26
90+6'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Bartłomiej Wdowik.

Niebywałe! Mamy remis! Mrozek wyczuł intencje Wdowika, ale tylko musnął piłkę przy strzale w lewy róg.

Jagiellonia Białystok
99
91
6
19
57
90+5'
26
19
5
12
43
90+4'

Rzut karny dla Jagiellonii! Bezmyślne zachowanie Czerwińskiego, który sprowadził do parteru Marczuka, ciągnąc go za koszulkę. Sędzia obejrzał powtórkę i słusznie wskazał na "wapno".

34
16
7
14
34
90+5'
2
2
3
3
7
90+2'

Zadrżały teraz serca kibicom Lecha. Po rzucie wolnym celnie, jednak zbyt lekko główkował Taras Romanczuk i Bartosz Mrozek pewnie złapał piłkę.

36
11
13
8
13
90+1'
90'

Doliczone 5 minut.

10
6
8
17
32
87'

Szybka kontra Lecha i niecelny techniczny strzał Velde z linii pola karnego. Zła decyzja Norwega, bo należało podać do niepilnowanego Wilaka.

6
6
4
14
13
86'

Teraz chwila oddechu dla obrony Lecha. Rzut wolny na połowie rywala wywalczył Velde.

20
5
4
4
7
85'

Jagiellonia próbuje atakować, jednak od dłuższego czasu nie było sytuacji pod bramką Mrozka. Poznaniacy uszczelnili defensywę.

19
7
2
3
5
83'
1
2
6
3
30
80'

Jagiellonia Białystok. Schodzi: Afimico Pululu. Wchodzi: Vinicius Matheus.

5
77'

Inicjatywa cały czas po stronie gości. Lech ma teraz problem nawet z wyprowadzeniem kontry.

15
11
7
8
17
75'
74'

Przerwa w grze, z pomocy lekarskiej musiał skorzystać Elias Andersson.

2
2
5
4
3
71'

Lech przygaszony, widać po gospodarzach, że nie spodziewali się takich kłopotów.

13
10
8
9
9
70'
70'
66'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Mateusz Skrzypczak.

Robi się bardzo gorąco! Z rzutu wolnego z narożnika boiska mocno w pole karne piłkę wstrzelił Wdowik, odbiła się ona od Murawskiego i w zamieszaniu do siatki trafił Skrzypczak!

22
14
11
20
37
65'

Widać, że zawodnicy Jagi jeszcze wierzą w odwrócenie losów meczu. Mocno podkręcili tempo.

8
4
5
7
10
64'
6
4
3
5
10
63'
10
2
3
11
62'

Ależ efektownie teraz zagrali białostoczanie. W zamieszaniu po rzucie wolnym Afimico Pululu oddał strzał przewrotką i pomylił się minimalnie! Piłka otarła się o boczną siatkę.

5
1
1
2
6
61'
59'

Bardzo groźne płaskie dośrodkowanie Pereiry z prawej strony i Zlatan Alomerović interweniował z kłopotami.

6
6
5
4
6
55'
8
5
4
16
25
54'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Kristoffer Hansen.

Jaga jednak walczy! Hansen oddał mocny płaski strzał z kilkunastu metrów i piłka wpadła do siatki przy bliższym słupku. Mrozek bez szans.

14
10
6
19
39
53'

Teraz Ishak zablokowany przy próbie strzału z okolic linii pola karnego.

1
2
3
5
7
51'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Adriel Ba Loua.

Chyba jest po meczu! Po fatalnym podaniu Nene w środku pola, piłkę przejął Ba Loua, pomknął w kierunku bramki i mimo asysty Skrzypczaka, pewnym strzałem pokonał Alomerovicia.

55
31
4
1
8
Czy Jagiellonia wywiezie z Poznania co najmniej remis?
2
1
2
2
1
48'
6
3
3
9
12
czas Druga połowa
45'

Doliczona 1 minuta.

17
4
6
3
3
43'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Mikael Ishak. Asystował mu Joel Pereira.

2:0 dla "Kolejorza"! Pereira dośrodkował z prawego skrzydła na skraj pola karnego i stamtąd świetnie do strzału z półobrotu złożył się Ishak. Piłka wpadła do siatki, choć wcale nie musiała, bo kąt był bardzo ostry i Alomerović mógł się zachować lepiej.

79
41
5
3
11
40'

Mikael Ishak przegrał w okolicach linii pola karnego pojedynek z obrońcą Jagi i jeszcze ucierpiał w tym starciu. Przerwa w grze.

5
2
4
10
8
37'

Lech jest konkretniejszy, stwarza więcej sytuacji niż białostoczanie i na razie jego prowadzenie można uznać za zasłużone.

27
11
2
3
35'

Mikael Ishak stanął oko w oko z Alomeroviciem, trafił w słupek, ale nawet gdyby wykończył tę akcję skutecznie, gola by nie było. Spalony.

2
6
6
8
12
33'

Zbyt głęboko z lewej strony boiska dośrodkował Kristoffer Hansen i piłkę bez trudu złapał Bartosz Mrozek.

10
13
3
3
4
29'

Dość mocny płaski strzał z dystansu oddał Radosław Murawski, ale bez zarzutu spisał się Zlatan Alomerović.

14
7
3
2
2
26'

Potężna bomba Diegueza z ostrego kąta i piłka poleciała tuż nad poprzeczką! Trybuny jęknęły z przerażenia.

9
5
5
1
4
25'

Teraz zapachniało wyrównaniem! Do piłki zagranej za plecy obrońców ruszył Taras Romanczuk i zabrakło mu dosłownie centymetrów, by zdążyć ją strącić do siatki przed wychodzącym Mrozkiem.

5
7
3
2
7
24'

Lewym skrzydłem przedzierał się Kristoffer Hansen, zablokował go Joel Pereira i skończyło się tylko rzutem rożnym. Gospodarze mieli jeszcze pretensje, bo uważali, że piłka już wcześniej opuściła boisko.

2
6
6
5
22'

Od dobrych kilku minut gra toczy się w środku pola i brakuje emocji.

1
9
2
3
17'

Jagiellonia stara się odrobić straty, ale ma duży problem z wykończeniem. Riposty Lecha są nieco groźniejsze.

17
6
4
2
6
13'

Pogubili się teraz kompletnie białostoczanie i Lech mógł mieć stuprocentową okazję. Mikael Ishak został jednak zablokowany w polu karnym.

7
3
10
4
14
12'

Niezłą próbę podjął Kristoffer Velde, lecz uderzył obok słupka.

9
4
4
4
4
9'

Kristoffer Hansen zablokowany przy próbie strzału sprzed pola karnego.

3
3
3
2
7
8'

Teraz do głosu próbuje dojść Jagiellonia. Białostoczanie wyszli z głębokiej defensywy, w jakiej byli przez pierwsze minuty.

10
3
3
4
3
5'

Nieźle zapowiadała się kolejna akcja Lecha, jednak Radosław Murawski nie zdążył na prawym skrzydle do długiego podania.

11
6
8
3
8
2'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Adriel Ba Loua. Asystował mu Mikael Ishak.

Szybkie otwarcie wyniku przez gospodarzy! Ishak zagrał z okolic linii pola karnego, Ba Loua był pozostawiony bez krycia i pewnym strzałem z pierwszej piłki nie dał szans Alomeroviciowi.

16:13

Dziś nadrabiamy zaległości z 4. kolejki PKO Ekstraklasy. W pierwotnym terminie (pierwsza połowa sierpnia) starcie Lecha z Jagiellonią zostało przełożone z uwagi na występy poznaniaków w eliminacjach europejskich pucharów.