PKO Ekstraklasa: 5. kolejka
18 sie 2023 18:00
90+7'

Ostatnia akcja meczu. Rzut rożny dla Puszczy Niepołomice. Piłkę dośrodkowywał Siemaszko, a strzałem głową próbował jeszcze zaskoczyć bramkarza Muris Mesanović. Pewna interwencja Szymona Weiraucha.

4
90+8'
ŻÓŁTA KARTKA
KGHM Zagłębie Lubin
5
90+6'
Puszcza Niepołomice
5
1
90+5'

Niezła odpowiedź Zagłębia. Strzał Marka Mroza mógł być jednak dokładniejszy.

5
1
1
90+5'

Rzut wolny dla Puszczy w ostatnich minutach tego starcia. Piłkę dośrodkowaną przez Siemaszkę, trącił jeden z zawodników gości, ale pewnie złapał ją Weirauch.

2
1
90+3'

POPRZECZKA! Doskonałą okazję miał Roman Jakuba! Ogrom szczęścia po stronie gospodarzy.

2
5
1
4
90+3'
3
1
90+3'

Świetnie rozegrana akcja lewą stroną w wykonaniu Puszczy, piłkę wybija Damian Dąbrowski.

2
90'

Muszą ryzykować goście, jeśli chcą pomyśleć o wyrównaniu. To z kolei stwarza szansę dla Zagłębia do wyjścia z kontrą. Arbiter doliczył aż 7 minut do drugiej połowy tego spotkania.

2
2
1
4
89'

Zaostrzyła się gra w ostatnich minutach meczu. Zdeterminowani gracze Puszczy Niepołomice nie odstawiają nogi.

1
1
5
2
10
88'
87'
DRUGA ŻÓŁTA KARTKA

Goście będą kończyć mecz w dziesiątkę. Druga żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Artur Craciun.

5
1
1
84'

Brzydki faul Artura Siemaszko na Tomaszu Makowskim. Potrzebna będzie pomoc medyczna. Zawodnik Puszczy nie został ukarany żółtą kartką.

1
1
2
1
5
83'
83'
2
1
1
82'

Co za popis umiejętności Szymona Weiraucha! Golkiper Zagłębia dwukrotnie zdołał obronić strzały zawodników Puszczy. Okazja Jordana Majchrzaka była niemal stuprocentowa!

7
2
1
1
1
81'

Jakub Bartosz przeciągnął dośrodkowanie z rzutu wolnego, piłka za darmo oddana graczom Zagłębia.

2
2
1
1
1
81'

Faul Michała Nalepy bez konsekwencji w postaci żółtej kartki, ale Puszcza ma za to stały fragment gry na połowie rywali.

1
2
78'

Świetną akcję lewą stroną zawiązał Tomasz Pieńko. Młodzieżowiec Zagłębia ułożył sobie piłkę do strzału i sprawdził czujność Kevina Komara. Bramkarz Puszczy zdołał wypiąstkować to uderzenie.

1
75'

Ostatni kwadrans tego spotkania. Patrząc na intensywność gry obu drużyn, końcówka zapowiada się interesująco.

1
1
1
73'

Coraz śmielej atakuje drużyna gości. Podopieczni Tomasza Tułacza w ostatnich minutach częściej przebywają na połowie gospodarzy. Bardzo dobrze ze swoich obowiązków w defensywie wywiązują się za to gracze Zagłębia.

1
2
71'

Żółtą kartkę otrzymał Jordan Majchrzak.

1
1
1
1
71'

Bardzo złe rozegranie stałego fragmentu gry przez Puszczę i z kontratakiem ruszyło Zagłębie. Faulowany na środku boiska był jednak Marek Mróz.

2
1
70'

Zmiana w Zagłębiu Lubin. Schodzi: Serhij Bułeca. Wchodzi: Marek Mróz.

wchodzi Wchodzi
Marek Mróz #17
schodzi Schodzi
2
70'

Zmiana w Zagłębiu Lubin. Schodzi: Kamil Kruk. Wchodzi: Michał Nalepa.

Michał Nalepa #25
Kamil Kruk #74
4
4
66'

Po raz kolejny Chodyna. Świetne dogranie na wolne pole do Bułecy, ale Ukrainiec nie dostarczył piłki do napastnika. Zagłębie jest jednak bardzo blisko strzelenia drugiego gola.

3
1
1
1
1
64'

Fantastyczna okazja dla Zagłębia do podwyższenia wyniku! Kacper Chodyna urwał się prawym skrzydłem i dograł do niepilnowanego Tomasza Pieńki, ale młodzieżowiec Zagłębia nie opanował piłki i zmarnował szansę na zdobycie bramki.

1
1
2
62'

Obie drużyny grają znacznie ofensywniej w drugiej części spotkania.

1
1
1
1
61'

Strzał Jordana Majchrzaka z okolic szesnastego metra nie miał nawet prawa zaskoczyć bramkarza.

3
1
2
60'

Zdobyta bramka poniosła Kacpra Chodynę do odważniejszych ataków prawą stroną boiska. Tym razem skrzydłowy Zagłębia znalazł się na spalonym.

2
1
1
58'

Puszcza Niepołomice chce błyskawicznie wrócić do gry. Kapitalnie rozegrany rzut rożny dał szansę Konradowi Stępieniowi do pokonania bramkarza, ale pomocnik z najbliższej odległości trafił w Szymona Weiraucha.

1
1
1
2
2
54'

Stały fragment gry dla Zagłębia. Dośrodkowanie Bułecy początkowo zatrzymali obrońcy Puszczy, ale zdołał jeszcze oddać strzał Kamil Kruk. Uderzenie głową znalazło się jednak w rękawicach bramkarza.

2
3
1
2
52'

Dla Kacpra Chodyny to drugie trafienie w obecnym sezonie PKO BP Ekstraklasy. 24-latek ma apetyt na więcej trafień, jego akcja została przed momentem zatrzymana.

2
1
1
4
5
50'
GOOOOOOL!!!

GOOOOL! Niefrasobliwość obrony wykorzystuje Kacper Chodyna

11
5
4
5
48'

Rzut rożny dla Puszczy Niepołomice rozegrany na krótko, piłka trafiła do niepilnowanego Jordana Majchrzaka, a ten miękkim dośrodkowaniem znalazł Zapolnika. Piłkę z linii bramkowej zdążył wybić Bartosz Kopacz, ale sędzia liniowy zasygnalizował spalonego.

1
1
1
46'

Sędzia dał znak do rozpoczęcia drugiej połowy spotkania. Damian Dąbrowski długim podaniem szukał wprowadzonego na boisko Tomasza Pieńki.