Problemy w szeregach obu drużyn. Ucierpieli zarówno Arkadiusz Pyrka, jak i Bartosz Slisz.

2
1
83'

Wicemistrzowie Polski robią wszystko, by uniknąć pierwszej porażki w tym sezonie ligowym. Czas ucieka gospodarzom.

1
1
1
2
81'

Patryk Dziczek zdołał oddać strzał z trudnej pozycji. Bartosz Slisz interweniował na linii bramkowej.

6
2
1
80'
79'

Aleksandar Vuković decyduje się na zmiany. Debiutant Miłosz Szczepański jest gotowy przy linii bocznej.

1
2
1
1
77'

Na trybunach w Gliwicach pojawiło się dokładnie 7467 kibiców.

2
1
1
76'

Ernest Muci potrafi uderzyć z dystansu. Tym razem piłka trafiła do koszyczka bramkarza.

1
2
1
1
1
75'

Kwadrans do końca. Wydaje się, że warszawska Legia złapała wiatr w żagle.

9
3
1
3
4
73'

I znowu Michael Ameyaw padł na murawę. Skrzydłowy został poturbowany przez Bartosza Slisza.

1
3
2
5
71'

Aleksandar Rogić także obejrzał czerwoną kartkę. Sędzia ukarał asystenta trenera Legii Warszawa.

7
2
1
9
69'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Ernest Muci. Asystował mu Marc Gual.

Grająca w osłabieniu Legia doprowadza do wyrównania. Ernest Muci huknął z dystansu i po rykoszecie piłka przełamała ręce Frantiska Placha. Bramkarz mógł zrobić zdecydowanie więcej.

37
11
2
15
30
68'

Jakub Czerwiński jest podporą defensywy Piasta. Kolejna dobra interwencja w jego wykonaniu.

1
1
2
66'
6
2
3
65'

Debiutujący Gil Dias poradził sobie z przeciwnikami na lewej flance. Portugalczyk jest wyróżniającą się postacią.

6
1
1
3
63'

Dobre dośrodkowanie z rzutu wolnego i strzał Marca Guala nad bramką. Hiszpan już miał pierwszą szansę.

3
1
1
62'

Podopieczni Kosty Runjaicia próbują przedostać się pod bramkę rywali. Legia nie daje za wygraną.

2
1
1
2
62'
4
2
3
2
59'

Dwie nowe twarze w barwach gości. Gil Dias i Steve Kapuadi mają pomóc zespołowi w trudnym momencie.

4
2
58'
2
1
1
58'
58'
56'

Trener Legii Warszawa chce dać impuls drużynie. Szykują się zmiany w szeregach gości.

4
4
1
54'

Gospodarze przejęli inicjatywę. Gra toczy się na połowie Legii Warszawa.

5
1
1
3
52'
4
1
3
4
50'

Legia Warszawa musi radzić sobie bez Josue. Paweł Wszołek przejął opaskę kapitana, Kosta Runjaić czeka ze zmianami w składzie.

1
2
3
1
1
48'

Nieprawdopodobne! Kacper Tobiasz obronił strzał Michała Chrapka, a Gabriel Kirejczyk nie trafił z pięciu metrów do pustej bramki.

6
4
3
5
czas Druga połowa
Czy Josue zasłużył na drugą żółtą kartkę?
6
5
2
2
45+5'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Serhij Krykun. Asystował mu Michael Ameyaw.

Szybko poszło. Piast Gliwice przeprowadził składną akcję na połowie Legii, Michael Ameyaw wyłożył piłkę jak na tacy Serhijowi Krykunowi, który wpakował ją do pustej bramki.

28
18
5
19
45+4'

Wygląda na to, że gracze Legii chcą utrzymać bezbramkowy remis do końca pierwszej połowy. Wymiana podań pod własnym polem karnym.

2
2
1
45+2'

Legia Warszawa znalazła się w trudnym położeniu. Gospodarze będą chcieli wykorzystać grę w liczebnej przewadze.

4
3
1
1
3
45'

Arbiter doliczył pięć minut.

2
2
2
1
1
45'

Josue prowokuje kibiców Piasta Gliwice. Z trybun można usłyszeć głośne gwizdy.

17
3
2
2
10
44'

Damian Sylwestrzak podjął dość kontrowersyjną decyzję i Josue nie chce opuścić placu gry. Czerwoną kartkę obejrzał również kierownik Legii Warszawa, Konrad Paśniewski.

11
5
1
1
24
43'

Josue miał na koncie żółty kartonik i popełnił katastrofalny w skutkach błąd. Portugalczyk starł się z Alexandrosem Katranisem.

9
11
3
2
15
42'
DRUGA ŻÓŁTA KARTKA
27
25
3
1
28
42'

Josue jest coraz bardziej zirytowany. Tym razem kapitan Legii Warszawa został sfaulowany przez Jakuba Czerwińskiego.

2
2
3
3
3
40'

Groźnie pod bramką Legii Warszawa. Gabriel Kirejczyk przegrał pojedynek główkowy z Pawłem Wszołkiem.

2
1
4
1
39'

Kibice zdecydowanie nie ułatwiają sprawy piłkarzom. Sędzia ma twardy orzech do zgryzienia.

2
2
3
2
3
36'

Damian Sylwestrzak przerwał grę. Stadionowy spiker zaapelował do kibiców Piasta Gliwice.

6
2
3
2
3
35'

W pobliżu bramki Frantiska Placha widoczność jest ograniczona. Kibice odpalili race.

1
1
4
1
4
33'
8
3
2
4
5
33'
11
10
4
2
8
33'

Gorąco przy linii bocznej. Było spięcie na linii Josue - Aleksandar Vuković.

4
3
6
3
31'

Odważna próba Jakuba Czerwińskiego. Bramkarz Legii nie musiał jednak interweniować.

2
2
1
1
1
30'

Damian Sylwestrzak ma ręce pełne roboty. Piłkarze podostrzyli grę.

3
4
5
28'

Zamieszanie w polu karnym po wrzutce z rzutu wolnego. Sędzia uznał, że Kacper Tobiasz był faulowany.

9
1
3
1
27'

Michael Ameyaw znowu nie podnosi się z boiska. Skrzydłowy został ewidentnie kopnięty przez Artura Jędrzejczyka.

1
3
4
25'

Warszawianie nieco spuścili z tonu. Nie ma forsowania tempa w pierwszej połowie.

4
2
7
23'

Przez kilkadziesiąt sekund goście byli zamknięci pod własną bramką. Gabriel Kirejczyk nie opanował piłki po dalekim wrzucie z autu Patryka Dziczka.

1
1
3
21'

Grzegorz Tomasiewicz napędził akcję miejscowych. Niecelne zagranie w kierunku Alexandrosa Katranisa.

3
2
3
1
19'

Juergen Elitim uderzył w sam środek bramki. To nie mogło zaskoczyć Frantiska Placha.

3
1
3
1
18'

Ernest Muci szukał sobie miejsca do strzału. Reprezentant Albanii został zablokowany.

1
3
2
16'

Poza strzałem Michała Chrapka, gospodarze nie mają zbyt wielu argumentów. Gabriel Kirejczyk jest osamotniony w ataku.

3
1
14'

Dobrze prezentuje się Juergen Elitim. Środkowy pomocnik rozdziela piłki do klubowych kolegów.

4
2
1
12'

Ekipa Aleksandara Vukovicia wyraźnie jest nastawiona na kontrataki. Legia przeważa, jeśli chodzi o posiadanie piłki.

5
1
2
10'

"Wojskowi" szukają w polu karnym Tomasa Pekharta. Ich dośrodkowania są nieprecyzyjne.

2
2
4
1
8'

Legia Warszawa zyskała niewielką przewagę. Gliwiczanie muszą radzić sobie z pressingiem rywali.

4
1
1
1
6'

Josue uderzeniem z dystansu trafił w Michaela Ameyawa. Gracz Piasta potrzebował krótkiej przerwy.

1
2
1
1
4'

Za faworyta uznawani są goście. Dla Legii Warszawa to próba generalna przed rozpoczęciem zmagań w Lidze Konferencji Europy.

7
2'

Obiecujący początek Piasta Gliwice. Michał Chrapek strzelił tuż obok prawego słupka.

4
3
czas Start meczu
19:56

Dzisiejsze spotkanie poprowadzi pochodzący z Wrocławia Damian Sylwestrzak.

2
1
2
19:53

Ostatni raz obie drużyny spotkały się w lutym bieżącego roku. Josue strzałem rzutu karnego zapewnił zwycięstwo 1:0 Legii w Gliwicach.