1
3
11
87'

Gdyby ktoś był złośliwy i stworzył kompilację najgorszych zagrań Linusa Wahlqvista z tego meczu, to materiału od groma.

3
4
3
2
3
86'

Krótka przerwa w grze była spowodowana urazem.

3
2
1
2
3
85'
2
83'

Kompletnie nieudane wykonanie rzutu wolnego przez Górnika Zabrze. Dośrodkowanie nie nadawało się do oddania uderzenia. Futbolówka została odprowadzona wzrokiem poza boisko przez Valentina Cojocaru.

1
2
5
5
81'

Coraz głębiej spychani są osłabieni zabrzanie, jednak wykończenie ataków Pogoni Szczecin woła o pomstę do nieba.

12
9
3
4
6
78'

Nieco nerwowo, ale skutecznie w obronie osłabieni gospodarze.

6
3
2
3
6
76'
74'
74'
73'
71'
CZERWONA KARTKA

Czerwoną kartkę otrzymał Erik Janza za absurdalne zachowanie wobec Wahana Biczachczjana.

9
6
5
6
17
70'

Żółtą kartkę otrzymał Erik Janza za faul.

5
4
3
5
10
68'

Akcja indywidualna zakończona uderzeniem z ostrego kąta, ale nie dał się nim zaskoczyć Valentin Cojocaru. Po interwencji Rumuna zawodnicy Pogoni Szczecin pozostają w kontakcie z przeciwnikiem.

4
3
2
4
2
65'

Blokowali uderzenia podręcznikowo gospodarze. Kilku zawodników Pogoni Szczecin nie zdołało się przebić.

5
2
4
3
2
64'

Rewelacyjne zachowanie Kryspina Szcześniaka po podaniu Kamila Grosickiego.

7
3
2
3
3
62'

Piłka przerzucona obok nieostrożnego na przedpolu Valentina Cojocaru. Zanosiło się przez moment na drugiego gola Górnika Zabrze, jednak piłka została dogoniona przez Mariusza Malca zanim przekroczyła całym obwodem linię bramkową.

1
1
3
60'

I jeszcze jedna piłka prosto w torcidę. Tym razem miękkie dośrodkowanie Wahana Biczachczajana zostało podsumowane bardzo niedokładnym strzałem przez Alexandra Gorgona. Pozostało szczecinianom jeszcze około pół godziny spotkania.

5
4
3
2
2
56'

Linus Wahlqvist kontynuuje psucie akcji Pogoni Szczecin. Tym razem reprezentant Szwecji nie centrował, a oddał uderzenie po dobrym dograniu, jednak w torcidę.

6
4
2
2
2
54'

Katastrofalne dośrodkowanie Linusa Wahlqvista, mimo to Efthymis Koulouris postanowił wymownymi brawami podtrzymać na duchu bocznego defensora.

4
6
2
2
52'

Krótko po przerwie Pogoń przeniosła grę na połowę przeciwnika. Szukała tam miejsca do sprawdzenia uderzeniem celnym Daniela Bielicy.

5
3
2
4
3
49'

Była również niebezpieczna akcja Górnika Zabrze, jednak po pierwsze zakończona strzałem prosto w Valentina Cojocaru, a po drugie Jarosław Przybył pokazał spalonego z drobnym opóźnieniem.

4
4
4
5
5
48'

Pierwsze uderzenie po przerwie oddał Efthymis Koulouris, a piłka została spokojnie wyłapana przez Daniela Bielicę. Grek główkował po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

komentarz

Druga połowa opóźniona tak samo jak pierwsza. Panie Jarosławie, prosimy o większą dyscyplinę.

komentarz

Pogoń nie miała wiele ciekawego do zaproponowania poza jednym atakiem. Generalnie gra w śnieżnej zamieci stała się dość chaotyczna. Górnik atakował ciekawiej i jego prowadzenie 1:0 po 45 minutach można było nazwać zasłużonym. Brakowało stuprocentowych sytuacji podbramkowych, im dłużej trwała pierwsza połowa.

8
4
2
3
5
45'

Doliczona minuta. Po aptekarsku powinny być z dwie, trzy.

4
3
2
1
3
43'

Przed momentem blokowane uderzenie zza pola karnego w kierunku bramki Valentina Cojocaru. Będzie trochę doliczonych minut z powodu wideo weryfikacji.

4
1
5
3
42'

Żółtą kartkę otrzymał Wahan Biczachczjan za odłożone w czasie przewinienie.

6
3
1
3
2
40'

Chyba jednak pora na ubranie kurtek, ponieważ przychodnie w Szczecinie mogą nie wyrobić się z wystawianiem zwolnień lekarskich.

3
5
2
2
1
39'

Trochę znienacka groźna akcja Pogoni Szczecin zakończona uderzeniem Leonardo Koutrisa. Naprawdę to morsowanie w sektorze gości może skutecznie odwrócić uwagę od wydarzeń boiskowych.

2
4
1
1
3
37'

Mnożą się nieporozumienia w atakach Pogoni Szczecin, choć wydawało się, że osiągnęła już maksimum. Z kolei fani gości dumnie prezentują torsy i chyba to już początek sezonu na morsowanie.

6
5
2
2
3
34'

Festiwal okrzyków w kierunku Adama Matyska oraz zarządu Górnika Zabrze. Na trybunach jest również delegacja ze Szczecina, ale trzeba przyznać, że na miejscach prasowych nawet nie wiadomo, co skanduje.

4
4
4
1
1
30'

Dwa kwadranse meczu za drużynami i ciekawiej atakującym zespołem jest Górnik Zabrze. Jego skromne prowadzenie wypada nazwać zasłużonym.

9
6
1
4
3
28'

Dwa blokowane uderzenia zawodników Górnika Zabrze. Na posterunku tym razem obrona ze Szczecina.

7
4
5
7
7
26'

Przypomnieli o sobie w ofensywie gospodarze. Dośrodkowanie do nikogo, ale zabrakło komunikacji zawodnikom Pogoni Szczecin, przez co Linus Wahlqvist zdecydował się na wyekspediowanie piłki na korner.

5
5
1
1
4
23'

Seria dośrodkowań wykonanych w pole karne podopiecznych Jana Urbana. Bronili się oni dość zachowawczo i dwukrotnie wyekspediowali piłkę na korner.

7
5
1
3
4
20'

Żółtą kartkę otrzymał Benedikt Zech za przewinienie na własnej połowie boiska.

8
7
3
4
19'

Tak rozpoczęło się strzelanie!

17'

Rozmowy z wozem i kolejna strata czasu. Skończyło się kompromisowym rozwiązaniem i pokazaniem spalonego Sebastiana Musiolika.

2
3
4
3
6
16'

Zabrzanie mocno domagali się przyznania im rzutu karnego po kolizji Sebastiana Musiolika z Benediktem Zechem.

5
2
3
2
4
15'

Niezmiennie śnieżna zawierucha, ale boisko bardziej zielone niż białe, także piłkarze nie będą zrzucać na nie swoich niepowodzeń. Chyba.

4
2
3
2
11'

Pogoń nie jest równie skuteczna, co jest jej znakiem rozpoznawczym w tym sezonie. W 11. minucie była szansa na doprowadzenie do remisu, a nawet dwie, ale pierwsze uderzenie trafiło w słupek, a po chwili dobitka była jeszcze bardziej niedokładna.

6
3
2
2
3
10'

Pogoń Szczecin próbuje pozbierać się po stracie gola, ale piłka odbija się od podopiecznych Jensa Gustafssona w kompletnie absurdalnych kierunkach.

3
2
3
3
7'

Górnik Zabrze już na prowadzeniu!

3
1
5'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Lawrence Ennali. Asystował mu Filipe Nascimento.

Górnik nie potrzebował dużo czasu na zdobycie prowadzenia. Już w 5. minucie gospodarze cieszyli się ze strzelenia gola na 1:0. Podanie prostopadłe ominęło ospałą obronę Pogoni Szczecin, a Lawrence Ennali miał bardzo dużo czasu na pokonanie Valentina Cojocaru w sytuacji sam na sam. Na nic po fakcie uderzenia pięścią w zmrożone boisko przez Rumuna.

22
13
4
5
7
3'

Górnik Zabrze w białych strojach z niebieskimi oraz czerwonymi elementami. Z kolei Pogoń Szczecin na czarno z błękitnymi wstawkami.

2
2
2
2
2'

Nie wiadomo, o co chodzi, ale już na starcie cztery minuty w plecy.

11:52

Portowcy byli rozczarowani po poprzednim meczu.

1
11:52

Tak wyglądało poprzednie starcie Pogoni Szczecin.

1
11:51

Pogoń Szczecin nie rozegrała dobrego meczu w poprzedniej kolejce. Piłkarze Jensa Gustafssona zostali pokonani 2:3 na własnym stadionie przez Stal Mielec. Szczególnie po przerwie nie radzili sobie z przeciwnikiem z Podkarpacia. Aż trzy bramki zdobył Ilja Szkurin. Z kolei Pogoń zaliczyła kolejne potknięcie w walce o awans do europejskich pucharów.

11:49

Przygotowania Pogoni Szczecin do meczu w Zabrzu.

11:49

Tak trenowali podopieczni Jana Urbana.

1
11:47

Poprzednim przeciwnikiem Górnika Zabrze w PKO Ekstraklasie była Puszcza Niepołomice. Drużyna Jana Urbana nie popisała się w Krakowie i nie wykorzystała prowadzenia do zapunktowania. Beniaminek odwrócił wynik na 2:1 i to on dopisał sobie komplet punktów w tabeli. Do bramki Górników strzelali Piotr Mroziński oraz Artur Siemaszko.

11:39

Lukas Podolski zapewnił Górnikowi zwycięstwo z Pogonią w poprzednim meczu.

1
11:37

W drugim zaplanowanym na piątek meczu w PKO Ekstraklasie zmierzą się Górnik Zabrze z Pogonią Szczecin. Będzie to pierwszy z dwóch nadchodzących meczów podopiecznych Jana Urbana oraz Jensa Gustafssona. We wtorek czeka ich również spotkanie przy Twardowskiego w ramach Fortuna Pucharu Polski.