PKO Ekstraklasa: 14. kolejka
05 lis 2023 15:00
90'

To był nokaut. Mistrz Polski Raków Częstochowa nie dał szansy drużynie KGHM Zagłębiu Lubin gromiąc Miedziowych 5:0. Dla gości była to trzecia z rzędu porażka w PKO Ekstraklasie.

12
9
2
1
1
90'

Próba z dystansu Tudora poszybowała ponad poprzeczką.

1
1
4
2
3
89'

Lubinianie w końcówce na dłużej przedostali się pod bramkę Rakowa i starają się coś zdziałać. Jednak wszystko idzie opornie.

9
8
4
1
1
87'

Dąbrowski uderzył z rzutu wolnego. Piłka trafiła w mur.

4
4
3
85'
85'

Zagranie do Dąbrowskiego, ten jednak źle uderzył i piłka minęła bramkę.

3
2
1
3
82'
81'

Raków cały czas przy piłce. Gospodarze z dużą łatwością przedostają się pod bramkę.

12
7
2
79'

Wszystko pięknie, ale co może drażnić? Koszmarny doping. Jakoś tak bez ikry, bez radości. Jakby z przymusu.

4
5
6
1
5
77'

Próba z dystansu Ledermana poszybowała kilka metrów ponad bramką.

3
1
5
1
3
76'
76'

Lubinianie nie są w stanie zagrozić Rakowowi. To gospodarze są aktywniejsi i szukają szóstej bramki.

6
4
2
2
74'

Kittel uderzył bezpośrednio z rzutu wolnego. Wprost w ręce bramkarza.

2
4
5
4
5
73'
71'

Szarżował Jean Carlos, ale zawodnikowi Rakowa skończyło się boisko. Od bramki Dioudis.

3
3
3
3
3
69'

Lubinianom pozostało ratowanie honoru. Goście starają się atakować, ale nie są w stanie wykreować sobie okazji.

11
12
1
1
1
66'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Sonny Kittel. Kontra Rakowa i Zagłębie na kolanach! Dogranie do Kittela, a ten mając sporo miejsca w sytuacji sam na sam na 5:0!

Raków Częstochowa
27
16
4
1
1
63'
64'
wchodzi Wchodzi
schodzi Schodzi
Srdan Plavsic #14
5
4
1
63'
63'
ŻÓŁTA KARTKA
KGHM Zagłębie Lubin
3
1
1
61'

Zagłębie nie jest w stanie przedostać się pod bramką Rakowa. Częstochowianie mają wszystko pod kontrolą.

6
6
59'
59'
57'

Raków gra na dużym luzie. Zagłębie już od stanu 0:3 przestało wierzyć w cokolwiek. Zresztą wcześniej drużyna niewiele zrobiła, aby w Częstochowie zapunktować.

7
7
54'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Ante Crnac. Asystował mu Bartosz Nowak. Raków nie zatrzymuje się! Kolejna akcja gospodarzy i bramka numer cztery. Dogrywał Nowak, a Crnac na siódmym metrze uprzedził obrońcę i przy słupku trafił na 4:0!

23
17
8
1
1
51'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił John Yeboah. Asystował mu Ante Crnac. Błąd Zagłębia z zimną krwią wykorzystał Raków. Crnac przejął piłkę, zagrał do Yeobaha, a ten do pustej bramki na 3:0!

24
17
6
1
1
50'

Raków ponownie przejął inicjatywę. Gospodarze szukają trzeciego gola i prawdopodobnie zamknięcia spotkania.

17
3
1
46'
48'

Dośrodkowanie Plavsicia, Jean Carlos miał wyśmienitą sytuację do zdobycia gola, ale nie zdołał uderzyć.

1
2
3
46'

Pierwszy celny strzał gości w meczu. Z dystansu przymierzył Kurminowski. Kovacević pewnie interweniował.