2:2. Rodri także nie pozwolił bramkarzowi na dotknięcie piłki.

4
4
2
komentarz

2:1. Marcelo Brozović zmylił Unaia Simona, który zaliczył lądowanie w przeciwnym narożniku bramki.

komentarz

1:0. Nikola Vlasić otworzył konkurs rzutów karnych pewnym strzałem.

komentarz

Kapitalne widowisko wypełnione zwrotami akcji, bajecznymi golami oraz niebywałym zapałem do atakowania - to na pewno nie jest zdanie o meczu Chorwacji z Hiszpanią. Po 120 minutach 0:0 i będzie jeszcze konkurs rzutów karnych.

8
4
1
2
118'

Dla odmiany od rzutu rożnego Chorwacja. Odchodzące dośrodkowanie zostało poskromione, a Nacho wybił piłkę daleko od bramki strzeżonej przez Unaia Simona.

1
116'

Może jakieś zaskoczenie i gol w końcówce dogrywki? Dośrodkowanie Ansu Fatiego z rzutu rożnego nie zostało jednak podsumowane uderzeniem przez jakiegokolwiek zawodnika.

2
1
1
1
114'

Powoli zmierzają do końca.

110'

Uspokoili sytuację reprezentanci Chorwacji po fragmencie naporu przeciwnika. Toporna wymiana podań, a drużyna z Półwyspu Iberyjskiego nie ma już energii na wystartowanie do energicznego pressingu.

1
1
2
108'

Jordi Alba uruchomił interesującym podaniem grasującego w polu karnym Marco Asensio. Nieudane przyjęcie piłki utrudniło oddanie strzału. Dominikowi Livakoviciowi pozostało odprowadzić przeciwnika wzrokiem poza boisko.

2
2
4
czas Druga połowa dogrywki
105'

Doliczone dwie minuty.

2
104'

Dani Olmo miał szczęście, że piłka spadła pod jego nogami kilkanaście metrów od bramki Dominika Livakovicia. Pomocnik nie skorzystał z tego szczęścia i huknął mocnym uderzeniem poza lustro bramki. Dani Olmo nie skrzywdził Chorwatów, których poznał bardzo dobrze w czasie występowania w Dinamie Zagrzeb.

100'

Tylko do pewnego momentu obiecująco wyglądało przyspieszenie reprezentacji Chorwacji. Piłka trafiła w pole karne Hiszpanii, jednak tam Lovro Majer wpadł w sidła obrońców i nawet nie sprawdził uderzeniem dyspozycji Unaia Simona.

1
97'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Rodri za kolejne ostre przewinienie.

Hiszpania
3
1
97'

Hiszpania. Schodzi: Jesus Navas. Wchodzi: Dani Carvajal.

96'

Żółtą kartkę otrzymał Nacho za ostry atak wślizgiem na połowie przeciwnika.

Hiszpania
1
1
95'

Dwóch reprezentantów Hiszpanii przeszkadzało sobie przy próbie wykorzystania dośrodkowania Jesusa Navasa. Ostatecznie piłka została wyekspediowana przez zawodników z Chorwacji na korner.

czas Pierwsza połowa dogrywki
komentarz

Nie wiadomo, czy ktoś prosił. Nie wiadomo, czy ktoś potrzebował. Będzie jednak jeszcze dogrywka. W zasadzie wynik 0:0 jest najlepszym podsumowaniem 90 minut.

2
90+3'

Żółtą kartkę otrzymał Bruno Petković za niesportowe zachowanie.

3
2
3
2
4
90+1'
90'

Doliczone cztery minuty.

1
90'

Jeszcze płaskie uderzenie Marco Asensio z ostrego kąta, jednak zabrakło mu dokładności do wpakowania piłki przy dalszym narożniku.

1
88'

Nieudana próba przedostania się w pole karne Chorwacji. Pozostało zaledwie kilka minut rywalizacji przed zakończeniem drugiej połowy przez sędziego Felixa Zwayera.

3
3
1
1
1
87'

Hiszpania. Schodzi: Gavi. Wchodzi: Dani Olmo.

3
1
1
1
1
85'

W 85. minucie była ogromna szansa na spełnienie życzenia znudzonej części publiczności. Jedna z najciekawszych akcji Hiszpanii pozwoliła Ansu Fatiemu oddać uderzenie z dogodnej pozycji. Piłka została jednak zatrzymana na linii bramkowej przez wszędobylskiego Ivana Perisicia.

1
81'

Żółtą kartkę otrzymał Gavi i to jest dopiero pierwsze napomnienie indywidualne.

Hiszpania
6
4
3
3
3
80'

Selekcjonerzy wprowadzają zmienników, ale widowisko, zamiast nabierać rumieńców, staje się coraz bardziej monotonne. Poziom finału momentami woła o pomstę do nieba i zapewne wielu postronnych widzów marzy o rozstrzygnięciu bez dogrywki.

2
1
78'

Hiszpania. Schodzi: Fabian Ruiz. Wchodzi: Mikel Merino.

1
1
1
1
2
78'

Hiszpania. Schodzi: Robin Le Normand. Wchodzi: Nacho.

wchodzi Wchodzi
schodzi Schodzi
Robin Le Normand #3
75'

Na zakończenie przedostatniego kwadransa w podstawowym czasie było jeszcze jedno, niepewne zachowanie Dominika Livakovicia. Bramkarz reprezentacji Chorwacji odsłonił bramkę, jednak nie potrafił wrzucić mu piłki za kołnierz Fabian Ruiz.

1
1
1
1
1
72'

Kompletnie nieudane dośrodkowanie Ivana Perisicia na zakończenie kolejnego ataku solowego. Jeżeli piłkarze będą nadal zachowywać się w ten sposób, to nie ma co liczyć na rozstrzygniecie tego finału przed konkursem rzutów karnych.

1
1
70'

Reakcja sędziego z opóźnieniem, co spowodowało pewną konsternację na ławkach rezerwowych. Ostatecznie piłka przyznana Hiszpanom.

2
1
1
66'

Hiszpania. Schodzi: Alvaro Morata. Wchodzi: Joselu.

66'

Hiszpania. Schodzi: Yeremy Pino. Wchodzi: Ansu Fati.

65'

Yeremi Pino szalał na obrzeżach pola karnego przeciwnika, ale następnie piłka trafiła do Marco Asensio, którego dośrodkowanie pozostawiało bardzo dużo do życzenia. Całe zamieszanie zakończyło się niedokładnym uderzeniem zza linii pola karnego w wykonaniu Rodriego.

63'

Jordi Alba ucierpiał w pojedynku powietrznym z jednym z przeciwników po dośrodkowaniu Ivana Perisicia.

1
60'

Może zmiany personalne wniosą odrobinę ożywienia.

57'

Trudno ekscytować się sytuacjami podbramkowymi w tym meczu, ponieważ cały czas czegoś brakuje i trudno mówić o nich jako stuprocentowych szansach.

55'

Nieudana akcja zespołu z Hiszpanii na prawej stronie boiska i Chorwacja zyskała czas na rozstawienie się w obronie. Ostatecznie dośrodkowanie Jordiego Alby ominęło wszystkich zawodników zainteresowanych oddaniem strzału do bramki Vatrenich.

1
1
1
1
51'

W 51. minucie Josip Juranović, czyli były obrońca Legii Warszawa w reprezentacji Chorwacji, złapał się za głowę. To dlatego, że nie potrafił wykorzystać przestrzeni w polu karnym Hiszpanii. Piłka trafiła do niego po dośrodkowaniu Ivana Perisicia, które ominęło Unaia Simona, jednak Juranoviciowi nie udało się przymierzyć do częściowo odsłoniętej bramki.

50'

Początek drugiej połowy meczu podobny do dotychczasowej rywalizacji, więc piłka krąży w centrum boiska i z trudem jest transportowana pod bramki Dominika Livakovicia oraz Unaia Simona.