(2:0)
Zakończony
ŁKS Łódź
90+4'

Dobry strzał Wilaka z dystansu! Bobek odbił piłkę, ruszył do dobitki Ishak, ale po chwili bramkarz ŁKS-u naprawił swój błąd.

14
6
4
4
2
90+4'

Kontra Lecha, ale popsuł ją Pereira. Nie podawał prostopadle do Szymczaka, zwolnił, poczekał. I centrował niedokładnie w stronę Ishaka.

5
2
1
2
4
90+3'

ŁKS nie potrafi przedostać się pod bramkę Lecha.

13
6
3
2
90'

Sędzia dolicza minimum 5 minut.

3
4
3
2
2
90'
89'

Wrzutka Pereiry i tym razem spokojnie łapie piłkę na przedpolu Bobek.

2
2
1
1
1
88'

Techniczny strzał Szymczaka zza pola karnego. Za lekko. Bobek nie popełnił błędu.

5
2
2
1
87'

Lech wymienia kolejne podania w środku pola. Teraz przejął zdecydowaną kontrolę nad meczem.

4
3
1
1
86'

ŁKS stracił cały entuzjazm po trzecim golu. A mieli piłkę meczową chwilę wcześniej, mogło być 2:2.

5
5
4
1
84'
85'
84'

Sousa znoszony z boiska na noszach.

2
3
5
10
4
83'

Coś złego stało się z Afonso Sousą. Przerwa w grze. Portugalczyk potrzebuje pomocy. Nosze na murawie.

1
2
4
14
3
81'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Kristoffer Velde. Asystował mu Nika Kwekweskiri.

I chyba jest już po zabawie! Wydawało się, że to nic groźnego, bo tzw. balona posłał w pole karne Kwekweskiri. Piłka leciała długo... bardzo długo. Bobek się zawahał, wyszedł niezdecydowany i wykorzystał to Velde, uderzając z powietrza! Ależ trafił.

51
20
5
3
6
80'

Wrzutka Velde w kierunku dalszego słupka, ale Milić nie miał szans, by oddać strzał.

4
6
1
80'

Defensywna zmiana w zespole Lecha. Kto by pomyślał po pierwszej połowie.

3
1
77'

Było groźnie! Ależ okazję miał Szeliga! Piłka na jedenastym metrze, uderzenie z powietrza, ale ten fatalnie kiksuje i trafia w stojącego przed nim Fase!

2
1
3
76'

Głowacki z rzutu wolnego - piłka wybita. Miał jeszcze szansę Szeliga, ale zagrał zbyt nisko. I ponownie oddalają zagrożenie gospodarze.

2
1
1
1
74'

Trochę się uspokoiło na boisku. Lech nie potrafi odpowiedzieć na tego gola Juricia.

4
1
2
2
3
72'
70'

Wiele można napisać o tym meczu, ale na pewno nie to, że Lech ma wszystko pod kontrolą.

1
6
1
69'

Szansa dla Lecha! Po wrzutce Pereiry błąd popełniła defensywa gości, piłka spadła pod nogi Velde na jedenastym metrze, ale fantastycznie zablokował go Mokrzycki! To byłby gol.

4
1
3
3
2
68'

Dankowski miał trochę miejsca na skrzydle, nie zastanawiał się, wrzucił piłkę w pole karne. Niedokładnie.

1
2
1
66'

Kontra ŁKS-u, ale Hoti zablokowany przy uderzeniu z 30 metrów.

2
1
1
1
65'

Gol prawidłowy. Już tylko 2:1 dla Lecha!

7
3
2
7
17
65'

Jeszcze sprawdzamy wszystko na VAR. Tam mógł być spalony.

2
1
7
64'
GOOOOOOL!!!

A jednak, chyba będą emocje! Jurić wykorzystał gapiostwo defensywy Lecha i z bliska wpakował piłkę do bramki. Wcześniej Milić odbił futbolówkę po uderzeniu Janczukowicza.

ŁKS Łódź
6
6
2
6
18
61'

Pół godziny do końca. Lech nie szuka trzeciego gola za wszelką cenę, przez co mecz jest dość trudny do oglądania w drugiej połowie.

3
3
3
1
3
60'
60'
59'

Pokazywał się na prawym skrzydle Murawski. Potrzebne było tylko dobre podanie Karlstroma i Lech miałby dobrą szansę. I zawiódł Szwed.

2
2
2
3
1
57'

I to chyba byłoby na tyle, jeśli chodzi o ofensywną szarżę ŁKS-u. Lech wrócił do dominacji.

7
3
2
55'

Sędzia nie wracał do ewentualnego faulu na Ishaku. Nie ma rzutu karnego.

7
1
54'

Kolejna akcja Kolejorza. Marchwiński pięknie podał fałszem w pole karne, ale Ishak z ostrego kąta nie trafił w bramkę.

5
3
5
2
2
53'

A ŁKS traci piłkę. Była kontra Lecha, Velde podał do Ishaka, a ten przewrócił się już w obrębie pola karnego. Sędzia nie reaguje.

3
3
3
4
5
52'

Lech wycofany. Czeka na to, co zrobi ŁKS.

3
2
2
49'

Goście zaczęli odważnie. Coś delikatnie drgnęło w porównaniu do pierwszej połowy.

1
1
2
2
3
48'

Rzut wolny dla gości. Około 40 metrów. Świetnie zacentrował Głowacki, na dalszym słupku zamykał akcję Louveau, ale pomylił się w dogodnej sytuacji!

2
1
46'

Gramy! Trzy zmiany przeprowadził trener Stokowiec. Raczej nie był zadowolony z pierwszej połowy.

2
czas Druga połowa
46'

ŁKS Łódź. Schodzi: Pirulo. Wchodzi: Bartosz Szeliga.

komentarz

Zawodnicy wracają na boisko. Czy ŁKS stać na niewiarygodny powrót do gry?

3
2
1
45'

Sędzia dolicza minimum jedną minutę.

8
7
1
45'

Defensywa ŁKS-u w tej sytuacji? Trochę żart. Stali, przyglądali się. Czyli bez zmian. Lech wjechał jak w masło.

6
7
1
1
44'
GOOOOOOL!!!

Ależ to zagrali! Fantastyczna akcja Lecha Poznań! Poklepali, wymanewrowali defensywę ŁKS-u! Andersson do Velde, ten dostrzegł kompletnie niepilnowanego w polu karnym Ishaka. I tu była już egzekucja!

Lech Poznań
46
24
5
3
5
43'

I kolejny raz miał okazję do szybkiego ataku ŁKS, lecz podanie do Dankowskiego na kilkadziesiąt metrów było niedokładne. Pomagał sobie ręką zawodnik gości przy przyjęciu...

3
2
3
42'

Ciekawe podanie Hotiego w pole karne. Flis wyprzedził rywala i oddał strzał, jednak piłka leciała zbyt wolno w kierunku Mrozka. Pewna obrona bramkarza Lecha.

4
2
2
1
41'
ŻÓŁTA KARTKA
1
3
2
6
40'

Rzut wolny niemal z połowy boiska. Krótkie rozegranie do Pirulo, a ten wrzucał po prostu fatalnie. Piłka leciała na wysokości kolan. Trener Stokowiec tylko rozłożył ręce.

3
4
39'

Wścieka się Pirulo, bo sędzia przerwał kontrę gości. Wcześniej faulowany był Hoti, ale spokojnie można było to puścić.

1
2
37'

Bardzo swobodnie wymieniają podania gospodarze. To nic, że przed polem karnym ŁKS-u. Nie są niepokojeni, mają dużo wolnej przestrzeni.

3
5
2
36'

ŁKS miał okazję do kontrataku w przewadze liczebnej. I nic z tego.

1
5
1
35'

Fatalny błąd Louveau przed polem karnym. Przejął piłkę Ba Loua, uderzał lewą nogą z 20 metrów, ale gości uratował rykoszet.

3
4
2
33'

Nie maleje przewaga Kolejorza. Jeśli przyjście trenera Piotra Stokowca miało odmienić grę łódzkiej drużyny, to... no nie za bardzo się udało.

10
4
2
32'

Flis faulowany we własnym polu karnym po wrzutce Anderssona. Chwila oddechu dla bardzo zapracowanej dziś defensywy ŁKS-u.

1
2
1
30'

Płaskie dośrodkowanie Anderssona w pole karne. Czekał na piłkę Velde, ale się nie doczekał. Dobrze interweniował na wślizgu Nacho.

4
1
2
1
1
29'

Ba Loua podcinał piłkę w pole karne, ale za wysoko dla Marchwińskiego. Miał trudności z opanowaniem futbolówki na linii pola karnego.

3
3
3
1
1
28'

Ależ problemy ŁKS-u. Są duże trudności z wydostaniem się z własnej połowy.

6
5
1
1
1
25'

Ciekawie złożył się do tego uderzenia Filip Dagerstal. Szwed dobrze znalazł się w polu karnym po dośrodkowaniu swojego rodaka, Eliasa Anderssona, ale jego próba strzału z woleja ostatecznie przyblokowana.

1
3
4
2
2
22'

Ależ ostrzał bramki Aleksandra Bobka! Defensywa ŁKS-u całkiem pogubiona. Najpierw uderzał Elias Andersson, a jego strzał trafił prosto w obrońców. Drugim uderzeniem popisał się Jesper Karlstrom, ale Szwed posłał piłkę wysoko ponad bramką.

4
4
2
3
3
20'

Pozazdrościł swojemu koledze z drużyny Adriel Ba Loua, oddając strzał zza pola karnego. W tym przypadku precyzji zdecydowanie zabrakło.

5
9
3
2
3
18'
GOOOOOOL!!!

Świetna, wzorowa akcja Lecha Poznań! Filip Marchwiński urwał się prawym skrzydłem, a następnie zagrał przed pole karne do niepilnowanego Mikaela Ishaka. Szwed nie myli się w takich sytuacjach. Silne, płaskie uderzenie znalazło się w siatce Aleksandra Bobka.

62
32
8
3
3
16'

ŁKS wysoko ustawiony, stara się wypychać graczy Lecha na ich własną połowę. W drużynie Johna van den Broma wkrada się trochę chaosu, czego skutkiem są niedokładne zagrania oraz niepotrzebne faule.

5
1
1
2
4
13'

Szczelnie bronią się przyjezdni przed atakami Lecha Poznań. Kolejorz często stara się przedrzeć w pole karne za pomocą skrzydłowych.

6
5
5
5
4
10'

Po dośrodkowaniu Eliasa Anderssona ze stałego fragmentu gry, piłka spadła pod nogi Adriela Ba Louy. Iworyjczyk złożył się do strzału, ale trafił wprost w nogi jednego z defensorów gości.

5
4
6
1
1
8'

Fatalny pomysł Daniego Ramireza, który płaskim podaniem chciał uruchomić lewe skrzydło, a ostatecznie zagrał... do nikogo. ŁKS nadal utrzymuje się jednak na połowie poznańskiego Lecha.

4
3
3
3
2
6'

Znakomite wejście Eliasa Anderssona, który wycofał piłkę na szesnasty metr do Filipa Marchwińskiego. 21-latek nie bardzo wiedział, czy oddać strzał czy odegrać do któregoś z kolegów, po czym posłał niedokładne podanie do Joela Pereiry.

4
3
3
3
1
4'

Dośrodkowanie Joela Pereiry znalazło w polu karnym Filipa Marchwińskiego, ale świeżo upieczony reprezentant Polski został zablokowany.

6
3
5
3
2
2'

Lech swój pierwszy atak próbował przeprowadzić prawą stroną boiska. Powalczył o piłkę tuż przy linii końcowej boiska Adriel Ba Loua, ale bez korzyści dla swojego zespołu. ŁKS oddala zagrożenie.

6
4
2
1
1
2'