PKO Ekstraklasa: 6. kolejka
27 sie 2023 17:30
komentarz

Sędzia nie doliczył ani minuty, wobec czego Jagiellonia Białystok zwycięża na własnym obiekcie 4:1 z Górnikiem Zabrze. Białostoczanie są obecnie liderem naszej ligi.

2
2
1
89'

Nie ma co oszukiwać, że Górnik Zabrze wyczekuje już końcowego gwizdka. Zawodnicy Jana Urbana mają problem nawet z celnymi podaniami.

2
3
1
86'

Samolubny jest dziś Pululu, który za wszelką cenę chciałby wpisać się na listę strzelców, psując znakomity kontratak Jagiellonii.

2
1
1
2
1
83'

Jesus Imaz po bardzo dobrym spotkaniu opuszcza murawę, w jego miejsce zamelduje się 16-letni Alan Rybak. To jego debiut w PKO BP Ekstraklasie.

5
2
2
1
84'
wchodzi Wchodzi
schodzi Schodzi
#0
2
1
1
83'

Świetne dośrodkowanie Michala Sacka z prawej strony boiska, dobrze przyjął piłkę klatką piersiową Jesus Imaz i wyłożył piłkę do Diegueza, ale minimalnie pomylił się obrońca Jagiellonii.

2
2
1
80'
1
78'

Zawodnicy Adriana Siemieńca odrobinę spuścili z tonu, oddając inicjatywę swoim rywalom. Jagiellonia nie musi, lecz może dołożyć kolejne trafienia. Górnicy nie są w stanie stworzyć żadnego zagrożenia pod bramką Alomerovicia.

4
2
1
75'

Błąd Górnika Zabrze pozwolił Jagiellonii na przeprowadzenie szybkiej kontry. Afimico Pululu dograł do Jesusa Imaza, Hiszpan udanie wszedł w drybling z rywalem i oddał strzał, który minął bramkę Bielicy.

3
2
1
2
73'
72'

Kontratak Górnika Zabrze wyglądał obiecująco, świetnie rozegrali akcję Musiolik z Czyżem, ale w porę wyblokował to Kubicki, faulowany jeszcze przez Yokotę.

2
1
1
1
3
71'

Kapitalną szansę miał Afimico Pululu! Napastnik Jagielloni nie wygrał jednak pojedynku z Danielem Bielicą.

2
1
2
3
71'
69'

W posiadaniu piłki nieustannie Jagiellonia Białystok, która na spokojnie buduje kolejne akcje.

3
1
1
67'

Podjął próbę uderzenie na bramkę z rzutu wolnego Jose Naranjo, ale ten strzał Hiszpana pozostawił wiele do życzenia i skrzydłowy Jagiellonii opuszcza boisko.

2
1
1
2
1
67'
67'
66'

Beznadziejnie wygląda gra Górnika w środku pola, z łatwością odbierają piłkę gracze Jagiellonii. Podopieczni Jana Urbana ratują się niepotrzebnymi faulami.

3
3
1
64'
GOOOOOOL!!!

Tym razem nie ma żadnych wątpliwości. Fantastyczna indywidualna akcja Dominika Marczuka i 19-latek wpisuje się na listę strzelców po raz pierwszy w tym sezonie.

Jagiellonia Białystok
28
14
4
62'

Kapitalne było to zagranie Diegueza do niepilnowanego Jesusa Imaza! Hiszpan przelobował Bielicę i trafił do siatki, ale sędzia odgwizdał w tym wypadku spalonego.

3
4
61'

Obiecująca akcja Kapralika z lewej strony boiska. Słowak zdołał znaleźć miejsce do oddania strzału i choć uderzenie było niecelne, to nowy nabytek Górnika pokazał, że potrafi poradzić sobie w pojedynkach 1 na 1.

1
3
1
2
59'

Dość monotonny jest ten fragment spotkania. Jagiellonia spokojnie utrzymuje się przy piłce, szukając możliwości do posłania piłki za plecy obrońców Górnika.

3
2
2
57'

Brakuje pomysłów Górnikowi Zabrze na przedostanie się pod pole karne gospodarzy. Przerwa w grze oraz zmiany przeprowadzone przez Jana Urbana nie przenoszą się na jakość gry zespołu w drugiej połowie.

3
3
3
2
54'

Spróbował zagrania prostopadłego Szymon Czyż, ale nie zrozumiał intencji podającego Sebastian Musiolik, który uciekał za plecy obrońców, odwracając się od piłki.

1
2
2
1
53'

Bardzo dobra próba przerzutu Jarosława Kubickiego do Jesusa Imaza, ale Hiszpan nie zdążył do piłki przed bramkarzem Górnika.

4
1
1
52'

Odczuwalna jest strata jednego zawodnika w drużynie Jana Urbana. Gospodarze łatwo znajdują sobie miejsce do rozegrania akcji. Dobre dośrodkowanie Marczuka złapał w ręce Daniel Bielica.

6
1
1
2
50'

Ruszył teraz lewą stroną boiska Bartłomiej Wdowik, który szukał podaniem Jose Naranjo, ale to dogranie było za słabe.

5
3
1
1
2
49'

Jagiellonia całym zespołem na połowie Górnika, uwolnił się spod krycia Nene, ale źle ułożył sobie piłkę Portugalczyk i znacząco przestrzelił ponad bramką.

3
1
1
1
2
47'

Skuteczny odbiór na połowie Górnika zanotował Nene, co stworzyło okazję dla Bartłomieja Wdowika do oddania strzału na bramkę gości.

6
2
1
46'

Pierwsza akcja Jagiellonii w drugiej połowie i spalony, na którym znalazł się Jesus Imaz.

2
2
1
2
czas Druga połowa
46'
46'

Debiut w barwach Górnika Zabrze zanotuje dziś Szymon Czyż, wypożyczony w tym tygodniu z Rakowa Częstochowa.

komentarz

W wirtualnej tabeli Jagiellonia Białystok na pozycji lidera z największą liczbą strzelonych bramek w tym sezonie (10 trafień). Czy po przerwie gospodarze pozostaną tak skuteczni, a może grający w 10-tkę Górnik Zabrze zdoła nawiązać jakąkolwiek walkę o ligowe punkty?

8
6
2
45+3'

Dobiega końca pierwsza połowa tego meczu. Kibice w Białymstoku są świadkami bardzo dobrego widowiska.

9
4
3
1
2
45'
GOOOOOOL!!!

CO ZA TRAFIENIE WDOWIKA! Kapitalny strzał z rzutu wolnego, po tym jak faulowany był Dominik Marczuk.

34
20
3
2
20
44'

Udał się do szatni Kamil Lukoszek, decyzja arbitra nie została zmieniona. Spora kontrowersja w Białymstoku.

12
5
3
5
24
43'
CZERWONA KARTKA

Zaskakująca decyzja Tomasza Kwiatkowskiego! Faul na Dominiku Marczuku to sprawa oczywista, ale ten faul nie nadawał się na czerwoną kartkę. Pozostaje czekać na decyzję z wozu VAR.

22
10
5
7
20
42'
5
2
1
3
3
41'

Rozdrażniona drużyna Jagiellonii tą straconą bramką. W zespole, który cechował się dzisiaj spokojem w rozegraniu, wkradła się nerwowość.

5
5
3
2
3
38'
GOOOOOOL!!!

Sebastian Musiolik wykorzystuje chwilową niefrasobliwość obrony Jagiellonii. Wściekły może być Adrian Siemieniec, bo gra Jagiellonii nie zapowiadała straty gola.

25
14
1
3
11
36'

Cierpliwie rozgrywa swój atak Górnik. Podopieczni Jana Urbana nie zamierzają się spieszyć, lecz spokojnie dążą do złapania kontaktu w tym meczu.

4
2
1
2
3
33'

Ciekawie zapowiadała się ta akcja Górnika Zabrze. Boris Sekulić nawinął sobie Bartłomieja Wdowika, po czym oddał piłkę Podolskiemu. Uderzenie pomocnika było piekielnie silne, ale trafiło w zawodnika Jagiellonii.

2
4
1
1
32'

Kolejne uderzenie na bramkę Górnika Zabrze, musiał wybijać głową jeden ze stoperów gości.

6
3
3
32'

Faulowany teraz był Damian Rasak, którego powstrzymał Taras Romanczuk.

1
2
4
5
31'

Spróbował uderzyć teraz zza pola karnego Jose Naranjo, piłka po rykoszecie opuściła jednak plac gry.

3
2
30'

Ze zdrowiem Portugalczyka jest już w porządku, to właśnie Nene zapoczątkował kolejną akcję Jagiellonii, którą strzałem zakończył Jarosław Kubicki.

4
1
1
1
1
29'

Wspomniany chwilę temu Nene ma teraz problemy zdrowotne, wobec czego wskazana była przerwa w grze.

1
2
3
1
28'

Potrafi przymierzyć Nene! Uderzenie Portugalczyka zdołał obronić Bielica.

2
1
3
2
27'

Górnik stara się wyjść nieco wyżej, ale to z kolei stwarza gospodarzom okazję do szybkiego przerzutu piłki w kierunku bardzo niepewnej linii obrony zabrzan.

3
3
1
26'

Próbował teraz dośrodkować Kamil Lukoszek, ale brakowało chętnych w polu karnym Jagiellonii i ostatecznie obrońca Górnika piłkę stracił.

2
2
1
1
25'

Świetnie rozegrany stały fragment gry przez Jagiellonię! Dwukrotnie wybita teraz piłka z linii bramkowej przez Sebastiana Musiolika. Napastnik Górnika ratuje zespół przed utratą trzeciej bramki.

2
2
1
4
23'

Zdecydowanie szybciej potrafi grać dzisiaj w piłkę drużyna gospodarzy. Jagiellonia bardzo dobrze szuka sobie wolnych przestrzeni do konstruowania kolejnych ataków.

4
1
1
1
21'

Niezłe dośrodkowanie Olkowskiego nie zostało wykorzystane, Jagiellonia oddala zagrożenie od bramki.

2
2
1
4
19'

Niebywale dużo spokoju ma drużyna Adriana Siemieńca. Górnik Zabrze nie posiada obecnie żadnych argumentów, by nawiązać walkę z defensywą gospodarzy.

8
5
1
1
2
17'
GOOOOOOL!!!

GOOOL! Dośrodkowanie Naranjo idealnie za plecy Rafała Janickiego. Jesus Imaz nie miał kłopotu z trafieniem do siatki. Długo czekał na bramkę Hiszpan, ostatni raz trafił 20 maja z Cracovią. To już 70. trafienie gracza Jagiellonii w PKO BP Ekstraklasie.

27
15
2
5
15
15'

Najwyżej ustawionym zawodnikiem w zespole Jagiellonii jest... Jarosław Kubicki. Pomocnik nieustannie napiera na stoperów Górnika, blokując im możliwość rozegrania piłki.

3
2
2
14'

Jagiellonia odpowiada błyskawicznie. Do strzału zdołał złożyć się Dominik Marczuk, ale to uderzenie zostało skutecznie wyblokowane przez Kamila Lukoszka.

4
2
1
1
13'

Pierwsza dobrze rozegrana skrzydłem akcja Górnika. Yokota wycofał piłkę do Damiana Rasaka, ale pomocnik gości przestrzelił.

2
1
2
1
12'

Przy piłce zawodnicy Górnika Zabrze, którzy mają problemy by wyjść z własnej połowy boiska, dobrze zorganizowana jest Jageillonia.

3
1
1
1
3
11'

Agresywnie grają zawodnicy Górnika Zabrze. Stracona bramka wprowadziła sporo zamieszania w drużynie. Jagiellonia spokojnie wyczekuje na ruch przeciwnika, szykując się do szybkiego wyjścia z kontrą.

5
4
1
9'

Kapitalna sytuacja dla Jagiellonii! Znów skrzydłem urwał się Jose Naranjo, który ostatecznie wyłożył piłkę do Jesusa Imaza, ale strzał napastnika wybronił Bielica. Dobitka Marczuka poszybowała ponad bramką.

4
2
2
7'
GOOOOOOL!!!

GOOOL! Fatalny błąd defensywy Górnika, przerzut w kierunku Jose Naranjo i nowy nabytek Jagiellonii trafia do siatki, po tym jak minął Daniela Bielicę.

23
10
2
6
19
5'

Wyżej wyszedł teraz Górnik. Lewą stroną ruszył Lukoszek, piłka trafiła też do Kapralika, ale zdążył z odbiorem zawodnik Jagiellonii. Rzut rożny dla Górnika nie przyniósł jednak gościom żadnych korzyści.

4
3
1
1
5'

Spóźniony był w tej sytuacji Japończyk, który ratował się faulem po złym rozegraniu rzutu rożnego.

6
5
2
4
6
4'

Ciekawa próba przetransportowania piłki w pole karne Górnika Zabrze, czujny pozostał Daniel Bielica.

1
3
2
3'

Ponownie w rozegraniu Jagiellonia, faulowany przed momentem był Nene.

1
1
1
1
2'

Świetny przerzut w kierunku Dominika Marczuka, który uwolnił się od obrońcy i szukał podaniem Jarosława Kubickiego. W porę interweniował jeden z obrońców Górnika.

2
1
1
1
1
1'

Stadion przy ulicy Słonecznej to twierdza Jagiellonii. Gospodarze dzisiejszego meczu zaliczyli tutaj 8 spotkań z rzędu bez porażki.