PKO Ekstraklasa: 3. kolejka
04 sie 2023 18:00
komentarz

Koniec meczu! Odmieniona w drugiej połowie Jagiellonia Białystok wygrała z Widzewem Łódź 2:1!

11
3
90+1'

Sędzia doliczył pięć minut.

8
2
3
3
87'
GOOOOOOL!!!

Bramka stadiony świata w Białymstoku! Kapitalne uderzenie Wdowika po długim rogu. Zawodnik Jagiellonii strzelił w samo okienko, a golkiper Widzewa nie miał żadnych szans.

Jagiellonia Białystok
26
7
3
5
7
85'

Jesus Imaz przyjął piłkę i odwrócił się z nią w polu karnym Widzewa. Zrobił to fantastycznie, ale oddał fatalny strzał obok słupka.

4
1
1
82'
81'
ŻÓŁTA KARTKA
Widzew Łódź
4
1
3
3
79'
GOOOOOOL!!!

Pewnie wykorzystany rzut karny przez Pululu! Jest 1:1 w Białymstoku!

14
4
2
4
5
78'

Rzut karny dla Jagiellonii! Przy strzale z rzutu wolnego Naranjo piłkę ręką odbił Hanousek.

8
1
2
2
4
76'

Głęboko cofnął się Widzew Łódź.

2
3
1
6
75'

Piłka wpadła pod nogi Imaza przed polem karnym rywali. Napastnik oddał strzał, który został zablokowany.

4
2
4
72'
72'
68'
68'
67'

Jagiellonia atakuje i szuka pierwszego gola. Zostało ponad dwadzieścia minut.

3
2
1
1
65'

Piłka w siatce po strzale głową Pululu! Sędzia podniósł jednak chorągiewkę i miał rację, ponieważ napastnik gospodarzy był na spalonym.

4
1
1
5
9
64'

Miękkie dośrodkowanie Pawłowskiego z rzutu wolnego. Niecelne, bowiem piłka wyleciała za linię końcową.

4
3
1
1
4
62'
62'
0:1'

Imaz świetnie nawinął Szotę i oddał strzał, który przeleciał tuż obok słupka bramki Widzewa!

5
1
1
2
3
61'
3
2
1
1
61'
1
1
1
1
2
59'
Widzew Łódź
3
1
1
3
57'

Jagiellonia podkręciła tempo. Nene szukał miejsca do oddania strzału przed polem karnym Widzewa, a po chwili przewrócił się po kontakcie z rywalem. Sędzia Frankowski nie podyktował jednak rzutu wolnego.

4
1
1
3
55'

Miękkie dośrodkowanie Wdowika z rzutu wolnego łapie Ravas.

1
1
1
1
53'

Zamieszanie w polu karnym Widzewa Łódź. Wszystko wyjaśnił bramkarz gości. Co ciekawe Jagiellonia jeszcze bez celnego strzału w tym meczu.

1
1
2
3
51'

Z lewej, prawej próbują piłkarze Jagiellonii. Obrona Widzewa ustawia się jednak naprawdę dobrze.

2
1
1
1
2
49'

Widać, że piłkarze Jagiellonii są bardzo zmotywowani. Kolejny ostry faul - tym razem Olszewskiego, który został ukarany żółtą kartką.

2
1
2
4
48'

Aktywnie rozpoczęła Jagiellonia. Leży na murawie Pawłowski, którego ostro potraktował Romanczuk.

3
2
1
3
czas Druga połowa
komentarz

I do przerwy Widzew Łódź prowadzi z Jagiellonią Białystok 1:0 po bramce Ernesta Terpiłowskiego. Jeśli gospodarze myślą o zwycięstwie w tym meczu, muszą wziąć się do pracy.

3
2
45+2'

Dośrodkowanie w pole karne Widzewa, którego defensorzy oddalili zagrożenie.

2
45+1'

Sędzia doliczył dwie minuty.

1
1
44'

Płaski strzał Łaskiego z ostrego kąta daleko obok bramki.

2
41'

Świetnie zachował się Alomerović! Na początku wybronił strzał Terpiłowskiego, a później dobitkę wślizgiem Sancheza.

5
2
1
40'

Imaz przyjął piłkę w polu karnym Widzewa i oddał strzał z półobrotu nad bramką! To była dobra szansa dla Jagiellonii do wyrównania.

2
1
1
2
39'
11
4
3
36'
GOOOOOOL!!!

Ależ bomba Terpiłowskiego zza pola karnego! 21-latek oddał strzał tuż obok słupka bez przyjęcia po podaniu Pawłowskiego. Alomerović bez większych szans. Widzew prowadzi 1:0.

15
8
2
4
10
34'

Rozpoczął szarżę Alvarez, który zgubił dwóch rywali. W końcu składna akcja i to ze strony Widzewa. Zakończył ją Sanchez. Strzał napastnika gości został zablokowany.

4
1
30'

Wkrótce minie pół godziny gry, a dotychczas zawodnicy obu drużyn nie zagwarantowali wielu emocji. Spodziewaliśmy się czegoś innego.

3
1
1
2
27'

Centra Marczuka w kierunku Kubickiego. Dobra interwencja defensorów Widzewa.

3
2
2
25'

Faul w ataku Romanczuka, który ze zbyt dużą energią wyskoczył do piłki.

2
2
1
1
2
24'

Zbyt głębokie dośrodkowanie Pawłowskiego z rzutu rożnego. Alomerović wypiąstkował piłkę.

4
2
1
23'

Płaskie podanie Łaskiego z lewej strony do nikogo.

1
2
3
22'

I znów rozgrywa piłkę Widzew. Natomiast wszystko powinno być konstruowane znacznie prężniej, ponieważ defensywa gospodarzy wszystko kontroluje.

3
2
19'

Pokazał się na czystej pozycji Kubicki, który chwilę później wycofał piłkę do swojego partnera. Dośrodkowanie w pole karne Widzewa i futbolówkę bez problemów złapał Henrich Ravas.

1
3
3
16'

Pawłowski w roli głównej. Zawodnik Widzewa centrował w pole karne Jagiellonii, a chwilę później oddał strzał nad bramką z woleja.

3
2
2
2
14'

Wojciech Łaski siedzi na murawie, a kontaktu z rywalem nie było. Wygląda to źle.

1
1
2
2
13'

Sporo walki przy linii bocznej. Łodzianie próbowali sił z lewej strony. Próba zakończona niedokładnym podaniem w kierunku Fabio Nunesa.

2
1
1
1
12'

Teraz to Widzew Łódź jest przy piłce. Na razie jednak nic z tego nie wynika.

3
1
1
1
9'

Kontra Widzewa Łódź zepsuta przez Ernesta Terpiłowskiego, który był bardzo niezdecydowany. Piłkarz gości mógł oddać strzał, ale zamiast tego podał niecelnie.

5
2
7'

Z rzutu wolnego Widzewa nic nie było. Białostoczanie chcieli odpowiedzieć dośrodkowaniem Olszewskiego, które z łatwością wyłapał golkiper gości.

2
2
2
6'

Faul na Pawłowskim. Będzie okazja na dośrodkowanie z rzutu wolnego dla łodzian.

2
1
1
2
5'

Aktywniejsza Jagiellonia w pierwszych minutach. Widzew jest obecnie zamknięty na swojej połowie.

4
1
1
2'

Ciekawa próba Diegueza, który próbował przelobować bramkarza Widzewa. Defensor oddał niecelny strzał.