4
8
10
90+4'

Puszcza Niepołomice w żaden sposób nie zagraża gospodarzom. Vladan Kovacević opóźnia wznowienie gry.

6
5
3
10
11
90+2'

Na chwilę obecną Raków plasuje się na piątym miejscu w ligowej stawce. Niepołomiczanie zajmują natomiast 13. pozycję.

8
5
3
3
4
90'

Osiem minut doliczono do regulaminowego czasu gry.

4
4
7
12
13
89'
Raków Częstochowa
8
5
5
4
5
88'

John Yeboah zmarnował kolejną dobrą sytuację. Nowy nabytek Rakowa wtargnął w pole karne i trafił w lewy słupek.

5
6
3
3
4
87'

Nie zapowiada się, by Puszcza Niepołomice odrobiła straty w końcówce spotkania. Raków jest pewny swego.

11
5
1
1
1
82'
7
3
2
3
3
85'
83'

Mateusz Cholewiak płasko dośrodkował z lewej flanki do ustawionego na piątym metrze Murisa Mesanovicia. Doświadczony napastnik wślizgiem wpakował piłkę do bramki. Po analizie VAR sędzia zauważył, że Hubert Tomalski faulował wcześniej Gustava Berggrena. Finalnie gol został anulowany.

21
12
2
4
6
82'

Sędziowie VAR analizują sytuację bramkową. Kibice Puszczy wstrzymali oddech.

8
2
2
2
4
79'
78'

Na stadionie w Częstochowie pojawiło się dokładnie 5292 kibiców.

4
2
3
3
76'
76'
wchodzi Wchodzi
schodzi Schodzi
Srdan Plavsic #14
3
1
74'

Krzysztof Wróblewski narzeka na drobną kontuzję. Wydaje się jednak, że bramkarz dotrwa do końcowego gwizdka.

1
1
1
73'

Goście rozgrywają piłkę w środku pola. Niepołomiczanie nie potrafią przedostać się w pole karne gospodarzy.

3
1
71'

Po kapitalnym zagraniu Frana Tudora szansę miał Łukasz Zwoliński. Bramkarz Puszczy obronił jego strzał głową.

4
4
3
2
3
69'

John Yeboah kilka sekund po wejściu na boisko chciał wpisać się na listę strzelców. Skrzydłowy został zablokowany.

3
4
4
3
5
68'

Szykują się kolejne roszady w składzie miejscowych. W nowych barwach może zadebiutować Kamil Pestka.

5
1
1
8
8
66'
4
1
2
2
2
66'
65'

Ależ sytuacja Murisa Mesanovicia! Po kontrataku napastnik przełożył sobie piłkę na prawą nogę, lecz uderzył zbyt mocno.

2
2
2
1
1
64'

Gustav Berggren ograł obrońców i stanął oko w oko z Krzysztofem Wróblewskim. Kolejna udana parada golkipera.

1
1
3
1
5
63'

Łukasz Zwoliński zgrał piłkę głową w kierunku Bena Ledermana. Środkowy pomocnik nie zdołał oddać strzału.

1
1
3
2
7
60'

Bartosz Nowak trafił piłką w rękę przeciwnika. Rzutu karnego jednak nie będzie.

1
4
4
4
58'

Jakub Serafin huknął zza pola karnego. Vladan Kovacević nawet nie musiał interweniować.

3
3
1
1
56'

Fran Tudor w pozornie niegroźnej sytuacji zanotował stratę. Akcja przeniosła się pod pole karne częstochowian.

1
1
4
2
6
53'

Sonny Kittel próbował przypomnieć o sobie. Pomocnik Rakowa przeniósł piłkę nad poprzeczką.

3
2
5
2
2
53'

Wymuszona przerwa w grze. Jordan Majchrzak jest opatrywany przez klubowych lekarzy.

3
2
2
51'

Tomasz Tułacz wykorzystał już trzy zmiany. Z kolei trener Rakowa Częstochowa nie może mieć większych zastrzeżeń do gry swoich podopiecznych.

4
3
1
1
1
49'
5
2
2
3
47'

Raków Częstochowa nie zwalnia tempa. Krzysztof Wróblewski obronił strzał Bena Ledermana.

7
5
3
czas Druga połowa
46'
46'
45'

Krzysztof Jakubik doliczył dwie minuty.

2
1
1
4
4
43'

Niewiele czasu pozostało do końca pierwszej odsłony. Raków Częstochowa ma wyraźną przewagę.

8
5
1
41'
7
4
3
3
40'

Artur Siemaszko zwija się z bólu przy linii bocznej. Nie będzie żółtej kartki dla Milana Rundicia.

2
4
1
3
4
38'

Bezradność jest wyrysowana na twarzach gości. Raków Częstochowa szybko wypracował sobie dwubramkową przewagę.

12
5
1
36'

Tak wyglądała debiutancka bramka Sonny'ego Kittela w PKO Ekstraklasie:

3
34'

Wojciech Hajda walczył o piłkę w polu karnym Rakowa Częstochowa. Pomocnik nie zdołał zaskoczyć defensorów gospodarzy.

4
3
1
32'

Po wrzutce z rzutu rożnego najwyżej do piłki wyskoczył Adnan Kovacević. Milan Rundić nie zdążył z dobitką.

2
2
4
1
4
31'

Kapitalna akcja piłkarzy Rakowa Częstochowa. Ben Lederman minimalnie spudłował, ale będzie rzut rożny.

8
8
3
1
2
29'

Łukasz Zwoliński już szykował się do strzału, lecz nic z tego nie wyszło. W ostatniej chwili przeszkodził mu Roman Jakuba.

5
2
3
1
2
28'

Już w pierwszej części gry mistrzowie Polski chcą rozstrzygnąć losy meczu. Zasłużone prowadzenie "Medalików".

8
6
1
2
2
26'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Bartosz Nowak. Asystował mu Fran Tudor.

Składna akcja Rakowa Częstochowa. Bartosz Nowak wpakował piłkę do siatki po asyście Frana Tudora, ale w szeregach gospodarzy zapanowała konsternacja. Ostatecznie nie było spalonego, Krzysztof Jakubik uznał gola po konsultacji VAR.

15
9
3
3
6
24'

Puszcza Niepołomice musi gonić wynik. W pierwszej fazie meczu najbliżej szczęścia po stronie gości był Muris Mesanović.

3
4
2
2
21'

Sonny Kittel znakomicie radził sobie na niemieckich boiskach i znowu pokazał klasę. Ofensywny pomocnik wcześniej pomógł Rakowowi w eliminacjach europejskich pucharów.

23
17
3
19'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Sonny Kittel. Asystował mu Srdan Plavsic.

Ależ akcja nowych nabytków Rakowa Częstochowa! Srdan Plavsić bardzo dokładnie dośrodkował i piłka trafiła na głowę Sonny'ego Kittela. Niemiec z polskimi korzeniami przełamał się w PKO Ekstraklasie.

Asysta:
36
24
4
7
9
18'
8
1
5
5
5
17'

Puszcza Niepołomice nie jest faworytem, ale regularnie zagraża bramce rywali. Aktywny jest wspomniany Jordan Majchrzak.

1
2
5
15'

Jordan Majchrzak drugi raz spróbował swoich sił w niedzielny wieczór. Vladan Kovacević nie miał żadnych problemów z jego strzałem.

5
2
2
2
2
14'

Stuprocentowa szansa przed Łukaszem Zwolińskim. Napastnik oddał strzał z niewielkiej odległości i Krzysztof Wróblewski wykazał się refleksem.

2
1
3
3
5
12'

Łukasz Zwoliński walczył o piłkę z Krzysztofem Wróblewskim. Zdaniem sędziego, młody bramkarz został sfaulowany przez snajpera Rakowa.

4
1
4
1
10'

Srdan Plavsić pokazał się z dobrej strony na lewej flance. Jego dośrodkowanie było dalekie od ideału.

2
1
1
1
2
8'

Błyskawiczna odpowiedź Rakowa Częstochowa. Do piłki dopadł Sonny Kittel, który również nie trafił w światło bramki.

4
1
1
1
2
7'

Muris Mesanović stworzył zagrożenie w polu karnym. W klarownej sytuacji napastnik strzelił minimalnie obok słupka.

1
1
1
1
1
6'

Mocna wrzutka Milana Rundicia z głębi pola. Krzysztof Wróblewski zaliczył pierwszą udaną interwencję.

2
1
1
1
2
4'

Indywidualna akcja w wykonaniu Bartosza Nowaka. Po jego uderzeniu piłka poszybowała wysoko nad poprzeczką.

4
1
2
4
3
3'

Bezpośrednie uderzenie Frana Tudora. Defensor częstochowian trafił w mur.

4
1
3
2
3
2'

Groźnie pod polem karnym gości. Bartosz Nowak wywalczył stały fragment gry.