PKO Ekstraklasa: 7. kolejka
03 wrz 2023 12:30
komentarz

KONIEC MECZU! Śląsk Wrocław po raz kolejny dzięki Erikowi Exposito, zwycięża w tym sezonie i dzięki czwartej wygranej z rzędu rozsiada się w fotelu lidera PKO BP Ekstraklasy, spychając na drugie miejsce w tabeli swojego dzisiejszego rywala. Jagiellonię czeka daleka podróż do domu bez punktów.

2
1
1
90+6'

Zepsuł dośrodkowanie młodzieżowiec Jakub Lewicki, to mogła być kluczowa akcja dla gości.

14
10
3
2
5
90+5'
ŻÓŁTA KARTKA

Wyrzucił piłkę rywalom Wojciech Łaski, za co został ukarany przez sędziego.

Jagiellonia Białystok
13
9
1
2
3
90+4'

Próbuje kilkukrotnie Jagiellonia posłać piłkę dalekim wrzutem w pole karne. Wybijają skutecznie obrońcy Śląska Wrocław.

16
6
1
1
3
90+2'

Nie miał innego wyjścia w tej sytuacji Peter Pokorny, przerwał groźny kontratak Jagiellonii. Słowak będzie pauzował w następnym spotkaniu.

Śląsk Wrocław
10
6
2
6
8
90+1'

Sędzia doliczył około siedmiu minut do drugiej części tego spotkania.

5
3
4
10
13
90'

Kapitalne było to zagranie Adriana Diegueza i świetną szansę miał Wojciech Łaski, który niepotrzebnie odgrywał do Tarasa Romanczuka i zmarnował okazję Jagiellonii do wyrównania.

6
5
2
2
6
89'

Dobra interwencja Rafała Leszczyńskiego, który uchronił teraz Śląska przed groźnym atakiem Jagiellonii.

18
7
4
6
88'
87'
4
4
1
7
8
87'
6
4
1
3
7
87'

Awantura pod polem karnym Śląska Wrocław. Jesus Imaz jest przekonany, że było tam zagranie ręką jednego z graczy Śląska Wrocław. Sędzia wymierza sprawiedliwość żółtymi kartkami.

4
3
3
1
2
85'

Nie poddają się gracze Jagiellonii, całą drużyną teraz na połowie Śląska Wrocław.

9
4
5
5
5
83'
82'
81'
GOOOOOOL!!!

Pewnie wykonana jedenastka i Exposito zdobywa drugą bramkę w tym meczu! To już 6. gol Hiszpana w tym sezonie. Co za forma tego zawodnika!

30
18
2
8
9
80'

RZUT KARNY DLA ŚLĄSKA! Ileż fauli dzisiaj popełnił Jose Naranjo, aż ciężko zliczyć... Ewidentny faul na Eriku Exposito i napastnik ma szansę podwoić swój dzisiejszy dorobek.

22
13
5
6
8
78'

Znakomite zagranie Exposito do Petra Schwarza! W ostatniej chwili przerwał akcję wracający Michal Sacek.

9
4
2
1
2
77'

Zamieszanie w polu karnym Jagiellonii, domagali się tam odgwizdania rzutu karnego piłkarze Śląska! Czy sędzia wróci do tej sytuacji? Niebezpieczny był ten rzut wolny dla Śląska.

6
4
1
75'
74'

Fantastyczna akcja Jagiellonii, piłka przemierzała pomiędzy bezradnymi zawodnikami Śląska. Zabrakło ostatniego zagrania Imaza do Pululu. Mogło się to podobać!

8
3
3
4
7
72'

Niezła próba Śląska Wrocław, piłka źle ułożyła się na stopie Petra Schwarza. Trwa obecnie pomoc medyczna dla Piotra Samca-Talara, który ucierpiał w starciu z Nene.

6
3
3
1
1
71'

Łatwo daje się dziś ogrywać Patryk Janasik, przed momentem szansę miał Jesus Imaz i zabrakło dokładności, by znaleźć w polu karnym Pululu.

3
1
4
2
3
69'

Pomknął lewą stroną Mateusz Żukowski i zdołał wywalczyć stały fragment gry dla swojej drużyny. Niezły pomysł mieli zawodnicy gospodarzy na rozegranie rzutu rożnego, ale uderzenie Pokornego pofrunęło w kierunku kibiców na trybunach.

3
2
1
1
2
68'
68'
68'
67'

Składna akcja Jagiellonii, piłka trafiła do Jose Naranjo. Hiszpan oddał dość delikatny strzał na bramkę, ale rykoszet sprawił dużo problemów bramkarzowi Śląska.

2
1
1
64'

Ładna akcja Mateusza Żukowskiego. Szybkie zejście do prawej nogi, mocne uderzenie w kierunku bramki. Piłka po odbiciu od Matysika opuściła boisko.

4
2
2
63'

Wyszedł z kontratakiem Śląsk i musiał przerwać to Taras Romanczuk, który liczył się z tym, że otrzyma za to zagranie żółtą kartkę.

10
8
1
1
3
62'

Błyskawicznie mógł odpowiedzieć Śląsk, ale nikt nie zdążył zamknąć tej akcji z lewej strony boiska.

2
1
3
4
3
60'
GOOOOOOL!!!

GOOOL! Pewne wykonanie rzutu karnego i Bartłomiej Wdowik po raz trzeci w tym sezonie wpisuje się na listę strzelców.

15
9
2
9
16
59'

Obejrzał tą sytuację sędzia główny tego spotkania i podyktował rzut karny dla Jagiellonii!

9
5
4
4
17
57'

Sędziowie sprawdzają sytuację, w której faulowany w polu karnym był Jesus Imaz. Wydawało się, że to wejście Pokornego, było czyste, choć z bólu zwijał się przez chwilę napastnik Jagiellonii. Czekamy na decyzję.

7
4
8
2
7
54'

Faulowany niedaleko pola karnego był Patryk Janasik. Dośrodkowanie Petra Schwarza w światło bramki, ale udało się skutecznie interweniować Zlatanowi Alomeroviciowi.

2
1
1
3
52'

Niezła akcja Jesusa Imaza na linii pola karnego. Zbyt dużo siły włożył w to uderzenie napastnik Jagiellonii i piłka poszybowała daleko ponad bramką.

2
4
1
51'

Nie sięgnął teraz piłki Jesus Imaz, a było to całkiem sprytne i miękkie zagranie Nene.

1
4
2
2
2
50'

Wydawało się, że ta gra obu zespołów od początku drugiej połowy jest zbyt statyczna, ale wystarczył jeden błąd, by Śląsk wyszedł na prowadzenie. Goście muszą teraz przyspieszyć, jeśli chcą odnieść korzyść w tym meczu.

5
3
1
48'
GOOOOOOL!!!

Koszmarny błąd Jagiellonii! Ruszył rajdem lewą stroną Erik Exposito. Miał mnóstwo miejsca Hiszpan, który oddał niezwykle silne i precyzyjne uderzenie lewą nogą. Zlatan Alomerović bez szans.