PKO Ekstraklasa: 17. kolejka
01 gru 2023 18:00
komentarz

Trzy gole padły w pierwszym meczu 17. kolejki PKO Ekstraklasy. W Grodzisku Jagiellonia Białystok pokonała Wartę Poznań 2:1.

19
10
6
1
2
90+1'

Niepewnie obrona Jagiellonii, ale zabrakło uderzenia. Piłka w rękach Alomerovicia.

10
6
2
3
5
90'

Sędzia doliczył 2 minuty.

7
4
2
2
2
88'

Mocno z dystansu uderzył Imaz. Lis sparował strzał na rzut rożny!

11
4
5
3
3
86'

Nene znalazł się na przedpolu, nie miał miejsca, aby dobrze zagrać. Lis zablokował dogranie.

2
2
2
3
6
85'

W końcu Warta. Z dystansu uderzył Savić. Wprost w Alomerovicia.

6
6
1
1
2
84'

Kolejny strzał w meczu Nene. Po raz kolejny niecelny. Zawodnik Jagiellonii uderzył z woleja z ok. 17 metrów.

7
3
3
2
5
82'

Wciąż nic się nie zmienia. Goście przy piłce, gracze Warty biegają za rywalami niewiele potrafią zdziałać.

10
7
4
2
3
79'

Nie zmienia się obraz gry. Jagiellonia dyktuje warunki meczu, na nic nie pozwala osłabionej Warcie Poznań.

9
4
2
2
2
76'

Dobrą akcję Jagiellonii mocnym, ale niecelnym uderzeniem zakończył Nene.

7
4
1
2
3
68'
68'
74'

Jagiellonia na połowie Warty. Goście nie zamierzają oddawać rywalom piłki.

4
4
68'
71'
7
70'

Warta szuka remisu. W pole karne dośrodkował Savić, ale zbyt słabo i piłkę wybił obrońca.

7
7
3
3
2
68'
2
2
1
1
2
66'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Jose Naranjo. A jednak Jagiellonia! W pole karne wpadł Nene. Płaski strzał odbił Lis, ale przy dobitce z bliska Naranjo nie miał zbyt wiele do powiedzenia! 1:2!

Jagiellonia Białystok
20
10
11
16
17
64'
63'

Akcja Warty prawą stroną. Borowski był w stanie wywalczyć jedynie rzut rożny.

5
5
2
60'

Dwa kwadranse do końca. Otwarte spotkanie w Grodzisku. Akcja za akcję. Dobrze ogląda się ten mecz.

6
6
1
1
1
58'

Po rzucie rożnym w zamieszaniu strzał z ok. 13 metrów obronił dobrze ustawiony Alomerović!

6
5
1
56'

Dośrodkował Wdowik, sporo czasu i miejsca miał Imaz, ale uderzył w zasięgu Lisa, który złapał piłkę.

3
3
2
1
2
56'

Do dogrania głową doszedł Vizinger. Strzał z sześciu metrów poszybował ponad poprzeczką.

3
4
1
1
54'

Z lewej strony dośrodkował Matuszewski. Niedokładnie i w efekcie piłka minęła bramkę.

3
4
1
53'

Sporo walki w środku pola. Zespoły szukają gola dającego prowadzenie.

3
4
51'

Zagranie na lewo do Naranjo, ten wpadł w pole karne. Strzał został zablokowany, piłka przeleciała obok słupka.

3
1
2
3
49'
ŻÓŁTA KARTKA
5
5
5
5
48'

Opatrywany jest Romanczuk. Gracz Jagiellonii ucierpiał po ostrym wejściu rywala.