raz po raz jest sprawdzana dośrodkowaniami i większość z nich jest neutralizowana w bezpiecznej odległości od bramki Adriana Lisa.

2
1
27'

Trochę rozpędziła się Pogoń Szczecin, ale "trochę" to zdecydowanie właściwe słowo.

3
3
25'

Tymczasem zaczyna prószyć śnieg nad stadionem.

1
1
1
24'

Warta Poznań wciąż na prowadzeniu!

1
1
1
1
1
22'

W 22. minucie zapachniało drugim w sezonie strzałem Efthymisa Koulourisa do bramki Zielonych. Grek dostawił stopę do piłki po płaskim dośrodkowaniu rodaka Leonardo Koutrisa, a ten oddał uderzenie. Zabrakło detali do wyrównania, ponieważ futbolówka odbiła się od poprzeczki, a następnie po szczęśliwej dla poznaniaków stronie linii bramkowej.

1
20'

Ospała gra Pogoni Szczecin nie przekłada się na zagrożenie bramki Adriana Lisa.

2
1
2
18'

Kamil Grosicki nie bardzo miał komu podać piłkę, więc przeprowadził akcję indywidualną na połowie Warty Poznań. Płaskie uderzenie zostało odprowadzone wzrokiem poza boisko przez Adriana Lisa.

1
1
2
15'

Kwadrans spotkania za drużynami. Warta Poznań gra sobie jak dotąd swobodnie jak w Ogródku przy Drodze Dębińskiej. Z kolei podopieczni Jensa Gustafssona nie wyszli jeszcze z szatni na boisko.

4
1
2
1
13'

Prostopadłe podanie w pole karne Pogoni Szczecin i tym razem jakimś sposobem obronili się gospodarze. Nie wygląda to jednak dobrze i pojawiają się po zaledwie kilkunastu minutach pierwsze, jeszcze nieśmiałe gwizdy z trybun.

1
1
1
1
9'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Maciej Żurawski. Asystował mu Konrad Matuszewski.

Maciej Żurawski nie potrzebował dużo czasu na strzelenie swojego gola na stadionie Pogoni. W 9. minucie pomocnik obiegł jak chciał Leonardo Koutrisa i dostawił głowę do piłki po dośrodkowaniu z lewego skrzydła. Do bierności obrońców ze Szczecina doszła niefortunna interwencja Valentina Cojocaru. Futbolówka wtoczyła się po rękawicach bramkarza do sieci.

24
18
4
5
10
8'

Kajetan Szmyt przesadził z agresją, kiedy próbował zebrać się do ataku na połowie Pogoni Szczecin. Po chwili ponowienie ataku Zielonych i musiał interweniować Fredrik Ulvestad.

1
1
5'

Premierowa riposta Pogoni Szczecin i dwa uderzenia w kierunku bramki Zielonych. Pierwsza próba zablokowana przez obrońców, a nie przebił się Rafał Kurzawa. Następnie już celne strącenie głową Efthymisa Koulourisa i musiał interweniować na linii bramkowej Adrian Lis.

2
1
3'

Pierwszą szansę na zaskoczenie przeciwnika z rzutu rożnego miała Warta Poznań, ale wybronili się gospodarze. Dawid Szulczek od początku spotkania ma dużo do powiedzenia swoim zawodnikom, którzy postraszyli również strzałem zza pola karnego.

2
2
2'

Pogoń Szczecin w granatowo-bordowych pasiakach, a Warta Poznań na biało z zielonymi elementami.