(1:0)
Zakończony
Piast Gliwice
komentarz

KONIEC! Śląsk zwycięża w dzisiejszym spotkaniu i pozostaje liderem PKO BP Ekstraklasy. To nie był świetny mecz podopiecznych Jacka Magiery, ale to nie jest teraz ważne dla kibiców Śląska. Piast Gliwice w trudnej sytuacji, wciąż trzeba czekać na wygraną w lidze.

3
90+7'
ŻÓŁTA KARTKA
2
2
2
3
90+6'

8
90+4'
5
2
1
3
90+4'

RZUT KARNY DLA ŚLĄSKA! A więc będzie miał szansę Exposito na gola w tym spotkaniu

7
4
1
3
90+3'

Jak tego nie trafił Erik Exposito?! Idealnie w tempo obsłużył go podaniem Patrick Olsen, Hiszpan łatwo minął Ariela Mosóra i znalazł się sam na sam z bramkarzem!

Minutę później Hiszpan dostał ponownie piłkę tuż przed bramką, nawinął obrońców, miał odsłoniętą całą prawą stronę bramki i posłał piłkę tuż obok. Niebywałe!

3
3
3
2
1
90+1'

Indywidualna akcja Mateusza Żukowskiego kończy się przerzutem piłki nad bramką, to był zbyt ostry kąt, by skutecznie umieścić ją w siatce.

2
2
1
90'
89'

Miał doskonałą okazję teraz Jakub Holubek, któremu piłka idealnie spadła na nogę, ale strzał oddany przez obrońcę Piasta znalazł się w rękach bramkarza.

1
1
1
88'

Trudno ocenić akcję Piasta Gliwice, udało się wywalczyć rzut rożny, ale sposób rozegrania tego ataku wyglądał na przypadkowy, bez konkretnego pomysłu.

2
1
84'
81'

Niesamowita akcja Śląska! Kapitalne wyjście z kontrą, zagranie piętką Leivy do Konczkowskiego, ten od razu przerzucił piłkę do Erika Exposito, a Hiszpan półwolejem oddał bardzo mocny strzał na bramkę Piasta i tylko dobra interwencja Placha ratuje gości przed utratą drugiej bramki.

12
6
3
3
3
80'

Kolejna okazja dla Piasta Gliwice, dośrodkowywał z prawej strony Ameyaw, nikt nie zamykał tej akcji, ale podczas drugiej próby zdołał wywalczyć rzut rożny skrzydłowy gości.

4
2
3
78'
77'

Dobre podanie prostopadłe, odwrócił się z piłką Michael Ameyaw i oddał strzał na bramkę. Intwerweniował skutecznie Leszczyński.

1
2
74'

Zaskakująco gra Śląsk Wrocław, nie forsują tempa tego meczu, nie próbują za wszelką cenę ruszyć do przodu, mimo gry w przewadze. Piast zamknął gospodarzy na własnej połowie, bardzo aktywny jest Miłosz Szczepański. Pomocnik Piasta oddał przed momentem strzał z okolic 30 metrów, ale piłka nieopodal słupka minęła bramkę Leszczyńskiego.

1
1
1
1
3
70'
5
1
1
6
3
68'

Najlepsza akcja Piasta w tym spotkaniu! Piłka posłana daleko do Szczepańskiego, ten opanował futbolówkę, ale był osamotniony w tej sytuacji i oddał dość lekki strzał po ziemi w kierunku bramki.

1
2
1
2
67'

Ładna akcja Śląska lewą stroną boiska, Exposito utrzymał się przy piłce, zgrał do Mateusza Żukowskiego, a 22-latek szybko znalazł się pod polem karnym. Jego strzał zablokowany, ale gospodarze spróbowali też szans z rzutu rożnego, po którym Piast również zdołał się wybronić.

4
1
65'

Udane dośrodkowanie Miłosza Szczepańskiego, trącił piłkę głową Ariel Mosór, ale ta poszybowała obok bramki.

2
2
64'

Fatalnie zachował się Peter Pokorny, najpierw głupio stracił piłkę podając ją wprost do rywala, a następnie ratował się faulem w środku boiska.

1
1
2
63'
61'

Szczepański w kierunku Mosóra, ale młodzieżowiec Piasta przegrywa pojedynek w powietrzu i stały fragment gry nie przynosi gościom żadnych korzyści.

2
1
59'

Nieźle wyglądało to wyjście z kontratakiem w wykonaniu Piasta, ale Ameyaw zepsuł moment dośrodkowania piłki w pole karne i pozwolił Śląskowi na ruszenie w kierunku bramki Placha.

2
1
56'
1
56'
55'

Chciał zakończyć akcję sam Jehor Macenko, choć mógł tę piłkę wyłożyć do lepiej ustawionego partnera. Ukrainiec urwał się w okolicach szesnastki i oddał strzał, który po nodze jednego z graczy Piasta trafił w ręce bramkarza.

1
2
53'

Odważnie Piast Gliwice przesunął się w kierunku pola karnego gospodarzy, będą próbowali swoich sił w atakach ofensywnych.

5
2
1
1
52'

Dwie zmiany przygotowuje Aleksandar Vuković. Musi szybko reagować serbski szkoleniowiec na to, co dzieje się na boisku.

2
3
1
51'

Szybko chciał wznowić grę od bramki Rafał Leszczyński, ale ta daleka piłka w kierunku Nahuela Leivy została zablokowana przez wracającego gracza Piasta.

2
1
2
50'

Zdołał uwolnić się prawą stroną Serhij Krykun, on teraz pełni rolę wahadłowego w swoim zespole, zastępując Arkadiusza Pyrkę i wywalczył rzut rożny dla swojego zespołu. Akcja została przerwana, ale Piast pozostał przez chwilę na połowie Śląska.

1
3
47'

Całym zespołem na połowie Piasta Gliwice zameldowali się teraz podopieczni Jacka Magiery. Piast niemrawo przesuwa się w kierunku piłki.

2
3
1
1
46'

Chcieli od razu zaskoczyć Piasta lewą stroną gracze Śląska. Niezłe zagranie za linię obrony Nahuela Leivy, lecz nie zdołał przyjąć piłki Erik Exposito.