8
4
4
88'

Tomasz Kwiatkowski próbuje przekonać zawodników Górnika Zabrze, że skrupulatnie doliczy wszystkie minuty zabrane przez przeciwnika. Podopieczni Jana Urbana wiedzą, że w praktyce może być z tym różnie.

5
4
4
3
3
87'

Górnik Zabrze. Schodzi: Norbert Barczak. Wchodzi: Robert Dadok.

3
86'

Żółtą kartkę otrzymał Kacper Cichoń za ostre przewinienie.

3
5
1
2
2
83'

Ostatnia faza spotkania nerwowa dla podopiecznych Jana Urbana. Po pierwszej połowie przyjezdni mogli śmiało myśleć o zdobyciu kompletu punktów, a teraz mają problem z zagrożeniem groźnym strzałem Oliwierowi Zychowi.

3
3
4
3
3
81'
10
18
7
3
2
79'

Gra została przerwana z powodu przewinienia na Kamilu Zapolniku. Jeden z pierwszoplanowych zawodników tego spotkania potrzebował chwili na dojście do siebie. Nie spieszy się nigdzie niepołomiczanom i absolutnie nie można się temu dziwić.

4
4
3
5
5
77'

Teraz to Górnik Zabrze musi gonić swojego przeciwnika, a sytuacja nie jest najweselsza dla gości. Piłka została posłana w pole karne niepołomiczan, a tam interweniował z dużym poświęceniem Michał Koj.

1
1
4
3
4
75'

Artur Siemaszko oddał uderzenie na 2:1!

2
2
3
3
3
73'

Żółtą kartkę otrzymał Artur Craciun za ostre przewinienie.

7
5
2
5
7
71'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Artur Siemaszko. Asystował mu Kamil Zapolnik.

Co innego Puszcza, która w 71. minucie zdobyła prowadzenie po raz pierwszy w meczu. Artur Siemaszko strzelił na 2:1 po pojawieniu się na boisku w roli zmiennika. Wykorzystał on serię błędów popełnionych przez środkowych obrońców Kryspina Szcześniaka, a także Rafała Janickiego, po czym pokonał mocnym uderzeniem bezradnego Daniela Bielicę. Asystował po raz drugi Kamil Zapolnik.

12
11
7
4
12
68'

Rafał Janicki pokazał się na połowie przeciwnika. Jego strzał po dośrodkowaniu zakończył się pudłem.

4
4
3
3
2
65'

Górnik Zabrze jakby zdeprymowany wydarzeniami po przerwie. Przyjezdni mieli możliwość odzyskania prowadzenia po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, jednak podopieczni Tomasza Tułacza poradzili sobie w obronie.

3
2
3
3
3
62'

Po nieco ponad godzinie meczu kolejne uderzenie wprowadzonego z ławki rezerwowych na boisko Adriana Kapralika. Nie można odmówić temu zawodnikowi aktywności, jednak skuteczność pozostawia bardzo dużo do życzenia.

3
1
3
3
2
57'

Adrian Kapralik starał się odzyskać prowadzenie dla Górnika Zabrze, ale nie sprawił swoim strzałem problemu Oliwierowi Zychowi.

6
6
5
7
7
57'

Piotr Mroziński autorem gola na 1:1!

5
5
5
3
5
54'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Piotr Mroziński. Asystował mu Kamil Zapolnik.

Zabrzanie nie nacieszyli się prowadzeniem długo w drugiej połowie. Puszcza przygotowała w przerwie dobry plan na doprowadzenie do remisu i wcieliła go w życie w 54. minucie. Piotr Mroziński strzelił gola na 1:1 głową po dalekim wrzucie z autu. Przedłuzył go jeszcze Kamil Zapolnik. Beniaminek zaserwował swoje danie firmowe w niedzielnym meczu.

19
15
10
8
18
51'

Piotr Mroziński starał się odpowiedzieć na gola przeciwnika, jednak jego uderzenie zza pola karnego zostało zablokowane przez skoncentrowanych zabrzan.

5
3
3
3
48'

Daisuke Yokota jest zbudowany swoim uderzeniem z rzutu karnego do bramki. Kolejna akcja w wykonaniu Japończyka, jednak tym razem zatrzymana wewnątrz pola karnego przez Romana Jakubę.

komentarz

Puszcza Niepołomice musi gonić przeciwnika.

komentarz

Górnik Zabrze na prowadzeniu!

1
1
komentarz

Górnik Zabrze na prowadzeniu dzięki strzałowi Daisuke Yokoty!

7
4
45'

Doliczone dwie minuty.

4
1
45'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Daisuke Yokota.

Górnik zajął się atakowaniem bramki przeciwnika, a nie jego kości i w 45. minucie zdobył prowadzenie 1:0. Daisuke Yokota pokonał Oliwiera Zycha strzałem z rzutu karnego. Jedenastka została przyznana gościom po wideo weryfikacji, choć niewiele wcześniej sędzia Tomasz Kwiatkowski uznał, że Lawrence Ennali symulował.

Górnik Zabrze
28
15
7
3
5
44'

Wideo weryfikacja i... rzut karny dla Górnika Zabrze. Nie ma żółtego kartonika dla Lawrence'a Ennaliego, a jest duża szansa na zdobycie prowadzenia.

10
8
4
2
2
43'

Jeszcze ogląda powtórki sędzia!

5
3
42'
39'

Pozostało zaledwie pięć minut podstawowego czasu w pierwszej połowie spotkania. Przyspieszyli z tej okazji zawodnicy Górnika Zabrze. Na zakończenie szybkiego ataku była możliwość wepchnięcia piłki do siatki, jednak udaremniona przez Jakuba Bartosza.

5
3
4
3
3
38'

Puszcza Niepołomice od rzutu rożnego. Szczególnie na początku sezonu stałe fragmenty gry były atutem beniaminka. Tym razem nie zaskoczył skoncentrowanych podopiecznych Jana Urbana.

8
5
3
36'

Żółtą kartkę otrzymał Wojciech Hajda za ostre przewinienie.

6
3
2
3
4
34'

Piłkarzom chyba nie spieszy się do atakowania jeszcze w pierwszej połowie. Chyba że chodzi o atakowanie kości przeciwnika, ponieważ niewykluczone jest za moment trzecie napomnienie żółtą kartką.

2
3
2
3
33'

Roman Jakuba nie popisał się swoim uderzeniem. W piłkarzu Puszczy Niepołomice obudził się obrońca i posłał piłkę daleko od bramki Daniela Bielicy.

6
5
3
1
1
31'

Sebastian Musiolik postanowił przepuścić piłkę po dośrodkowaniu Erika Janzy. Problem napastnika Górnika Zabrze polegał na tym, że za jego plecami nie było żadnego innego zawodnika. W taki sposób gościom na pewno nie uda się wyjść na prowadzenie.

2
2
3
30'

Zamiast kolejnych sytuacji podbramkowych, pojawiły się liczne faule. Sędzia Tomasz Kwiatkowski postanowił utemperować zawodników Puszczy Niepołomice i żółta kartka została pokazana Jakubowi Bartoszowi oraz Romanowi Jakubie.

3
3
1
28'

Żółtą kartkę otrzymał Roman Jakuba i tego zawodnika zabraknie w następnym meczu.

4
5
3
3
4
27'

Pierwsza połowa za półmetkiem i na razie bezbramkowo. Najlepszych okazji do strzelenia gola nie wykorzystał Lawrence Ennali.

2
2
3
1
25'

Akcja indywidualna zaproponowana przez młodego Norberta Barczaka. To, co dobre, zakończyło się w momencie wypracowania miejsca do oddania strzału.

1
2
4
2
3
24'

Żółtą kartkę otrzymał Jakub Bartosz za ostre przewinienie.

7
3
1
1
1
21'

Puszcza Niepołomice nie utrzymała się długo w posiadaniu piłki po wykopie Oliwiera Zycha. Do wymieniania podań powróciła od razu drużyna Jana Urbana.

4
2
1
19'

Pokazał się po obu stronach boiska Artur Craciun. Obrońca, który powrócił ze zgrupowania reprezentacji Mołdawii, poradził sobie lepiej we własnym polu karnym niż w szesnastce przeciwnika. Gracz Puszczy Niepołomice zatrzymał Daisuke Yokotę.

3
3
2
3
4
17'

Miły gest przed rozpoczęciem spotkania.

9
3
3
1
1
15'

Roman Jakuba starał się odpowiedzieć na wcześniejsze sytuacje podbramkowe Górnika Zabrze. Niezłe uderzenie, ale po kwadransie meczu pozostaje bezbramkowo.

2
2
2
1
2
14'

Seria stałych fragmentów na zakończenie pierwszego kwadransa spotkania. Ani gościom nie udało się przekuć w prowadzenie rzutu rożnego, ani Puszcza Niepołomice nie wykorzystała rzutu wolnego przyznanego za faul na Jakubie Bartoszu.

5
3
4
3
3
11'

Nie minęło dużo czasu i Lawrence Ennali został powstrzymany w dobrej sytuacji przez Artura Craciuna, a Oliwier Zych rozprawił się z dobitką Sebastiana Musiolika.

4
3
3
4
5
10'

Górnik miał pierwszą szansę na strzelenie gola w meczu. Była 10. minuta i Lawrence Ennali pokazał się na połowie przeciwnika. Jego groźne uderzenie zostało zatrzymane przez Oliwiera Zycha.

2
2
3
2
3
9'

Puszcza Niepołomice zaczęła odpowiadać swoimi atakami. Z dośrodkowaniem w pole karne Górnika Zabrze poradził sobie Norbert Barczak. Po chwili Michał Walski nie przebił się ze swoim uderzeniem przez zawodników z województwa śląskiego.

5
6
3
2
2
6'

Zdecydowana reakcja prowadzącego mecz sędziego na przewinienie na Damianie Rasaku. Jak dotąd jednak bez napomnienia żółtym kartonikiem dla żadnego piłkarza.

3
3
4
2
2
5'

Górnik Zabrze na połowie nowicjusza w elicie, ale nic z tego jak dotąd nie wynikło. Po dalekim wrzucie z autu piłkarze Puszczy Niepołomice starannie pilnowali swoich gości z województwa śląskiego.

4
4
4
3
4
3'

Daisuke Yokota nie opanował piłki po pomysłowym podaniu i akcja Górnika Zabrze zakończyła się niepowodzeniem. Piłka została wyłapana przez Oliwiera Zycha.

3
4
4
4
4
2'

Puszcza Niepołomice wyszła na boisko w niebieskich strojach z białymi elementami. Z kolei zawodników Górnika Zabrze można zobaczyć w czerwonych koszulkach, a do tego w czarnych spodenkach. Pora na pierwsze ofensywne przyspieszenia w meczu.