PKO Ekstraklasa: 2. kolejka
29 lip 2023 20:00
komentarz

Koniec! Zagłębie po raz drugi w tym sezonie odrabia straty i wygrywa we Wrocławiu 2:1!

18
12
1
1
1
90+8'

Zagłębie utrzymuje się przy piłce w narożniku boiska na połowie Śląska.

16
8
1
3
90+6'

Tymczasem Zagłębie! Soczysty strzał zza pola karnego, ale tym razem Leszczyński nie popełnił błędu.

10
3
3
2
90+5'

Nahuel podawał za mocno do włączającego się lewym skrzydłem Bejgera. Piłka oddana za darmo rywalom.

6
4
1
2
90+5'
90+3'

Konieczna będzie zmiana Poletanovicia.

1
1
2
2
90+2'

Gra przerwana, bo na boisku leży kontuzjowany Poletanović. Denerwują się gospodarze.

2
2
2
3
90'

Sędzia Marciniak dolicza minimum 6 minut!

2
2
1
3
6
90'

Olsen zagrywał podcinką w pole karne, ale Kopacz wyjaśnił sytuację.

4
2
1
1
88'

Zohore opanował piłkę po długim podaniu, ale pomagał sobie ręką. Kolejny atak gospodarzy przerwany.

4
1
1
1
1
87'

Bardzo nieudany strzał Żukowskiego zza pola karnego. Tylko jęk zawodu na trybunach.

3
5
1
84'

Śląsk przy piłce, jednak kompletnie nic z tego nie wynika.

6
6
1
1
83'
81'

Było blisko! Olsen zagrał w pole karne do Żukowskiego, ten podawał płasko, był rykoszet od nogi Kłudki, ale piłka trafiła tylko w boczną siatkę.

1
1
80'

Coraz mniej czasu ma Śląsk. Tymczasem Zagłębie wydaje się kontrolować wydarzenia na boisku.

4
2
2
1
77'

Problemy zdrowotne Makowskiego. Przerwa w grze.

1
75'

Będą kolejne zmiany w Śląsku.

1
74'

Kiepska centra w wykonaniu Exposito. Zohore przegrał pojedynek z Kłudką w polu karnym, nawet nie powalczył o piłkę.

1
1
72'

Śląsk nie potrafi odzyskać równowagi. Jakby w dalszym ciągu był w szoku po tych dwóch ciosach Zagłębia.

8
7
2
2
3
71'

Petkow strzelił z czterdziestu metrów. Mocno i bardzo niecelnie.

2
3
1
1
2
70'
69'

Raz jeszcze wrzucał Nahuel, ale strzał Janasika z osiemnastu metrów zablokowany. Po chwili poprawiał jeszcze Jastrzembski i broni Weirauch!

68'

Strzał Zohore zza pola karnego zablokowany. Rzut rożny dla Śląska.

1
1
66'

Dośrodkowanie Janasika z lewej strony, ale nie trafił w piłkę Zohore, a po chwili Exposito.

1
66'

Jacek Magiera nie czeka. Ofensywna zmiana w Śląsku.

1
1
65'
63'

Exposito zagrał piętką w narożnik pola karnego do Jastrzembskiego, ten uderzył bez przyjęcia, jednak nie trafił w bramkę.

1
3
63'

Żukowski wywalczył rzut rożny, choć jego akcja była dość chaotyczna.

61'

Ładny przerzut Nahuela na lewe skrzydło. Janasik opanował piłkę, ale następnie podawał za mocno w pole karne do Jastrzembskiego.

1
60'

Śląsk w posiadaniu piłki. Teraz wrocławianie muszą odważniej zaatakować.

2
1
57'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Damjan Bohar. Asystował mu Kacper Chodyna.

Wrocław jest w szoku! Bohar był kompletnie niepilnowany w polu karnym, otrzymał świetne podanie od Chodyny i strzela nie do obrony! Goście prowadza 2:1!

KGHM Zagłębie Lubin
16
12
4
3
56'

Janasik spróbował strzału zza pola karnego, lecz nie trafił w bramkę.

55'

Powinno być już 2:1! Jastrzembski wbiegł przed Ławniczaka, stanął oko w oko z Weirauchem, ale strzelił prosto w niego!

3
1
1
54'

Zagłębie dobrze weszło w drugą połowę. Śląsk sam się prosił o tego gola.

1
3
1
1
53'
GOOOOOOL!!!

1:1! Co tam się wydarzyło?! Pieńko przeprowadził świetną indywidualną akcję, ale strzelił dość lekko z ostrego kąta. Wydawało się, że Leszczyński bez problemu to obroni, lecz wypuścił piłkę z rąk. Kurminowski z takich prezentów nie zwykł nie korzystać!

12
8
1
3
52'

Nahuel efektownie ograł Makowskiego na skrzydle, natomiast chyba zabrakło mu już siły na celne dośrodkowanie. Kopnął piłkę w pole karne, ale nie było tam żadnego z partnerów.

49'

Dobra centra z prawej strony, atakował piłkę na bliższym słupku Kurminowski, ale skutecznie interweniował Bejger.

1
49'

Zagłębie w ataku od samego początku drugiej połowy. Goście nie schodzą z połowy Śląska.

1
1
46'

Rozpoczynamy drugą część spotkania!

1
czas Druga połowa
46'
komentarz

Zawodnicy wracają na boisko.

komentarz

Przerwa! Śląsk gra dziś bardzo dobry mecz i zasłużenie prowadzi z Zagłębiem 1:0.

5
1
1
1
4
45+1'

Wrzucał Poletanović i pewnie piąstkował piłkę Leszczyński.

2
1
1
4
45+1'

Skiksował we własnym polu karnym Samiec-Talar i Zagłębie otrzymało rzut rożny całkowicie za darmo.

3
45'

Sędzia dolicza minimum dwie minuty.

1
1
43'

W odpowiedzi z dystansu strzelał Samiec-Talar. Mocno, celnie, ale w środek bramki. Nie popełnił błędu Weirauch.

1
1
43'

Wrzucał Poletanović... fatalnie. Leszczyński łapie piłkę na przedpolu.

3
1
2
42'

Rzut wolny dla gości. Do bramki ok. 35 metrów. Faulował Nahuel. Uciekł mu Mróz.

1
42'
ŻÓŁTA KARTKA
Śląsk Wrocław
3
3
41'

Wreszcie coś konkretnego zaproponowało Zagłębie. Chodyna oddał strzał lewą nogą z dalszej odległości, ale Leszczyński pilnował bliższego słupka. Pewna interwencja.

1
1
1
40'

Bez pomysłu goście. Leszczyński nie ma dziś praktycznie nic do roboty. Pełna kontrola Śląska.

1
1
2
4
38'

Ładnie pograł Śląsk, choć ostatnia faza akcji była słabsza. Samiec-Talar centrował zbyt wysoko i Janasik nie doskoczył do piłki.

1
1
1
36'

Rzuchowski miał sporo miejsca przed polem karnym, szukał prostopadłego podania do Exposito, ale zagrał trochę niedokładnie. Hiszpan zwątpił i nie ruszył do piłki.

1
1
1
2
35'

Długie podanie Makowskiego, w sumie to nie wiadomo do kogo. Ponownie bez problemu wyjaśnia sytuację Leszczyński.

1
1
1
34'

Pierwszy raz od dłuższego czasu goście przedostali się na połowę Śląska, ale popsuł tę akcję Kłudka. Koszmarne dośrodkowanie i piłka w rękach Leszczyńskiego.

1
1
31'

Bardzo agresywnie gra Śląsk. Odbiera piłkę momentalnie po stracie. Duże problemy gości.

4
1
1
30'

Strzał Exposito z rzutu wolnego... w mur.

1
2
1
3
28'

Świetny rajd Jastrzembskiego. Tuż przed polem karnym faulował go Kopacz. Ależ to będzie okazja dla Śląska.

8
2
1
2
2
28'
2
1
1
28'

Samiec-Talar oddał potężny strzał z 30 metrów, lecz trafił w plecy Makowskiego.

2
1
27'

Zagłębie stara się utrzymać przy piłce, ale Śląsk bardzo dobrze broni i w ostatnich minutach nie dopuszcza rywala do własnego pola karnego.

1
1
1
26'

Żyją trybuny we Wrocławiu. Dawno nie było tu tak głośno.

5
2
1
3
24'
GOOOOOOL!!!

Piękne uderzenie Exposito w okienko! Śląsk prowadzi 1:0!

15
5
1
1
5
23'

Rzut karny dla Śląska! Samiec-Talar faulowany przez bramkarza Zagłębia!

12
4
2
4
22'

Tym razem kontra Śląska. Jastrzembski miał dużo miejsca na skrzydle, ale nie przyłożył się do dośrodkowania. Zagrał po ziemi i piłka została wybita.

1
20'

Kontra Zagłębia, jednak Chodyna niepotrzebnie chciał sam kończyć akcję. Strzelił z narożnika pola karnego i został zablokowany, a miał bardzo dobrze ustawionych dwóch kolegów z drużyny.

1
1
19'

Duże zamieszanie w polu karnym gości. Konczkowski ładnie obrócił się z piłką i uderzył czubkiem buta, ale został zablokowany w dużym gąszczu.

1
1
1
18'

Lepszy okres w grze Śląska. Gospodarze praktycznie nie schodzą z połowy rywala.

1
1
1
1
16'

Blisko Śląsk! Kapitalne uderzenie Olsena z 30 metrów! Weirauch odbił piłkę przed siebie, szukał dobitki Petkow, jednak miał zbyt ostry kąt. Wybroniło się Zagłębie.

15'

Potężnie kopnął Nahuel, piłka zmierzała przy bliższym słupku, ale asekurował własnego bramkarza Kurminowski. Dobre zachowanie napastnika gości.

14'

Jastrzembski faulowany przez Kopacza tuż obok bocznej linii pola karnego. Dobra okazja dla Śląska.

14'

Kontra Zagłębia, prostopadłe podanie w stronę Kurminowskiego, jednak nie popełnił błędu obrońca Śląska i nie pozwolił rywalowi dojść do sytuacji.

1
12'

Kolejny rzut rożny dla Zagłębia. Poletanović wrzucał na dalszy słupek, wygrał walkę w powietrzu Kopacz, ale trafił tylko w poprzeczkę! To byłby gol, bo Leszczyński nawet nie drgnął!

2
11'

Tymczasem gospodarze. Olsen pokusił się o uderzenie z dalszej odległości. Bardzo niecelnie.

10'

Spotkanie się wyrównało. Zagłębie przez moment było dłużej na połowie Śląska, jednak nie udało się stworzyć większego zagrożenia.

1
8'

Z rzutu rożnego Poletanović, ale wybijają piłkę wrocławianie.

7'

Korner dla gości po dziwnym wślizgu Nahuela.

1
6'

Niedokładne, zbyt mocne podanie Exposito na lewe skrzydło. Janasik nie miał szans, by opanować piłkę. Śląsk przeważa w pierwszych minutach.

5'

Nahuel bardzo mocno naciskany przez Makowskiego. Nie miał żadnych opcji do rozegrania, cofał się w stronę własnej bramki pomocnik Śląska, ale Makowski atakował go zbyt agresywnie i na koniec faulował.

3'

Samiec-Talar wycięty równo z trawą przez Grzybka. Jeszcze bez kartki, choć wyglądało to groźnie.

1
1
1'

Dobra akcja Śląska. Dośrodkowanie Janasika z lewej strony, ale Rzuchowski nie trafił w piłkę głową.

1'

Rozpoczynamy mecz we Wrocławiu!

czas Start meczu
19:58

Sędzią dzisiejszego spotkania jest Szymon Marciniak.

19:57

Zawodnicy wychodzą na płytę boiska.

19:50

Damian Dąbrowski poza składem Zagłębia z powodu kontuzji na piątkowym treningu.