(2:0)
Zakończony
Radomiak Radom
90+5'

Nie klei się gra gościom, którzy są prawdopodobnie pogodzeni z poniesieniem porażki na Podkarpaciu. Przewinienie w centrum boiska i wydawało się, że to sposobność do zawieszenia górnej piłki ponad polem karnym Stali Mielec, jednak Radomiak zdecydował się na bezowocne, krótkie rozegranie.

3
1
1
1
1
90+2'

Stal Mielec. Schodzi: Bert Esselink. Wchodzi: Leandro.

1
1
1
3
3
90'

Doliczone siedem minut.

3
2
2
9
11
88'

Mnożą się niedokładne dośrodkowania Radomiaka w ostatnich minutach podstawowego czasu. Będzie jeszcze doliczony czas, ponieważ na przykład przed momentem była przerwa spowodowana urazem Berta Esselinka.

2
2
1
2
85'

Roberto Alves wykonał dośrodkowanie z lewej strony boiska, ale również temu zawodnikowi nie udało się dostarczyć piłki Pedro Henrique. Niezmiennie czegoś brakuje w atakowaniu podopiecznym Constantina Galci.

3
4
1
2
1
84'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Jan Grzesik za faul na Matthewie Guillaumerze.

9
7
3
1
80'

Na wyróżnienie w Stali pracuje w drugiej połowie Mateusz Kochalski, który w ostatnim kwadransie podstawowego czasu zaprezentował jeszcze jedną znakomitą interwencję. Poradził sobie ze strzałem z bliska Leonardo Rochy po płaskim dośrodkowaniu Dawida Abramowicza.

2
1
2
1
2
78'

Żółtą kartkę otrzymał Luizao za ostre przewinienie.

7
4
1
1
2
76'

Piłkarze weszli już w ostatni kwadrans podstawowego czasu, a Radomiak ma zdecydowaną przewagę w posiadaniu piłki. Kompletnie nic z tego nie wynika i podopieczni Constantina Galci nie mają pomysłu na przedostanie się do bramki Mateusza Kochalskiego.

3
3
2
1
4
75'

Pokaz pirotechniki na stadionie.

4
2
3
3
5
72'

Piłka przyznana zawodnikom z Podkarpacia po przewinieniu Pedro Henrique. Kompletnie nie mógł w to uwierzyć Luizao, który wymownie spojrzał na prowadzącego spotkanie sędziego.

2
2
1
1
69'

Przerwa w grze spowodowana urazem.

3
1
1
68'

Kompletnie nieudane dośrodkowanie Dawida Abramowicza w kierunku centralnie ustawionego Pedro Henrique. Napastnik Radomiaka nie doczekał się precyzyjnego dostarczenia futbolówki.

2
2
1
1
2
66'
62'
62'

Radomiak. Schodzi: Rafał Wolski. Wchodzi: Mike Cestor.

60'

W ostatnich minutach spotkania Radomiak sprawia zdecydowanie lepsze wrażenie niż Stal Mielec. Na razie nie zareagował na to zmianami personalnymi trener Kamil Kiereś.

1
1
3
56'

W 56. minucie zapachniało golem kontaktowym Radomiaka po dośrodkowaniu. Rafał Wolski strącił piłkę pod nogi Dawida Abramowicza, który z ostrego kąta trafił w obramowanie. Niewiele później było potężne uderzenie Luiza z dystansu, z którym poradził sobie efektownie Mateusz Kochalski.

3
2
2
4
56'

Luizao zachował się podręcznikowo w obronie i nie pozwolił na kontynuowanie szalonego natarcia Ilji Szukurinowi. Wcześniej napastnik Stali Mielec poradził sobie z dwoma innymi zawodnikami Radomiaka.

2
2
2
2
2
54'
50'

Mielczanie niezmiennie zorientowani na przeprowadzanie kontrataków. Ostatnia akcja zakończyła się niedokładnym podaniem do ustawionego na desancie Ilji Szukrina.

2
1
1
2
2
48'

Radomiak wyszedł na drugą połowę meczu już z nowym zawodnikiem w jedenastce. Constantin Galca wprowadził Franka Castanedę za Ediego Semedo.

2
2
1
2
46'

Żółtą kartkę otrzymał Łukasz Gerstenstein za faul na Franku Castanedzie.

2
2
3
2
2
czas Druga połowa
46'

Radomiak. Schodzi: Edi Semedo. Wchodzi: Frank Castaneda.

komentarz

Czekamy na wznowienie meczu po przerwie.

1
1
komentarz

Stal dość spokojnie utrzymała prowadzenie 1:0 do zakończenia podstawowego czasu w pierwszej połowie spotkania. Były w odpowiedzi na gole dwie szarże Ediego oraz Lisandro Semedo, jednak gospodarze poradzili sobie z nimi. Już w doliczonym czasie Łukasz Gerstenstein dorzucił gola na 2:0.

4
3
45+6'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Łukasz Gerstenstein.

Pierwsza połowa została przedłużona o sześć minut i w ostatniej z nich padł gol na 2:0 dla Stali. Łukasz Gerstenstein ruszył dynamicznie do przodu na prawej stronie boiska i dogonił uciekającą poza boisko piłkę. Gracze Radomiaka nie kwapili się z doskokiem do młodzieżowca, więc ten bezkarnie przymierzył do bramki Alberta Posiadały zza linii pola karnego.

11
6
2
1
3
45'

Doliczone sześć minut.

2
2
4
2
3
43'

Jeszcze pozostało kilka minut na poprawienie wyniku przed ostatnim gwizdkiem sędziego Karola Arysa w pierwszej połowie.

2
2
2
1
2
42'

Żółtą kartkę otrzymał Marco Ehmann za faul na Lisandro Semedo.

Stal Mielec
3
3
1
2
5
40'

Jubileuszowe trafienie.

1
38'

Lisandro Semedo wystartował do podania z głębi pola i przez moment zanosiło się na stoczenie pojedynku z Mateuszem Kochalskim. W ostatnim momencie interweniował obrońca Stali Mielec. Przez moment gracz Radomiaka domagał się przyznania rzutu karnego, ale nie przekonał swoimi protestami sędziego Karola Arysa.

2
1
1
1
1
36'

Radomianie zostali odepchnięci daleko od pola karnego strzeżonego przez Mateusza Kochalskiego. Następnie Stal Mielec zaatakowała pressingiem Alberta Posiadałę, który zdecydował się na wykopnięcie futbolówki poza boisko.

1
1
1
2
33'

Blokowana centra Christosa Donisa przyniosła Radomiakowi rozpoczęcie od rzutu rożnego. Za wykonanie stałego fragmentu gry zabrał się Rafał Wolski, którego dośrodkowanie zostało poskromione przez Piotra Wlazłę.

1
1
1
2
31'

Żółtą kartkę otrzymał Koki Hinokio za faul na Christosie Donisie.

Stal Mielec
1
1
2
2
5
29'

Przerwa w grze po bolesnym dla Krystiana Getingera starciu z Luizao.

1
1
2
28'

Radomiak nie rozpoczął imponująco meczu na stadionie przeciwnika i musi organizować się do odrabiania strat. Trwa wymiana podań zespołu z województwa mazowieckiego w centrum pola.

2
1
1
1
25'

Pierwsza bramka w meczu.

2
1
22'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Bert Esselink. Asystował mu Krystian Getinger.

Górą w tym nierównym rozpoczęciu meczu okazała się Stal. To drużyna z Podkarpacia zdobyła prowadzenie 1:0 w 22. minucie. Bert Esselink poczekał blisko bramki Alberta Posiadały na dogranie z rzutu wolnego Krystiana Getingera. Kiedy dotarła do niego perfekcyjnie kopnięta piłka, pozostało główkować do siatki. Stal uruchomiła poważną broń z wcześniejszych sezonów w PKO Ekstraklasie, czyli stałe fragmenty gry.

11
3
1
2
2
18'

Radomiak był dość schowany w kwadransie otwierającym mecz, po czym zaczął odpowiadać swoimi atakami. W kilku minutach była odbite niebezpiecznym rykoszetem uderzenie Rafała Wolskiego, a także niecelna próba Lisandro Semedo po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

2
1
1
1
1
15'

Bezbramkowy kwadrans spotkania, w którym nieco więcej do powiedzenia mieli gospodarze. Na razie Stal Mielec oddawała jednak niecelne uderzenia. Ilji Szkurinowi oraz Piotrowi Wlaźle nie udało się przymierzyć po dośrodkowaniu.

2
1
2
2
1
12'

W 12. minucie zagroził z kolei Piotr Wlazło po wrzutce z rzutu rożnego.

1
1
1
1
11'

Nieudana próba uruchomienia na skrzydle Dawida Abramowicza, którą podjął Rafał Wolski. Piłka uciekła zawodnikom Radomiaka poza boisko, więc Stal Mielec wznowi grę wrzutem z autu.

2
2
1
8'

Pierwsze akcje w meczu były przeprowadzane na skrzydłach. Groźniej wyglądała szarża Stali Mielec. Łukasz Gerstenstein dośrodkował do Ilji Szkurina, który jednak nie wyskoczył w odpowiednim momencie, przez co oddał strzał głową już opadając.

1
1
1
2
2
6'

Przerwa w grze była spowodowana urazem Pedro Henrique po groźnej kolizji z Mateuszem Matrasem.

1
2
1
4'

Radomiak miał pierwszą możliwość zaskoczenia przeciwnika z rzutu wolnego, jednak dogranie Rafała Wolskiego nie należało do najlepszych w karierze. Poradzili sobie bez problemu podopieczni Kamila Kieresia.

2
2
2
1
2'

Karol Arys dał zawodnikom sygnał do rozpoczęcia rywalizacji na mieleckim stadionie. Gospodarze w biało-niebieskich strojach. Z kolei Radomiak na zielono z białymi elementami na koszulkach oraz spodenkach.

1
1
2
2
czas Start meczu
17:58

Ostatnie przygotowania do rozpoczęcia meczu.

17:25

Następna kadłubowa kolejka PKO Ekstraklasy rozpocznie się w Mielcu. Stal ma przed meczem o cztery punkty mniej niż Radomiak, ale znajduje się aż o 10 lokat niżej w tabeli. Drużyna z Podkarpacia może natomiast pochwalić się statusem niepokonanej na własnym stadionie w trzech spotkaniach od początku sezonu.